Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana barwy na jaśniejszą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy, potrzebuję rady :) Tata w swojej A4 B6 na bixenonie ma D1S, chce mieć jaśniejszą barwę, coś mocniejszego, co może włożyć? :) Dzięki z góry za radę :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez BF10

Opublikowano

A jaką ma barwę ? Jeśli 4300k to zapodaj 6000k.

Wcześniej jednak poczytaj o jednych i drugich.

Opublikowano

5000K jest optymalna.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję Wam za pomoc :) Sprawdzę jaką ma barwę :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Ale czy musiałby zmienić na D2S np??? :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zobacz, jaką ma przetwornicę i jakie żarniki obsługuje.

Opublikowano
  • Autor

Zobacz, jaką ma przetwornicę i jakie żarniki obsługuje.

Okej,dzięki :) Lukne :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeśli ma ORI bixa to na 99% siedzi tam D1S.

Co do jaśniejszej barwy, to co masz konkretnie na myśli?

Chcesz poprawić wygląd, czy jakość i ilość światła???

Bo niestety muszę Cię zmartwić, ale jedno z drugim nie idzie w parze.

Jeśli chcesz poprawić jakość światła na drodze, to po pierwsze sprawdź w jakim stanie masz palniki i odbłyśniki w soczewkach.

Te drugie z pewnością najlepsze lata mają już za sobą. Pozostaje regeneracja, ale najlepszym rozwiązaniem jest wsadzenie soczewki od B8,

Opublikowano
  • Autor

Zapewne to i to byłoby najlepszym rozwiązaniem :) Przy jeździe nocą, nie świecą tak jak powinny... Chciałoby się czegoś więcej :) Od B8 jaki koszt?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

D1S jest na 100% :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Od B8 jaki koszt?

450 zł u kolegi Gwerty z forum.

Opublikowano

Wsadzenie jakichkolwiek palników do żużytych soczewek nie poprawi znacząco jakości oświetlenia.

Nie kombinuj z temperaturą barwową, bo palniki i wyższej temperaturze fajnie wyglądają z zewnątrz, ale niestety na czarnej, mokrej nawierzchni nie jest już tak wspaniale.

Tak jak pisałem, pozostaje regeneracja, albo wymiana na nowe z modelu B8.

Ja osobiście też zmagałem się z tym problemem i ostatecznie poszedłem w wymianę na B8 i nie żałuję.

Teraz wiem co to znaczy mieć światła xenonowe. :) Przy nowych, standartowych palnikach 4300 K nawet w największym desczu na mokrej nawierzchni widoczność jest bez porównania.

Oryginalne, regenerowane soczewki B6 odpadają w przedbiegach. Co do kosztów to 100 -200 PLN powinno wystarczyć, w zależności od tego, w jakiej cenie wyrwiesz soczewki. 450 PLN to cena z kosmosu, tym bardziej, że soczewki staniały mocno i można przebierać.

Tutaj masz wątek o przekładce:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/

Edytowane przez Lukasz_N

Opublikowano
  • Autor

Od B8 jaki koszt?

450 zł u kolegi Gwerty z forum.
Dzięki za info :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Wsadzenie jakichkolwiek palników do żużytych soczewek nie poprawi znacząco jakości oświetlenia.

Nie kombinuj z temperaturą barwową, bo palniki i wyższej temperaturze fajnie wyglądają z zewnątrz, ale niestety na czarnej, mokrej nawierzchni nie jest już tak wspaniale.

Tak jak pisałem, pozostaje regeneracja, albo wymiana na nowe z modelu B8.

Ja osobiście też zmagałem się z tym problemem i ostatecznie poszedłem w wymianę na B8 i nie żałuję.

Teraz wiem co to znaczy mieć światła xenonowe. :) Przy nowych, standartowych palnikach 4300 K nawet w największym desczu na mokrej nawierzchni widoczność jest bez porównania.

Oryginalne, regenerowane soczewki B6 odpadają w przedbiegach. Co do kosztów to 100 -200 PLN powinno wystarczyć, w zależności od tego, w jakiej cenie wyrwiesz soczewki. 450 PLN to cena z kosmosu, tym bardziej, że soczewki staniały mocno i można przebierać.

Tutaj masz wątek o przekładce:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/

To jest się nad czym zastanowić :) Powiem tacie co musiałby zrobić,jakie są koszty tego wszystkiego, niech się zastanowi i decyduje :) Dzięki za pomoc :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Może podałem starą cenę, ale najlepiej będzie jak przedzwonisz do Gwertego i się dogadasz.

Opublikowano

Ewentualnie niech zapoda takie palniki. Swieca lepiej od Philipsow 85122, porownywalnie albo i lepiej od OSram CBi 66240. Barwa tez super ;)

https://hidretrofit.pl/sklep/zarniki-nextgen-d1s-5500k/

Opublikowano

Może sobie palniki wymieniać nawet na te z górnej półki +50% i inne wynalazki, ale jeśli odbłyśniki w soczewkach są wypalone, a na 99% tak jest, to zamiast świateł i tak będzie miał nadal świeczki.

Podstawa to zdrowy odbłyśnik. Przy obecnych cenach IMO regeneracja odbłyśników jest zupełnie nieopłacalna, bo za te same pieniądze można włożyć soczewki od B8, które ze względu na swoją konstrukcję świecą nieporównywalnie lepiej od ORI B6.

Opublikowano
  • Autor

Może podałem starą cenę, ale najlepiej będzie jak przedzwonisz do Gwertego i się dogadasz.

Powiem tacie co i jak i niech decyduje, jeśli będzie chciał skontaktuję się z Gwertym i obgadam co i jak :) Dzięki za pomoc ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie niech zapoda takie palniki. Swieca lepiej od Philipsow 85122, porownywalnie albo i lepiej od OSram CBi 66240. Barwa tez super ;)

https://hidretrofit.pl/sklep/zarniki-nextgen-d1s-5500k/

Cena też przyjemna :D Mówisz, że się sprawdzają? :) Warto spróbować :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Może sobie palniki wymieniać nawet na te z górnej półki +50% i inne wynalazki, ale jeśli odbłyśniki w soczewkach są wypalone, a na 99% tak jest, to zamiast świateł i tak będzie miał nadal świeczki.

Podstawa to zdrowy odbłyśnik. Przy obecnych cenach IMO regeneracja odbłyśników jest zupełnie nieopłacalna, bo za te same pieniądze można włożyć soczewki od B8, które ze względu na swoją konstrukcję świecą nieporównywalnie lepiej od ORI B6.

Soczewki z B8 pasują bez przerabiania w bixy w B6? :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Soczewki z B8 pasują bez przerabiania w bixy w B6?

Podesłałem wcześniej wątek n/t przeróbki:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/

Jak pierwszy raz się za to zabrałem się to mi trochę zeszło, ale później się wkurzyłem i dorobiłem profesjonalne adaptery i teraz mam mocowanie jako ORI. W każdej chwili mogę wykręcić soczewki B8 i włożyć stare.

Opublikowano
  • Autor

Soczewki z B8 pasują bez przerabiania w bixy w B6?

Podesłałem wcześniej wątek n/t przeróbki:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/142900-wymiana-soczewki-z-odblysnikiem-bixenon-valeo-na-soczewki-z-a4-b8/

Jak pierwszy raz się za to zabrałem się to mi trochę zeszło, ale później się wkurzyłem i dorobiłem profesjonalne adaptery i teraz mam mocowanie jako ORI. W każdej chwili mogę wykręcić soczewki B8 i włożyć stare.

Ważne, że się udało ;) Trzeba pokombinować ;) Dzięki za wszelkie rady :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jakbyś się zabierał za wymianę to służę radą i pomocą. Temat mam już opanowany bardzo dobrze ;)

Opublikowano
  • Autor

Jakbyś się zabierał za wymianę to służę radą i pomocą. Temat mam już opanowany bardzo dobrze ;)

W to wierzę :D Będę pamiętał, jeszcze raz dziękuję! :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak coś to mam oryginalne, nowe D1S po 150 zł sztuka ;)

Edytowane przez Path

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.