[ALL B5] Kierownica mi mruczy

Mario600

moze jej dobrze jak ja dotykasz (w sensie kierownice) i stad to mruczenie?

:polew:

sprawdz plyn,moze malo i zaczyna sie upominac -potem zacznie warczec,a na koncu zdechnie :wink4:

dzięki za odpowiedzi, a jaki płyn mogę dolać do układu wspomagania? można go dostać na stacji benznowej? (i czy powinienem wymienić czy mogę po prostu dolać jakikolwiek do pomp), mogę sam to zrobić czy jechać do warsztatu? W sumie ładnie mruczy, ale wolalem jak nie mruczało :hi:

mozna taki plyn dostac na stacji benzynowej

zapytaj obslugi

warto jednak wczesniej zajrzec do ksiazki pojazdu albo poszukac na forum jaki to ma byc typ

po pierwsze sprawdz stan cieczy w zbiorniczku

jak odkrecisz korek to bedziesz mial na nim podzialke - zobacz czy jest odpowiednio duzo

mozesz to zrobic sam oczywiscie

odpal silnik, i wlej troche plynu (oczywiscie jesli poziom jest za niski)

przekrec kierownice do oporu w jedna ze stron i znowu dolej

potem przekrec kierownice w przeciwnym kierunku (tez do oporu) i znowu dolej

jesli mruczenie zniknie, to bedzie oznaczac ze miales za malo plynu

jesli nie, radze jak najszybciej udac sie do serwisu

Tylko żeby Ci na stacji nie dali jakiegoś g.... bo Ci całkiem pompa siądzie albo magiel.Na zbiorniczku jest napisane jaki wlać(zielony)Wymień ten płyn, najlepiej na ori w ASO butelka około 40 zł kosztuje, ewentualnie febi zielony.

witam , tez mi mruczy :D juz kiedys jak mialem 80-tke to mi tez mruczala jak mi uciekal plyn z ukladu kierowniczego(cieklo z listwy) teraz mi nie cieknie ale sprawdzilem rano i mam malo tego plynu, zobacze zaraz bo mam jeszcze pol tamtego plynu(zielony) i jak doleje to skrobne cos jak sie potoczyla sprawa.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 09:28_________________________________________________potwierdziło się, wina płynu choć nie było go bardzo mało ale był jakis taki spieniony, wiec dolalem resztke co mi zostala zielonego i jak ręką odjął :)

dodam jeszcze że to mrucznie występowalo nawet na wyprostowanej kierownicy i było o wiele głośniejsze niż to przy skręceniu kół.

mrucznie to doskonałe określenie tego problemu :>