Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło hałasuje przy puszczaniu pedału


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sprzęgło i skrzynia biegów to chyba moja zmora. Może zacznę od początku... Ok 5 lat temu padł synchronizator 3 biegu w skrzyni DVS jaką miałem w swoim 1.9 TDI silnik AHU 90KM. Z tego co pamiętam to skrzynia też nie była oryginalna tylko od Passata bo były na niej białe napisy. Wymieniłem skrzynię na taką o oznaczeniu EEN z silnika 110KM + nowe sprzęgło SACHS zakupione u kolegi z forum więc nie bubel. W lutym tego roku docisk nie wytrzymał i łożysko... Wymienione sprzęgło na LUK... W zasadzie to chyba już od tej wymiany po puszczeniu sprzęgła na biegu jałowym słychać tekie jakby zaterkotanie. Ciężko mi to opisać więc w wolnej chwili może uda się zmontować filmik. Ostatni zdaża się też że na jałowym biegu bez wciśniętego sprzęgła też coś hałasuje a potem przestaje. Wiem że to jak wróżenie z fusów ale już nie daję rady. Możę to wysprzęglik? A może coś z moim autem jest nie tak że mam już 3 skrzynię biegów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam tak samo ale jak jade wrzucam wyższe biegi i dodam gazu to słysze takie tekotanie ciężko opisać a jak puszcze gaz to jest cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czy u kolegi wyżej? bo na jałowym jest cicho tylko przy jeździe 3-4 bieg przy przyspieszaniu słychać znajomi mówią że to łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wynika że dwumas się skończył więc popieram zdanie kolegi marcino153, bobi8891 u Ciebie prawdopodobnie jest to samo jak terkocze bo łożysko przeważnie szuszy :-) a przy puszczaniu sprzęgła jest odczuwalne delikatne szarpnięcie jak w automacie przy wrzuceniu biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie że nie bo biegi wchodzą płynnie tylko jak puszcze sprzęgło na wyższym biegu to jest taki dźwięk ale tylko jak dodam gazu i jadę 70 km/h a jak ściągnę nogę z gazu to jest cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam silnik AHU i nie mam dwumasa a to zmienia postać rzeczy. Wrzucam filmik, na którym słychać co się dzieje gdy puszczam zdecydowanie sprzęgło:

Edytowane przez fireman tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na postoju nic nie słychać jak sie bawię sprzęgłem tylko podczas jazdy na wyższych biegach a dokładnie chyba na 3 biegu wzwyż i tylko przy dodawaniu gazu a przy puszczaniu ucicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadkiem nie jest wina wysprzęglika albo docisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też podejrzewałem że może być taka przyczyna ale wole zapytać jeszcze na forum i mieć pewność żeby nie potrzebnie wymieniać zbędne części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypadkiem nie jest wina wysprzęglika albo docisku?

U mnie czy u kolegi bobi który wciął się w mój temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...