Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystans Et 35


czester11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kolo 17" 7,5 j et 35 z oponami 215/45

Jeszcze minimalnie kolo jest schowane w nadkolu jaki musialbym zastosowac dystans zeby je wyrownac.

Prosze o pomoc bo nie robilem tego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo powinno być ok, musiałbyś przymierzyć koła albo dystanse jakieś i wtedy sprawdzić czy nic nie ociera tak na styk nie ma co robić albo bawić się w jakieś milimetry przy kołach 17.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż coś prostego do kola i zmierz sobie odległość od wewnętrznej strony nadkola. Wymierzone mm to odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2mm :grin::grin:

opony sa jakby lekko naciagniete na felge i tak mi sie wizualnie to wydaje ze kolo jest schowane. Rant felgi jest praktycznie na rowni z gora nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówię nie ma sensu się bawić w mm. ja mam 17 8j a na tym opony 225/45 i też mam lekko oponę węższą i to może dawać takie złudzenie. et 35 jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co by nie zakładać nowego tematu mam pytanie.

Jaki dystans zastosować na przód /tył dla felg 18/8,5 cala et45 opona 215/40 r18 autko obniżone na gwincie ok 40mm zalezy mi aby było szerzej ale nie obcierało??

Moze ktoś pomoże w wyborze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ET36 i koło jest zdecydowanie schowane z tyłu przy szerokosci 7,5 i oponach 225/40/18.

Myślę nad dystansem ale z centrowaniem wejdzie minimum 15mm a to już będzie raczej za dużo. Bez centrowania na piaście wchodzi 5mm co z kolei będzie mało...

IMG_4924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień koła. ; )


Na tył możesz dać 15mm i wejdzie bez problemu, gorzej z przodu bo dobrze byłoby 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód jest dla mnie ok, nic nie będę zmieniał.

Z tyłu centrowanie piasty wystaje na 16mm i dystans z centrowaniem wchodzi minimum 15mm. Cieńsze nie przylegają do piasty dobrze.

Nie jestem pewien, czy 15mm na tył nie będzie już za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg parametrów, które podajesz Twoje koło jest o 19mm głębiej niż moje 8,5j et30, a u mnie jeszcze dodatkowo siedzi z tyłu dystans 5mm.

Najlepiej sobie zmierz metodą, którą podałem parę postów wyżej i będziesz wiedział ile masz miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepiej sobie zmierz metodą, którą podałem parę postów wyżej i będziesz wiedział ile masz miejsca.

Mierzyłem już. Z pomiarów to wynika, że powinno być w miarę ok....

IMG_5273.jpg

IMG_5274.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co doradzicie mi mam felgi 17 avus III 7,5cala i z tylu zamowilem dystanse 17mm ale nie dochodza do konca piasty i zeby wszedl mi dystans to musial bym zamowic min. 25mm (mowa o dystansach z centrowaniem) jest jakis inny sposob zeby zalozyc dystans ? bo bez centrowania chyba nie zdadza egzaminu i moze byc to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co doradzicie mi mam felgi 17 avus III 7,5cala i z tylu zamowilem dystanse 17mm ale nie dochodza do konca piasty i zeby wszedl mi dystans to musial bym zamowic min. 25mm (mowa o dystansach z centrowaniem) jest jakis inny sposob zeby zalozyc dystans ? bo bez centrowania chyba nie zdadza egzaminu i moze byc to niebezpieczne.

Podobno te wchodzą bez problemu: http://sklep.bilstein.net.pl/eibach-s90-9-15-005.html

A ja mam kolejny dylemat: dystanse 8mm przy parametrach jak wyżej czyli 7,5 felga i ET36. Z dystansem 8mm robi się ET28 i na tył już powinno to jakoś wyglądać. Oczywiście przy 8mm nie ma mowy o centrowaniu ale piasta wystaje na 16mm więc po założeniu dystansu 8mm i tak zostanie centrowanie oryginalnej piasty 8mm. Na tym chyba już koło będzie się mogło oprzeć przy jeździe... ? Tym bardziej że dystanse 15mm z centrowaniem też tego centrowania nie wystaje nie wiadomo ile.

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cos nie chce mi sie wierzyc , ze te dystanse eibacha wejda bez problemu bo jak niby by moglby by byc inaczej wykonane , przeciez to raczej nie mozliwe? A jezeli chodzi o Twoja sprawe to wydaje mi sie , ze chyba powinno byc ok ale niech wypowie sie ktos jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane , zobaczymy czy cos podpowie. Chyba , ze ktos tutaj napisze jak najlepiej rozwiazac problem ( o ile sie w ogole da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane , zobaczymy czy cos podpowie. Chyba , ze ktos tutaj napisze jak najlepiej rozwiazac problem ( o ile sie w ogole da).

Jeżeli czegoś się dowiesz, napisz co i jak. Śledzę temat [emoji6].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...