Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd A4 B5 1.8


Szylq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Jestem w trakcie wymiany rozrządu. Zakupiłem pasek INA i teraz zastanawiam się czy napinacz paska firmy MAXGEAR to dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to oddaj "to" dołóż parę groszy i weź INA/NTN to samo tylko pudełka rożne ;) Jak masz jakieś pytania to pisz, wymieniałem osobiście rozrząd w moim ADR wiec mogę Ci pomóc w razie problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Jestem w trakcie wymiany rozrządu. Zakupiłem pasek INA i teraz zastanawiam się czy napinacz paska firmy MAXGEAR to dobry zakup.

MG to bobel fatalny zakup najniższa półka ,odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

Febi lepszy od INA?

INA będzie najlepszym wyborem, MAXGEAR możesz zakupić jak już Ci na samochodzie nie zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jeżeli chodzi o wymianę rozrządu to jak wygląda komplet do 1.8 ADR ? razem z pompą wody odrazu wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie koszt rozrządu to części : Zestaw Bosch ( pasek+ 2 rolki )- 273 zł ; napinacz NTN - 174zł ; pompa wody-85zł .

Edytowane przez R4ZOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat. Mam AUDI A4 B5 z 2000r. Silnik to 1.8 ARG, To, że pompa wody jest na osobnym pasku, a nie na pasku rozrządu to wiem. Teraz pytanie, w którym miejscu ona się znajduje bo od góry patrząc jej nie zlokalizowałem. I czy do wymiany trzeba zwalać przód czy nie. Czytałem kilka postów, jedni twierdzą że trzeba inni że nie trzeba. A jak sytuacja wygląda konkretnie w moim silniki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie pompa jest na tym najmniejszym pasku klinowym. Co do zwalania przodu, jest to najwygodniejsze rozwiazanie. Można się męczyć bez zrzutu, aczkolwiek kilka śrubek wiecej i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź. Mógłbyś polecić jakiegoś producenta którego warto kupić? I jeszcze jedna sprawa. Ta moja pompa wydaje dziwne dźwięki jakby coś chrobotało, więc pewnie wirnik się rozpadł. I teraz pytanko czy resztki z tego wirnika mogły pójść dalej w układ chłodzenia czy raczej będą na dole przy pompie/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, co do rozrządu to podnośnik hydrauliczny też wymieniać ? bo mi mechanik powiedział że przy rozrządzie jest taki podnośnik i trzeba wymienić a w zestawach z allegro nie ma tego podnośnika i sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, co do rozrządu to podnośnik hydrauliczny też wymieniać ? bo mi mechanik powiedział że przy rozrządzie jest taki podnośnik i trzeba wymienić a w zestawach z allegro nie ma tego podnośnika i sam nie wiem...

Jak to nie ma? Podnośnik czyli tłumik drgań. Tu masz cały zestaw: http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-skf-audi-a4-b5-a6-c5-1-8-1-8-i5738636467.html

Tylko przy zakupie weź pod uwagę że występują dwa rodzaje napinacza. Różnią się podkładką, jedna ma 3 mm a druga ma 6 mm.

Napinacze.jpgJa może ze 2 tygodnie temu kupiem zastaw normalnie w sklepie i dałem 535 zł razem z pompą wody. Cena jak z allegro a zestaw dobrany po numerze VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany pompy wody zrzucasz przód i cały rozrząd. Jedna śrubka z pompy jest zablokowana przez koło zębate z rozrządu, musisz je odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...