Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN] odcięcie turbo gdy wyższa temperatura, nieznaczny spadek mocy na ciepłym w zakresie 2-3k obr.


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem.

Zdarza się mojemu AFNowi że po dłuższej jeździe w korku (czyli 1/2 bieg i bez dotykania gazu) jak już ruszę porządnie to w trakcie przyspieszania obcina turbo. Wtedy wystarczy wyłączyć silnik i włączyć i dalej normalnie. Turbo świeżo czyszczone i piaskowane (niecałe 3000 km temu) więc na pewno kierowniczki nie są zapieczone, stąd podejrzenie że ma to związek z temperaturą.

W dodatku na zimnym silniku (po całej nocy stania) bardzo fajnie się zbiera już od lekko ponad 2000 obrotów, natomiast jak nim trochę pojeździć to zaczyna się zbierać dopiero od ok 3000 obr, między 2000 a 3000 jest dosyć słaby (chociaż nie aż tak słaby jak na obciętym turbo - wtedy jest po prostu masakra)

Powiedzcie co sprawdzić i jakie grupy zrobić na logach dynamicznych żeby było wiadomo czego szukać ...

niestety problem z całkowitym odcięciem występuje stosunkowo rzadko (średnio co jakieś 200-300 km więc nie wiem czy uda się uchwycić moment na logach - może jak go zmuszę do podniesienia temperatury np trzymając na 1500 na postoju przez dłuższy czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa 11 i 03, oczywiście silnik rozgrzany, bo jak logujesz to but w podłodze ;) , chyba wiesz? Jak jesteś pewny turbawki, to może N75 niedomaga, albo wężyki nieszczelne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo świeżo czyszczone i piaskowane (niecałe 3000 km temu) więc na pewno kierowniczki nie są zapieczone, stąd podejrzenie że ma to związek z temperaturą.

jesteś pewien na 1000% że zrobili jak należy ??

W dodatku na zimnym silniku (po całej nocy stania) bardzo fajnie się zbiera już od lekko ponad 2000 obrotów,

jak na moje oko to za późno wstaje (brak przepływu)

Edytowane przez adifek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 1000% to nie mam ale blisko 100 :) raz ze turbo miala juz wczesniej remont, ale nie bylo czyszczenia kolektora ... blad mechanika, w kazdym razie po kilkunastu k km mechanik stwierdzil zapieczone kierowniczki (faktycznie nie dalo sie ruszac tym popychaczem w pelnym zakresie)

wyczyszczony kolektor (maaaaasa syfu) i turbo wyczyszczone w poleconej firmie, wypiaskowane i wywazone, chodzi lekko. no i teraz sie dzieje tak jak opisuje juz po ok 1000km od zalozenia turbo, wiec nie wierze ze znowu sie cos zapieklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 1000% to nie mam ale blisko 100 :) raz ze turbo miala juz wczesniej remont, ale nie bylo czyszczenia kolektora ... blad mechanika, w kazdym razie po kilkunastu k km mechanik stwierdzil zapieczone kierowniczki (faktycznie nie dalo sie ruszac tym popychaczem w pelnym zakresie)

wyczyszczony kolektor (maaaaasa syfu) i turbo wyczyszczone w poleconej firmie, wypiaskowane i wywazone, chodzi lekko. no i teraz sie dzieje tak jak opisuje juz po ok 1000km od zalozenia turbo, wiec nie wierze ze znowu sie cos zapieklo

jak masz od kogo pożyczyć N75 to podmień i sprawdź czy działa poprawnie i przy okazji resztę wężyków podcisnieniowych posprawdzaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu udało mi się podłączyć kabelkiem laptopa z autem, po południu mam nadzieję że zrobię już logi. Tymczasem w 01-Engine mam Fault Codes:

17958 - Charge Pressure: Control Deviation

P1550 - 35-10 - -- Intermittent


Logi dynamiczne

003 http://vaglog.pl/log_221917.html

011 http://vaglog.pl/log_221918.html

011

rILizX9.png

003

SCnaeCU.png

Edytowane przez mikegolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz zaniża po całości dlatego brakuje mu mocy,turbina w dolnym zakresie ma niedoładowanie potem przeładowanie,n-75 tagrze do sprawdzenia,poszukaj nieszczelnośći w dolocie.Na obrazkach dokładnie widać jakie wartości są wymagane a jakie rzeczywiste niebieski-wymagane,czerwone rzeczywiste.

Edytowane przez Leopold27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/321327-pierwszy-vag-w-zyciu-prosze-o-porade/odsylam do mojego tematu w sprawie przeplywomierza, logow dynamicznych, turbo i zaworku n75. Problem dzisiaj zbadałem i na jednym z wężyków pusciła opaska, olej kap kap kap, mocy brak :(
Mam nadzieję, że problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowanie kompletna klapa niestety i tym się zajmij, bo przepływka będzie ciąć jak brak doładowania.Podmień N75 z N18 i popatrz czy masz dobrze wężyki z N75 wyprowadzone, schemat znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...