Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk przy przyśpieszaniu A2 1.4 TDI AMF


hydzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Piszę, ponieważ mam problem z Audi A2.

Chodzi o to, że ni stąd ni z owąd auto strasznie zaczęło być głośne przy przyśpieszaniu. Silnik, jak w temacie posta, moc 75 KM, rocznik 2001. Nie kopci, nie dymi, rozruch normalny, mocy nie stracił, generalnie wszystko w porządku. Tylko ten dziwny dźwięk podczas jazdy, buczenie w zakresie 1500-2100 rpm, a przy przyśpieszaniu w okolicach 2500 rpm coś jakby "pierdzenie". Może załączony plik dźwiękowy z linku wyjaśni sprawę bardziej (nagranie przy otwartych oknach, przyśpieszanie od 1800 do 2700 rpm). Nie ma pomysłu czego się czepić, ale czy możliwe, że coś po prostu z tłumikiem się podziało?

https://docs.google.com/file/d/0B6MCUcCsxBm0V0p1OXZGcHd5SkU3c3M1TS1IRXpvZUU3TXQ0/edit?usp=docslist_api

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!


Oj nikt nie chce pomóc...?

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby z tłumika ten dźwięk się wydobywał . Jedź gdzieś do kogoś od wydechów i niech Ci sprawdzą bo może być gdzieś mała dziura ze nawet nie zobaczysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, popatrzę. Jeden koleś z elektrody, bo tam też zadałem pytanie mówił cos o przewodach turbo->kolektor dolotowy, że może tam jest dziurka, możliwe to? Co sądzicie?

chyba znalazłem winowajcę - na zdjęciu

plecionka.jpg

Edytowane przez hydzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tam słyszę dziwnego, to jak depniesz , to słychać syczenie.

Czyli jak najbardziej przewody powietrza doładowującego do sprawdzenia pod kątem szczelności :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co tam słyszę dziwnego, to jak depniesz , to słychać syczenie.

Czyli jak najbardziej przewody powietrza doładowującego do sprawdzenia pod kątem szczelności :decayed:

Winowajca znaleziony już. Foto powyżej pokazuje przepaloną plecionkę, czy tam jak kto woli, złącze elastyczne wydechu.

Temat do zamknięcia.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...