Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 99->] podgrzewanie kierownicy


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

ffajna sprawa takie podgrzewanie - sam mam fotele podgrzewane ale mysle ze to dobre jest na lekki mrozek - temp. ok lub troche powyzej zera natomiast przy glebszej zimie sie to w pierwszych minutach gdzie w aucie jest najzimnie to nie specjalnie sie przydaje. kupowalem auto specjalnie wlasnie z tymi fotelami i musze stwierdzic, ze nastepnym razem to chyba bedzie jednak z buil-in webasto ... no zawsze jest szansa, ze przez wiek maty sa troche poprzepalane czy cos tam nie styka i nie nnagrzewaja sie tak szybko jak powinny chociaz watpie w to bo nie dzieje sie to az tak wolno ... mimo wszystko stwierdzilem, ze dla mnie te kilka minut to za wolno :P

sorki za maly OT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież dołączam się do pytania bo mam rocznik 98 i mam taką opcję wg kartki z koła zapasowego i kabelka którego kawałek można zobaczyć w kierownicy.

Tylko jak się to włącza to nie mam pojęcia!

podobno przy wlaczeniu podgrzewania foteli albo samo albo po wlaczeniu ogrzewana tylniej szyby.

Robiłem te różne rzeczy ale nigdy nie poczułam aby kiera była choć troche cieplejsza :/

Czy jest na tym forum jakaś osoba, która na 100% wie jak to działa?

Przy okazji moze wie jak się włącza spryskiwacze przednich lamp? :)

P-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze, dzis specjalnie wlaczalem podgrzewannie siedzen jak i tylna szybe ale kiera zimna :(

Spotkal sie ktos z tym problemem jestem w stanie sam jakos zaingerowac bo czytajac sam naprawiam to strach ruszac kiere z poduchą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widze, że straszny bałagan sie tu porobił :/

Jeżdziłem całą zimę i nigdy nie poczułem ciepłej kiery a wręcz przeciwnie zimna aż utrzymać nie szło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie gdzie to moge znależć w necie? nie spotkał się ktoś z tym?

albo może ktoś ma instrukcję po polsku?[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2007, 10:15 _________________________________________________Pojechałem do mechanika elektryka aby to oblookać. Sprawdził przewody wtyczki i wszystko sprawne ale pomimo właczania podgzrewania siedzen czy szyby to żaden prąd nie płynął :(

Stwierdziłem, że albo wiazka w kierownicy sie poprzepalała albo siatka na kierownicy sie poprzerywała. Dzwoniłem potem do aso a gość powiedział tak: W moim modelu podgrzewanie kiery włącza sie samoczynnie gdzy temperatura otoczenia spadnie poniżej -5 stopni. Wiec nawet tego zdiagnozować nie idzie w cieplejszych warunkach. A to że auto ma prawie 10 lat to pewnie siatka na kierownicy sie zużyła a wymiana tego może kosztować z 2 kółka :(

Wiec na tym etapie dałem sobie spokuj, webasto mi wystarczy bo kiera tez sie ciepła zrobi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję starocia :decayed:

Jak wiemy teraz przy mrozach ręce kostnieją od zimnej kierownicy. Tu widzę była mowa o ori rozwiązaniach grzania kierownicy. Pytanie moje jest takie czy ktos próbował rezać grzanie kierownicy? Mam pewien pomysł (u mnie po pierwszym lifcie, 97r, stara kierownica) na wyrezanie takiego grzania za myślę śmieszne pieniądze. Podstawowym problemem było by dostarczenie prądu do kierownicy. Ma ktoś pomysł jak dostarczyc do kierownicy prąd myślę że dość "grubymi" przewodami powiedzmy 1,5mm2 ?

Może wreszcie cos z tego watku wyniknie :decayed::kox:[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 10:04_________________________________________________Widzę wszystkim ciepło :przebiegly: Brak zainteresowania tematem :disgust:[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 14:29_________________________________________________I znalazłem :decayed:

Widze ze nawet w ORI taśmie jest puszczony przewód wiec jeden czy 2 więcej nie powinno jej zaszkodzic :decayed:

A tu foto:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/669080e648829798.html

i Cały watek o Taśmie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=95615.0 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...