Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczy przy przyśpieszaniu


bajer1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem moja audiczka strasznie buczy przy gwałtowanym przyśpieszaniu dżwiek jest słyszalny spod maski od strony kierowcy. Dodam tylko że jest jakby przymulone gdy występuje to buczenie. Proszę o pomoc.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zlacze tlumnika pada?

raczej to nie to. Buczenie występuje tylko w okreslonym zakresie obrotów od 2000 - 3000 i wystepuje tylko gdy nagle depne do konca na pedał gazu. przy ostrej jeździe autem tego nie ma lub jest nie słyszalne. Nie mam żadnych błędów na Vagu. Wyczytałem na necie że może to być DV-ka ale po odjęciu nogi z gazu nie mam żadnego parskania jak piszą o uszkodzeniu DV. Mój objaw to takie charakterystyczne buczenie jakbym na autostradzie najechał na linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez buczalo napoczatku lekko przy przyspieszaniu. potem to juz masakra ;P

moze jednak spaw puszcza czy cus :P

Moze tez inni wyraza swoje zdanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc temat uwarzam za zakończony. A mianowicie dzisiaj kupiłem nowy zawór spustowy DV założyłem i auto zbiera się lepiej nic nie buczy i mam banana na buzi. Stary zawór przepuszczał ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie kolego pocieszyłeś bo kupiłem wczoraj 1.8T AVJ i właśnie przy przyspieszaniu buczy jak wściekły. Już myślalełm, że ma jakieś sportowe tłumiki albo coś... Sprawdzałem ten wężyk w kolektorze dolotowym koło przepustnicy- podciśnienie nic nie otwiera i nie zamyka więc DV uszkodzony... Telepotania też nie słychać a auto ma według mnie odpowiednia moc. No ale chyba i tak go wymienie, w AEB też prędzej wymieniałem, ale tam nic nie wyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i mnie dopadło buczenie.Było głośno odkąd kupiłem auto. Miałem uszkodzoną wylaną prawą poduszkę silnika więc wymieniłem na sprawna używkę przedni odbój poszedł nowy.Potem zabrałem się za wydech bo kat się rozleciał więc wyciąłem w środek wstawiłem rurę oraz wymieniłem łącznik elastyczny, bez zmian. Wykryłem wczoraj nieszczelność na złączce wydechu założyłem nową więc jest w pełni szczelna.Zawór dv nowy nieszczelności nie widać turbina ładuje 0,5 bara. Ewidentnie hałas powoduje silnik podczas  przyśpiesza niezależnie od biegu ,gdy odpuszczę padał gazu silnik cichnie. Pewnie wymienię jeszcze poduszkę skrzyni oraz podporę wału bo guma za ładnie nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę ograniczyć nadmierny hałas. Osłuchałem troch wydech stetoskopem i znalazłem nieszczelność w tłumiku środkowym która była nie widzialna.Wieszak metalowy wyrwał się z tłumika choć nie całkowicie bo trzymał się na zewnętrznej warstwie wydechu.Teraz jest w aucie trochę ciszej.Kilka dni temu używając aplikacji sound meter badałem hałas podczas jazdy na 3 biegu 6 tyś obrotów to wyszło max 78 dB.Bieg jałowy 30 dB.

20170213_104401.jpg

20170213_111247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam buczenie podczas przyspieszania i niema tej mocy jaka powinien miec czyli 163km i jeszcze podbija mi obroty przy zmianie biegow i nie wspomne o wolno spadajacych obrotach silnika, to bedzie to samo co u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vagiem w którejs grupie, nie pamiętam dokładnie albo kup nowy za 30zl, jak nie masz czym sprawdzić, i się dowiesz :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...