Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyłączenie zamykanie centralnego podczas jazdy


gigss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam audi a4 b5 2000 r AJM

I mam taka opcje jak zamykanie drzwi po ruszeniu

byłem już u 2 mechaników i nie umieją tego wyłączyć próbowali wpisywać do podanej wartości kodowania 32 mniej ale nie dało się tego wprowadzić jak to można jeszcze zrobić ?

Dodam że ta funkcja nie wygląda tak jak piszą na forach że się drzwi zamykają po przekroczeniu 15 km/h tylko wystarczy lekko autem ruszyć i drzwi się zamykaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz aktualnie kodowanie to będzie wiadomo czy w kodzie jest dodana ta funkcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7645864b.jpg

tutaj jest zdj aktualnego kodowania oraz jak by ktoś mogł napisać co się w tym jeszcze znajduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym kodowaniu masz:

+00001 - otwieranie bagażnika pilotem
+00064 - zamykanie i otwieranie szyb/szyberdachu pilotem,
+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi,
+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi
+08192 - Zdalne sterowanie radiowe. Wyłączenie funkcji SAFE - po zamknięciu drzwi pilotem można odryglować je od wewnątrz,

A więc problem na pewno nie leży po stronie kodowania pompki. Pewnie jest jakiś nie fabryczny alarm albo jakiś moduł jak już napisał Marcin, który zamyka drzwi przy ruszaniu

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie gdzie tego szukać i jak to wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byś musiał zdjąć plastik pod kierownicą ten gdzie masz regulację wysokości świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Jeżeli jest coś tam zamontowane to napewno będzie widać. Zrób zdjecia jak rozbierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo predzej przy pompce centranego bo tam jest sygnal predkosci samochodu. ogolnie szukaj puszeczki z niefabrycznym podlaczeniem i bez numerów oem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak rozebrałem to co mi mówiłeś i najprawdopodobniej znalazłem to jest to skrzyneczka firmy "steeli men". tylko teraz pytanie po co to ktoś dał jak jest fabryczny centralny? czy mogę sie tego normalnie pozbyć przez odłączenie żeby z fabrycznego modułu korzystać ? lub jak wyłączyć funkcje zamykania drzwi podczas jazdy. W tym jest też jeden kabelek odłączony 3 pinowy do czego on może być ? jest niby w tym alarm bo też przed licznikiem mam taka małą diodę co powinna to sygnalizować ale to poprzedni właściciel powiedział ze nie działa czy coś takiego

2baad9cb.jpg

574a54dd.jpg

Edytowane przez gigss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wystarczy ze odepne to i będzie ok ? Czy jak to jest alarm to to ma jeszcze jakies zabezpieczenie ze np nie odpalę auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem schemat tego alarmu i ma on na kablu żółtym blokadę do sterowania rozrusznika lub pompy paliwa jak to obejść?

http://obrazki.elektroda.pl/5440095000_1369509591.jpg

Edytowane przez gigss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to będzie ? oraz jak odetnę ten od zamykania to przecież jak wyłączę auto to pompka będzie pompować żeby otworzyć drzwi mimo że będą otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ori central i ori kluczyk to możesz śmiało rozłączyć sterownik bo dawno nie działa. Jak miałeś dorobiony kluczyk albo masz dodatkowy pilot to pompka sterowana jest tym sterownikiem ;) jeśli po odłączeniu sterownika nie zamkniesz samochodu trzeba kombinować dalej bo działa....hmmm sprawdź dokładnie czy zamyka się po ruszeniu czy wciśnieciu przycisku hamulca bo ja stawiam że to przez to ;) Dioda nie działa bo spalona albo rozłączona a te 3 piny rozłączone to czujnik ruchu albo uderzeniowy ;) jak po zapaleniu samochodu(ew ruszeniu) i naciśnięciu na hebel zamknie Ci się bryka to odetnij pomarańcz ;)

Edytowane przez A4rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...