Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b8 problem ze stacyją nie włącza zapłonu


Kamil_r32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam mały problem ze stacyjką w audi A4 b8 2.0 TDI mianowicie cały proces odpalania samochodu powinien wygladać mniej wiecej tak: wkładam kluczyk do stacyjki następnie raz go wciskam włącza sie zapłon kontrolka świec powinna sie zapalić strzałki zegarów powinny się skaliborwać wciskam kluczyk jeszcze raz i auto odpala.

W moim aucie jest inaczej mianowicie wkładam kluczyk, wciskam na zapłon i nic sie nie dzieje poza odpaleniem wyswietlacza pomędzy zegarami wciskam jeszcze raz, to auto zaczyna odplać, podgrzewać świece, kalibrować strzałki zegarów, dosłownie wszystko na raz. Auto odpala i chodzi jest ok, ale musi być coś pomieszane skoro nie mogę wrzucić auta na zapłon..

Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat, dodam, że auto świeżo kupiłem i jest w nim założone jakieś odcięcie zapłonu przed kradzieżą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wcisniete sprzeglo to dzieje sie wlasnie tak jak piszesz ,jesli chcesz tylko wlaczyc zaplon to nie wciskasz sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak z ciekawości sprawdziłem i zgadzam się z wypowiedzią kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wcisniete sprzeglo to dzieje sie wlasnie tak jak piszesz ,jesli chcesz tylko wlaczyc zaplon to nie wciskasz sprzegla.

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wszystko się zgadza :) po prostu z przyzwyczajenia zawsze wciskam sprzęgło do odpalania i działo się jak opisałem powyżej, teraz gdy nie wciskam wszstko jest OK ;) nigdy bym chyba na to nie wpadł.. dzięki bardzo za pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem właśnie tej informacji ? jak kolega wyżej napisał, nigdy w życiu bym na to nie wpadł aby spróbować bez sprzęgła ? zawsze odruchowo noga leci na sprzęgło ? 

Edytowane przez Kam1l91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...