Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 Cabrio S-Line Avus Pearl Metallic: Matee: CZERWONE koła na zimę :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Krótka historia auta:

To moja druga A4ka, której szukałem 2 lata, dając sobie dużo czasu i oglądając różne złomy :)

Auto mam już od roku (kupiłem w 2014) ale dopiero teraz zebrałem się żeby założyć temat.

Bardzo długo szukałem auta z silnikiem 2.4 wolnossąca benzyna i mimo że budżet miałem spory znajdowałem masę rozczarowań.

To niedziałające klimatyzacje, auta zużyte z zacinającym się dachem, albo naprawdę bardzo słabo wyposażone.

Dlatego kiedy na lawecie z Francji przyjechała A4ka 2.5 TDI w oryginalnym pakiecie s-line, poleciałem 400 km żeby ją obejrzeć :)

Przebieg sprawdzony po VINie w serwisie Audi/VW 162 tys km, stan niezły (ja nie wierzę w "jedyny taki zobacz, ideał jak nowy" :) )

I tak oto jeździmy sobie bez dachu ponad 2 lata.

Pacjent:

- Audi A4 2004, oryginalny s-line w kolorze Avus Pearl Metallic.

- silnik: 2.5TDI 163 KM (BDG), manual

DSC_0146_zpspvg9exs5.jpg

Na pokładzie m.in.

- podgrzewane fotele sport z szufladkami

- navi rns-e, bluetooth

- kompletne podświetlenie wnętrza (lampki pod drzwiami, pod fotelami)

- ksenon z coming/leaving home

- nagłośnienie BOSE ze zmieniarką

- kolorowy FIS

- 18 calowe felgi

- obniżone zawieszenie oryginalne s-line

- czujniki parkowania

- lusterko fotochrom

- lusterka boczne składane elektrycznie i przyciemniane wraz z lusterkiem wstecznym

DSC_0158_zpstqbrf9xf.jpg

Zmiany na lepsze

Po odebraniu auto od razu trafiło do serwisu gdzie poleciały na wymianę wszystkie tarcze, klocki, oleje (również w skrzyni) i filtry, klimatyzacja odgrzybiona i uzupełniona.

Auto zalane Motulem 5w40 :)

1. Potem na sprzedaż poszły oryginalne felgi 18 cali s-line, na których auto wyjechało z fabryki - były zmęczone życiem.

2. Wjechały nowe 2 komplety kół

Na zimę czarne 17stki

DSC_1963_zps1c2vukyx.jpg

Na lato polerowane 18 stki

DSC_0190_zpsg18g1l01.jpg

3. Fabryczny ksenon i jego wykonanie to jest jakaś kpina - wadliwe wypalające się soczewki powodowały, że przed autem nie było widać NIC. W nocy można było się zabić.

Tak wyglądały fabryczne soczewki, robił mi to profesjonalny serwis oświetlenia

IMAG2347_zps3hxlecxy.jpg

Wymieniłem palniki na nowe (General Electric)

Oddałem lampy do wymiany soczewek na nowe (Hella) - koszt 800 złotych ale światła świecą jak w nowym samochodzie

4. Przyszły jesienne temperatury i okazało się, że świece żarowe chyba nie widziały wymiany.

Wymieniłem 4 niestety dwie z sześciu się ukręciły :/

Łączny koszt wymiany świec 6 z wykręceniem dwóch urwanych - 1200 złotych - zabolało.

5. Grill, osłony przeciwmgłowych - polakierowałem na czarny połysk

IMAG0549_zps5nhs5rzl.jpg

6. Oświetlenie wnętrza, podświetlenie nóg - całość wymieniona na biały LED

IMAG1779_zpshomqvjty.jpg

7. Kupiłem dolną dokładkę zderzaka aby wyprowadzić podwójny wydech, z dołu na górę :) - czeka na montaż

8. Skóry traktuję środkami Gliptone - nie potrzeba zapachu do auta bo wnętrze pachnie skórą :)

9. Wymieniłem wyświetlacz w RNS-E - 500 złotych. Niestety fabryczny padł i wyświetlał jakieś kolorowe paski. Niestety zaraz później padł napęd DVD :/ Efekt? Musiałem kupić nowe RNS-E

5292914987_2_zpscmnd8iva.jpg

10. Standardowy problem dla A4 Cabrio - woda w bagażniku dostająca się przez 3cie światło STOP w klapie. Rozebrałem, usunąłem fabryczną starą uszczelkę, oczyściłem wszystko i jest jak nowe :)

IMAG0531_zpsekifxvbw.jpg

IMAG0533_zpstdaismkc.jpg

11. Wymieniony mechanizm zamka bagażnika - klapa się zacinała.

12. Nowe dywaniki welurowe i nowe gumowe

13. Nowy intercooler - fabryczny miał dziurę i zrobiła się nieszczelność w układzie

14. Wymiana czujnika parkowania (niestety trzeba ściągać zderzak w tym modelu)

15. Wymiana łożyska w kole

16. Zimowe 17stki na czerwono :D (PlastiDip)

17. Wymiana czujnika położenia pedału hamulca

18. Konserwacja dachu profi środkiem (Fabric Guard)

19. Wymiana rolki i paska klimatyzacji

20. Dystanse kół tył: 25 MM

EDIT Marzec 2016:

21. Dystanse:

-25 mm tył

-15 mm przód

22. Kompletny serwis u Karola z Raszyna z A4 Klub, którego po raz kolejny szczerze polecam

23. Wymieniony rozrusznik

24. Wymieniony akumulator

25. Ustawiony kąt wtrysku

Efekt? Auto zapala jak nowe :)

26. Wymieniony zamek i mechanizm otwierania bagażnika, naprawiona klamka: w cabrio ten element jest do niczego.

Wszystko opisane na dalszych stronach wątku :)

Kilka zdjęć:

DSC_0164_zpslfu3otrg.jpg

DSC_0186_zpstyr3oeut.jpg

IMAG1760_zpscnptvhlb.jpg

IMAG0057_zps1cuyqurn.jpg

Auto jeśli nie jest akurat schowane to nigdy nie moknie i nie marznie bo mam dla niego "kurtkę" :)

IMAG2823_zpskgzn7dzt.jpg

DSC_0148_zpsuqatvg5x.jpg

DSC_0161_zpsgj7oehdb.jpg

Pozostałe sprawy i aktualne zdjęcia na kolejnych stronach wątku - trochę się pozmieniało :)

/EDIT jak to wszystko piszę, to zaczynam zdawać sobie sprawę, że chociaż moje auto nie jest ideałem, to włożyłem w nie już naprawdę sporo pieniędzy (mimo niemałej ceny zakupu) i sporo uwagi. Dlatego wszystkich szukających cabrio w dolnych widełkach cenowych, zdecydowanie przestrzegam przez szukaniem "okazji" :) Bo ja wiem, że wydatki się nie skończą, kwestia wydawania regularnie - inaczej uruchamia się lawina.

Edytowane przez mateszymanski

Opublikowano

Dla mnie duzym plusem jest manualna skrzynia w tym aucie.

Opublikowano

u mnie też padł chyba jeden czujnik, mechanik ma jutro zobaczyć czy rzeczywiście padł czy jest problem z podłączeniem.

kolor przepiękny, bardzo mi się podoba! wywal jeszcze znaczek z grilla :decayed: ja też wywaliłem ;)

nie jesteś zadowolony z Sonaxa? ja u siebie zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z efektu.. chyba byłem pierwszym właścicielem auta, który to robił bo wsiąkała momentalnie.

ja za swoje auto dałem cenę jedną z wyższych z allegro (kupowałem jednak je w DE), włożyłem już też troszkę pieniążków w rzeczy eksploatacyjne (i w zasadzie tylko w nie).. także ja również nie uwierzę w te "perły" za 15-20 tys..

pokaż foto ramki w czarnym połysku! u Ciebie aż tak słupki się nie rzucają w oczy jak w innych kolorach.. ma to jakiś tam urok (jak w B4), choć mi by się bardziej podobały w kolorze :)

do zobaczenia (mam nadzieję) na drogach i zlotach :hi:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki! :)

Co do Sonaxa do dachu - efekt u mnie utrzymuje się jakiś miesiąc - nie jestem natomiast zadowolony ze sposobu jego rozprowadzania... albo sprzedali mi jakiś stary.

U mnie pianka się nie pieni, cieknie jak stara pianka go golenia i bardzo ciężko jest to nałożyć a później rozprowadzić po dachu - w ogóle nie widać gdzie już się machało a gdzie nie :)

A już zużyłem cały i chciałbym spróbować czegoś innego :)

Kolor auta - dobrze że to ten avus bo srebrnego bym nie zdzierżył - ale nie będę ukrywał, że średnio za nim przepadam :D

No i masz rację - srebrne słupki nie wyróżniają się na jego tle, a akurat je lubię :)

Daj znać jak będziesz wiedział co z czujnikiem - czy da się to zrobić bez zdejmowania zderzaka (u mnie vcds pokazuje błąd tego skrajnego po boku zderzaka)

Zdjęcia grilla i ramek zrobię i wrzucę - nie świeci się nie wiadomo jak ale plastiki "odżyły" :) Polecam

Znaczek jest u mnie na stałe tak już kupiłem, wiem że frontowy w przeciwieństwie do bocznych s-line nie jest fabryczny no alee co zrobić :)

Opublikowano

ale przedni powinieneś móc ściągnąć - ja też miałem przyczepiony na spinkach i sam go wyciągnąłem ;)

podejrzewam, że u mnie będą ściągać zderzak.. ale dam znać co i jak :hi:

muszę kiedyś do Was do Warszawy wpaść na spota :decayed:

Opublikowano

Ładne autko :kox: jak dla mnie czarne felgi zimowe są spoko, natomiast letnie tragedia- psuja wizerunek tego auta. Zmień je i będzie malina

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za szczerą opinię, bardzo długo szukałem nowych felg i te polerowane mi się podobają, to oryginalne felgi grupy VAG.

Ja zmieniam felgi w samochodach średnio 2-3 razy w roku i teraz przyszła pora na coś takiego. :decayed:

Fabryczne 18stki w tym modelu niesamowicie mi się opatrzyły (mam takie w wersji 17 cali na drugiej A4ce).

Długo siedziałem w Photoshopie i przymierzałem różne wzory felg, tutaj mały dowód :)

2_zpsa2sjzhvt.jpg

1_zpsagcquu5b.jpg

A że jestem postrzelony w głowę na tym punkcie to zrobiłem jeszcze głosowanie wśród znajomych bo nie mogłem się zdecydować :D :D (konkurowały jeszcze m. in. felgi 5ramienne "łopaty" z S6)

I wspólnie wybraliśmy te. Po zmierzchu wyglądają jeszcze lepiej dzięki polerce. Moim zdaniem pasują do bryły auta, są masywne i nie giną na nim.

Ogólnie ciężko jest dobrać felgi do tego auta, wszystko na nim ginie i wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości, do tego dochodzi przeciętna oferta na rynku (działając w jakimś tam budżecie i szukając felgi o określonych parametrach ciężko kupić to co naprawdę by się chciało).

A z ciekawości, jakie Ty byś widział? :)

p.s tu dla porównania fabryczne, postarzają to auto o dobre 10 lat :)

2005-audi-a4-convertible-wallpaper-nkxn2

Edytowane przez mateszymanski

Opublikowano

Felgi letnie zdecydowanie lepiej pasują do Twojego auta, piękna sztuka tak swoją drogą :)

Co do dachu to najpierw ODGRZYBIANIE a dopiero potem IMPREGNACJA!!

Meguiars ma coś w ofercie... w tym roku kupiłem impregnat TENZI, jest ok, ale trzeba wszystko w około dobrze zabezpieczyć, bo trudno się go potem usuwa, szczególnie z szyb :)

impregnat:

http://tenzi.sklep.pl/tenzi-cabrio-prot-1-l-s-p-884.html

lub:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=464

środek myjący i odgrzybiający:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=463

Tę dolną dokładkę tylnego zderzaka już kupiłeś? Bo mam taką na sprzedaż, nóweczka w folii. Na dwa wydechy :wink:

PS. W komorze silnika brakuje Ci osłony zbiorniczka płynu od sprysków i wspomagania ;)

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Tak, tak wiem o czyszczeniu i odgrzybianiu :) Wydało mi się to na tyle oczywiste, że nawet o tym nie pisałem :D

Robię to m. in. szczotką z naturalnego włosia (mycie).

Jedynie z impregnatem miałem problem, dziękuję Ci za namiary, przyjrzę się im i kupię coś nowego. Zdam relację jak się to sprawuje w stosunku do tak zachwalanego dachowego Sonaxa :)

Pod machą wszystko jest na swoim miejscu - to zdjęcie, które widzisz - nie ma paru elementów, bo zdjąłem je przy okazji grzebania pod maską, czyszczenia (wymiany zbiorniczka płynu chłodniczego bo był pęknięty).

:)

A jeszcze co do środków do impregnacji dachu - TENZI po prostu psikasz i tyle? Sonax, którego używałem wymagał dużo siły i pracy na rozprowadzenie - ale efekt przeciętny, wodę odpycha przez jakiś czasm ale ptasie odchody niesamowicie ciężko mi doszorować - a miał przed tym chociaż częściowo zabezpieczać.

Edytowane przez mateszymanski

Opublikowano

Gratuluję!! Autko prezentuje się naprawdę fajnie. Sam też "zakochałem" się w A4 B6 bez dachu i od prawie roku śmigam Złotą Strzałą (kolor rzadko spotykany LY1S - kosmiczny zółty - faktycznie kosmiczny...)

mam pytanie o regeneracje soczewek - gdzie to robiłes, możesz podać namiary. U mnie oryginały od 2002 roku już swoje przepracowały i teraz to świeczki nie ksenony :) Nawet zastanawiałem się nad kupnem nowych lamp ori - ale w ASO podali mi 2 tys za sztuke więc dałem spokój.

Co do Sonaxa - faktycznie nie jest najlepszy w aplikacji ale generalnie u mnie się sprawdza - woda spływa jak po kaczce. Może następnym razem spróbuje czegoś innego.

pozdro i jak najmniej deszczowych dni :)

Opublikowano

Gówno ptasie niestety nie zachowa się jak woda i nie spłynie po dachu, nadal trzeba je ręcznie usunąć :wink:

Zresztą jak pada intensywnie to i tak impregnat w końcu się podda, on ma po prostu utrudnić przyleganie brudu a nie tworzyć powłoki wodoodpornej. Dach jest już fabrycznie szczelny :)

Ale jak wyleje się pokazowo szklankę wody na dach to ładnie wszystko spływa :)

TENZI i Meguiars po prostu psika się na suchy dach, czeka na wchłonięcie 10-15 minut i powtarza zabieg.

Wszystko bezdotykowo i bez użycia siły :D


Gratuluję!! Autko prezentuje się naprawdę fajnie. Sam też "zakochałem" się w A4 B6 bez dachu i od prawie roku śmigam Złotą Strzałą (kolor rzadko spotykany LY1S - kosmiczny zółty - faktycznie kosmiczny...)

mam pytanie o regeneracje soczewek - gdzie to robiłes, możesz podać namiary. U mnie oryginały od 2002 roku już swoje przepracowały i teraz to świeczki nie ksenony :) Nawet zastanawiałem się nad kupnem nowych lamp ori - ale w ASO podali mi 2 tys za sztuke więc dałem spokój.

Co do Sonaxa - faktycznie nie jest najlepszy w aplikacji ale generalnie u mnie się sprawdza - woda spływa jak po kaczce. Może następnym razem spróbuje czegoś innego.

pozdro i jak najmniej deszczowych dni :)

Mam na sprzedaż soczewki po potłuczonych lampach od cabrio jakby co, ale w środu wszystko sprawne i niewypalone :)

Lampy zostały wyprodukowane w połowie 2004r i były zamontowane w cabrio z MY2005, zostały wymontowane przeze mnie przy przebiegu ok. 90tys.km.

Jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv. :wink:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Gratuluję!! Autko prezentuje się naprawdę fajnie. Sam też "zakochałem" się w A4 B6 bez dachu i od prawie roku śmigam Złotą Strzałą (kolor rzadko spotykany LY1S - kosmiczny zółty - faktycznie kosmiczny...)

mam pytanie o regeneracje soczewek - gdzie to robiłes, możesz podać namiary. U mnie oryginały od 2002 roku już swoje przepracowały i teraz to świeczki nie ksenony :) Nawet zastanawiałem się nad kupnem nowych lamp ori - ale w ASO podali mi 2 tys za sztuke więc dałem spokój.

Co do Sonaxa - faktycznie nie jest najlepszy w aplikacji ale generalnie u mnie się sprawdza - woda spływa jak po kaczce. Może następnym razem spróbuje czegoś innego.

pozdro i jak najmniej deszczowych dni :)

Dzięki! Pokaż swoją! Jestem mega ciekawy koloru, chyba takiej nigdy nie widziałem. To taki? Jeśli tak to miazga :)

audi-a4-299761261-640x480_53cfb94425.jpg

Co do lamp - ja początkowo myślałem, że po prostu palniki są do niczego. Wyjąłem lampy, wymieniłem palniki. I co? I nadal masakra. Poprawiło się może o jakieś 5-10%... To nawet nie jest tak, że światła świeciły słabo. One nie świeciły w ogóle! Auto jadące za mną robiło mi cień przed samochodem. W nocy nie widziałem prawie nic, naprawdę było niebezpiecznie jeździć.

Zacząłem pytać, dzwonić, szukać serwisu oświetlenia. Znalazłem taki w Warszawie: http://www.xenon.waw.pl/index.html

Okazało się, że nasze auta mają miały montowany taki sam rodzaj soczewki jak BMW E46 - czyli przedpotopowy, archaiczny, tragicznej jakości plastik - Audi ładnie tu pocięło po kosztach, w tych rocznikach montując staroć pochodzącą z 1997 roku, zaprojektowaną w czasach pierwszych ksenonów.

Prześledziłem też amerykańskie i angielskie fora, gdzie cabrio jest znacznie więcej niż u nas i tam też wszyscy niesamowicie narzekali na światła. Diagnoza po obejrzeniu moich świateł? One nie świecą słabo, one nie świecą w ogóle bo nie ma co tam świecić - soczewka jest wypalona.Tak wyglądały moje soczewki po wyjęciu (przebieg auta sprawdzony w ASO - 160 tys km)

IMAG2347_zps3hxlecxy.jpg

Operacja polegała na wyjęciu lamp z auta - niestety ich nie da się rozkleić i mozolnym usunięciu soczewek z wnętrza i zamontowania nowych, aluminiowych Helli.

I to w połączeniu z nowymi palnikami naprawdę robi robotę, nie dość że są widoczne 2 snopy światła przed autem, nawet przy dużym miejskim oświetleniu, to w nocy mam światła jak nowe auto. Było warto - koszt 850 złotych razem z ceną nowych soczewek. Polecam też ten serwis - wszystko wyregulowane i zrobione naprawdę profesjonalnie, a właściciel zna się na temacie, mimo że jest dosyć hmm szorstki w obejściu ;) Cena spora, ale ja nie miałem wyjścia bo w nocy nie widziałem nic.

Gówno ptasie niestety nie zachowa się jak woda i nie spłynie po dachu, nadal trzeba je ręcznie usunąć

Haha :D :D No nie oczekuję od niego żeby samo spływało ale żebyś Ty zobaczył jak ja muszę je szorować to też byś szukał jakichś specyfików gównoodpornych :D A na jasny lakier ptaki wyjątkowo lubią srakać!

Mam do Was pytanie - macie w swoich światła do jazdy dziennej albo planujecie je zrobić? Jakieś doświadczenia z długimi świecącymi na 30%?

Edytowane przez mateszymanski

Opublikowano

Mam do Was pytanie - macie w swoich światła do jazdy dziennej albo planujecie je zrobić? Jakieś doświadczenia z długimi świecącymi na 30%?

Ja po stłuczce przerobiłem swoją B6 na B7-look S-Line (pakiet Sport - tj. sportowe fotele i zawias, miałem już fabrycznie :) ), więc mam obecnie fabryczne DRL-y w kloszach :)

...których jeszcze nie podłączyłem, bo wiąże się to z wymianą modułu MCE pod kierownicą. Moduł już mam, brakuje czasu na jego montaż...

Na razie więc wypalam żarniki za dnia :kwasny:

Jest jeszcze opcja by zastąpić przeciwmgłowe dedykowanymi lampami DRL (jeśli są... :mysli: ) i zakodować MCE na Kanadę.

Edytowane przez BeyerBrown

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Niestety musiałem wymienić RNSE. Naprawa nieopłacalna, wymienialem w niej już wyświetlacz bo padł, a teraz dodatkowo nie działał napęd, nawigacja nie działała.

IMAG0671_zpsm8dc4hch.jpg

Kupiłem nową RNSE z a4 B7

IMAG0670_zpslsq2dgbj.jpg

Ale okazało się dodatkowo że antena od navi nie łapie mi satelit, dodatkowo odkryłem burdel z kablami - dalej nie wiem który jest do czego :/

1_zps89yihcrh.jpg

Wycieczka do Naviservice w Józefowie po nową anteną, krotka modlitwa żeby cholerstwo wreszcie ruszyło i jest!

Wszystko śmiga i w sumie jest naprawdę użyteczne, nowe mapy, nazwy zjazdów czytane po polsku, strzałki wyświetlane na kolorowym FISie - jak dla mnie bardziej użyteczne niż mapy google na telefonie.

Szkoda tylko, że nie ma informacji o korkach... ;)

Macie jakiś pomysł gdzie zamontować antenę od nawigacji? Na razie upchnąłem ją w schowku z bezpiecznikami ale tam ma słaby zasięg. Ktoś wie gdzie jest fabryczna antena od nawigacji w cabrio??

Edytowane przez mateszymanski

Opublikowano

Wielki szacun za milosc do audi:-) wogole do aut:-) mozemy sobie przybic piątke:-) jestem taki sam:-) auko pierwsza klasa:-)

Opublikowano

Jak nie masz grzanej przedniej szyby (która działałaby jak ekran), to zamontuj antenę gdzieś nad licznikiem lub nad schowkiem pasażera :hi:

Oczywiście tak, by nie zasłaniała poduszki :wink:

A oryginalnie antena znajduje się w klapie bagażnika, który jest z tworzywa sztucznego :hi:

Tam są w ogóle wszystkie anteny.

Oprócz tej od HomeLinka :wink:

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Wielki szacun za milosc do audi:-) wogole do aut:-) mozemy sobie przybic piątke:-) jestem taki sam:-) auko pierwsza klasa:-)

Dzięki! Mimo paru bolączek przywiązanie jest :)

Dzisiaj odebrałem uzupełnienie kosmetyków, które mi się skończyły, nowej firmy na polskim rynku Mainz - zobaczymy czy są solidne :) Moja dziewczyna śmieje się, że wydaje więcej na kosmetyki do auta niż na swoje... A różnicę widzi tylko kilku wariatów.

IMAG0713_zps1pgtkwtd.jpg

Jak nie masz grzanej przedniej szyby (która działałaby jak ekran), to zamontuj antenę gdzieś nad licznikiem lub nad schowkiem pasażera :hi:

Oczywiście tak, by nie zasłaniała poduszki :wink:

A oryginalnie antena znajduje się w klapie bagażnika, który jest z tworzywa sztucznego :hi:

Tam są w ogóle wszystkie anteny.

Oprócz tej od HomeLinka :wink:

Muszę to zrobić bo po 3 dniach obserwacji w miejscu skrzynki z bezpiecznikami nie jest źle - ale jak wjadę gdzieś w ciasną miejską zabudowę to jednak trochę głupieje i nieco gubi pozycję.

Najchętniej zamontowałbym ją w tylnej klapie ale nie widzi mi się rozbieranie połowy auta :) Także spróbuję gdzieś pod deską tak jak piszecie, ale najpierw muszę wybadać jak się tam dostać :D

Dzięki po raz kolejny za nieocenioną pomoc i podzielenie się wiedzą!

Opublikowano

Gratuluję autka, życzę bezawaryjnej jazdy, a do konserwacji dachu moim zdaniem nie ma lepszego jak 303 fabric guard. Ja tym konserwuję od 1,5 roku i zabieg powtarzam co ok. 5-6 miesięcy. Z sonaxa tez nie byłem zadowolony, już po miesiącu nie działał

Opublikowano
  • Autor

Gratuluję autka, życzę bezawaryjnej jazdy, a do konserwacji dachu moim zdaniem nie ma lepszego jak 303 fabric guard. Ja tym konserwuję od 1,5 roku i zabieg powtarzam co ok. 5-6 miesięcy. Z sonaxa tez nie byłem zadowolony, już po miesiącu nie działał

Dzięki! :D Zbiegło się to w czasie bo właśnie w piątek zamówiłem 303 Fabric Guard :)

Doradzano mi jeszcze Diamondbrite, ale myślę że będę zadowolony.

Opublikowano

a korzystaliście z ORI impregnatu, sprzedawanego w ASO? koszt to jak dobrze pamiętam 59zł.. zastanawiam się czy go nie kupić na próbę.

ja kupiłem Sonaxa.. ale rzeczywiście to szajs.. w marcu impregnowałem, od tego czasu kilka razy popadał deszcz i 4 mycia samochodu.. w sobotę tylko w dwóch miejscach było tak, jak powinno być :facepalm:

Edytowane przez jedrekx

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.