Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk w trakcie jazdy na wprost i podczas skrętu w lewo


deejayluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zlokalizowaniem usterki, a mianowicie chodzi o dźwięk towarzyszący jeździe na wprost i w lewo słyszalny powyżej 40 km/h.

Dźwięk jest podobny do dźwięku najechania na linię przerywaną na ulicy z prawej strony pasa (ta linia co powoduje buczenie jak się na nią najedzie), czyli ewidentnie słychać, że koło ma tutaj znaczenie.

Podczas skrętu w prawo, minimalnie kierownicy o 1mm, hałas ustępuje.

Wymieniłem przegub z przodu z lewej strony (od kierowcy) bo stukał oraz łożysko, wczoraj zamieniłem już opony przód -> tył,

Czy zbieżność może mieć na to wpływ? wydaje się wizualnie jakby koło było bardziej pochylone na zewnątrz, ale w tym aucie kątów pochylenia koła się nie ustawia (to taka moja sugestia).

Auto mam dwa lata i nie było wcześniej żadnych problemów, 6 tygodni temu zmieniłem opony na letnie z zeszłego roku na których również problemu nie było, a teraz się pojawił.

Liczę na Waszą pomoc.

pozdrawiam

Edytowane przez deejayluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowe gumy - dobrzy było sprawdzić geometrię i zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, z tym, że ten problem już wystapił przed wymianą, ok 1.5 tygodnia temu, a naprawe robilem w zeszlym tygodniu, 2 tygodnie temu lekko uderzyłem prawym przednim kolem o kraweznik przy predkosci ok 30 km/h, ale nie wiem czy to ma znaczenie, problem pojawil sie kilka dni po tym uderzeniu. Jesli faktycznie uderzenie ma na to wplyw, to co jest przyczyna tego odgłosu? łożysko, czy tez zbieznosc ?


wymienione prawe łożysko, faktycznie od lekkiego uderzenia w krawężnik uszczerbiło się w środku, temat zamykam

Edytowane przez deejayluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...