Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cykliczne drgania auta przy stałeś prędkości


pdasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, kupiłem audi a4 b7 i mam problem z drganiami. Silnik to 2.0tdi i skrzynia multitronic.

Początkwo objawiało się to drganiami przy przyśpieszaniu i hamowaniu. Oddałem auto do warsztatu wymienili mi dwa dolne wahacze i jeden górny.

Drgania ustały znacznie jednak mimo wszyskto występuje problem.

Opiszę dokładnie jak wygląda sytuacja.

do ~70 km/h brak jakichkolwiek drgań, samochodzik płynie.

Powyżej 70 km/h przy utrzymywaniu stałej prędkości występują cykliczne drgania, dajmy na to 2s drań nie ma 2 s się pojawiają. Jeżeli przełącze na tryb ręcznej zmiany biegów, i przerzuce biegi w dół jest to samo, nic się nie zmienia (czyli w całym zakresie obrotów problem występuje). Jeżeli odpuszcze gaz i zaczne hamować silnikiem drgania ustępują całkowicie!

Przy przyśpieszaniu drgania się nasilają i występują cały czas.

Jak jest auto rozgrzane to na postoju co jakiś czas silnikiem zarzuci, jakby wypadał zapłon co 5-10s, praktycznie niewyczuwalne ale jednak.

Dodam że jak kupiłem auto po podłączeniu pod komputer był błąd grzania 1 świecy, jednak po skasowaniu błędu nie pojawił się on ponownie. Fakt że temperatury mamy teraz dodatnie. Auto pali od strzała.

Dodam że problem występuje zarówno na oponach zimowych jak i letnich, koła wyważone miesiąc temu.

Wydaje mi się że może to być problem z ukłądem paliwowym, wtrysk może kuleje stąd taka nierówna praca? Może ta świeca?


Pomoże ktoś. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeguby bym wyeliminował. Ewitentnie tutaj są drgania cylkiczne, gdzie z dokładnością co do 0.1s występują przy stałym obciążeniu.

Im większe obciążenie np. jazda pod górkę, 5 osób w aucie, tym się bardziej nasilają. Częstotliwość jest podobna ale drgania mocniejsze.

Może mieć Odma coś z tym wspólnego. W sumie to może ona zaburzyć prace silnika.

Jak można sprawdzić wtryski? bo na postoju po podpięciu pod komputer fachowiec nic nie zauważył, porównał do tabel odchyłki i powiedział że są bardzo dobre. I takich wtrysków to on by nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...