Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak podcisnienia POMOCY!


quik19

Rekomendowane odpowiedzi

nie zalacza mi sie turbina poniewaz nie ma w wezykach na egr podcisnienia i na gruszce tez nie ma podcisnienia sprawdzalem hamulce sa ok poniewaz stawialem na wacum pompe wiec sprawdzalem na odpalonym samochodzie od wacum pompy idzie taki gruby waz do zbiornika podcisnienia a potem wychodzi z tego zbiornika maly krociec i jak zdejmuje z niego wezyk tam pojawia sie podcisnienie male ale wyczuwalne...a za czujnikiem n75 juz nie ma tego podcisnienia wiec nie mam sterowania turbina bo gruszka nie ma podcisnienia podpowie miktos co mam zrobic ....myslalem o podmianie zaworu n75 z n18 moze to jest powodem tej usterki ...przewody sprawdzalem sa ok .od podcisnienia.pomoze mi ktos auto stoi nie jezdze poniewaz niema mocy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podmien te zawory, albo wyczyść n75 skoro nie masz na wezu wychodzącym podciśnienia to on jest winien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 odpowiedzialny jest za sterowanie zmienną geometrią, skoro tam nie ma sterowania to grucha od turba nie działa, ogólnie posprawdzaj wszystkie węże podciśnienia czy nie są gdzieś sparciale, czyszczenie n75 jest banalnie proste tylko musisz uzbroić się w jakiś dobry klej i płaski śrubokręt

Edytowane przez piotrekrkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma przepływka do podciśnienia ?????

Musisz na spokojnie sprawdzić wężyki podciśnienia. Idz pokolei od vacum i sprawdzaj czy jest podciśnienie (fachowo powinno podłączać sie wakuometr ale pewnie nie masz takiego manometru). Najpierw wypnij przewód z zaworku zwrotnego i sprawdź podciśnienie, następnie musisz rozdzielić układ na dwie czesci N75 i N18 (N18 czyli egr jest po prawej n75 czyli turbo po lewej) wypinasz trójnik za zaworkiem i zaślepiasz np wyjscie na lewo. Całe podciśnienie idzie tylko na prawo czyli N18, podpinasz vaga i logujesz grupę 03 BS (silnik wskoczy na wyższe obroty a zawór N18 będzie sie cyklicznie zamykał i otwierał) skutkiem logowania 03 BS będzie pojawianie sie i znikanie podciśnienia na wężu gruszki egr (jesli tak sie nie bedzie działo N18 lub podciśnienie po drodze do niego jest wadliwe). To samo robisz zaślepiając prawa strone tyle ze puszczasz podcisnienie na N75 czyli turbo i logujesz 11BS a skutkiem bedzie praca sztangi turba.

Ciezko jest opisać tą operacje ale jesli ma sie wakuometr mozna w 100% sprawdzić sprawność układu podcisnienia.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma przepływka do podciśnienia ?????

Musisz na spokojnie sprawdzić wężyki podciśnienia. Idz pokolei od vacum i sprawdzaj czy jest podciśnienie (fachowo powinno podłączać sie wakuometr ale pewnie nie masz takiego manometru). Najpierw wypnij przewód z zaworku zwrotnego i sprawdź podciśnienie, następnie musisz rozdzielić układ na dwie czesci N75 i N18 (N18 czyli egr jest po prawej n75 czyli turbo po lewej) wypinasz trójnik za zaworkiem i zaślepiasz np wyjscie na lewo. Całe podciśnienie idzie tylko na prawo czyli N18, podpinasz vaga i logujesz grupę 03 BS (silnik wskoczy na wyższe obroty a zawór N18 będzie sie cyklicznie zamykał i otwierał) skutkiem logowania 03 BS będzie pojawianie sie i znikanie podciśnienia na wężu gruszki egr (jesli tak sie nie bedzie działo N18 lub podciśnienie po drodze do niego jest wadliwe). To samo robisz zaślepiając prawa strone tyle ze puszczasz podcisnienie na N75 czyli turbo i logujesz 11BS a skutkiem bedzie praca sztangi turba.

Ciezko jest opisać tą operacje ale jesli ma sie wakuometr mozna w 100% sprawdzić sprawność układu podcisnienia.

Też się zdziwiłem ostatnio jak mi nowy BOSCH się skończył. Nagle brak mocy. Ściągnąłem wężyk z gruszki a tu zero podciśnienia. Przyjechałem do domu założyłem starą przepływkę i turbo ożyło. Też myślałem że jedno z drugim nic nie ma. Może przepływka jest sprzężona jakoś ze sterowaniem N75...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem uszkodzona przepływka daje skrajne wartości i wtedy ecu wprowadza tryb awaryjny, kumaty diagnosta kapnie sie po podłaczeniu vaga, w tym wypadku watpie aby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...