Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Półoś i przegub.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich :hi: . Od pewnego czasu zauważyłem czy też usłyszałem stukot w kole od strony kierowcy, (tak jakby) podczas cofania na na skręconych kołach, nie ma tego efektu kiedy cofam prosto czy też na skręconych kołach w lewo. Wydawało by sie że to przegub. Podpowiedzcie coś. Pozdrawiam.

Edytowane przez martinomen

Opublikowano

przegub. raczej lewy.

Opublikowano
  • Autor

przegub. raczej lewy.

raczej lewy czyli ten od strony koła czy w b8 jest tylko od strony silnika ???

Opublikowano

a to ci powiem, że mnie zaskoczyłeś. nie zgłębiałem tematu b8 bo mnie póki co na nie nie stać. na postawie wiedzy o b5, b6 obstawiłem przgub lewy zew. ale n allegro w ogóle takie nie ma, więc poczekaj na wypowiedz kogoś ogarniętego w b8.

edit. niby etka pokazuje że na wał przegubowy się składają dwa przeguby ale nie wiem, no zaskoczony jestem :grin:

Edytowane przez robitl

Opublikowano
  • Autor

a to ci powiem, że mnie zaskoczyłeś. nie zgłębiałem tematu b8 bo mnie póki co na nie nie stać. na postawie wiedzy o b5, b6 obstawiłem przgub lewy zew. ale n allegro w ogóle takie nie ma, więc poczekaj na wypowiedz kogoś ogarniętego w b8.

edit. niby etka pokazuje że na wał przegubowy się składają dwa przeguby ale nie wiem, no zaskoczony jestem :grin:

Oki dzieki :)

Opublikowano

Obstawiam lewy zewnętrzny przegub. Wewnętrzne z reguły sie nie psują.

Wyjęcie lewej półosi z przegubami jest dość proste, ale jest kilka mało typowych śrub do odkręcenia, Np Imbus 19mm żeby odkręcić półoś od piasty czy nasadka 21mm (albo klucz do dużych świec :) ) do jarzma zacisku hamulcowego. Etka o ile mnie pamięć nie myli podaje ze trzeba rozpiąć górę zawieszenia. Na całe szczęście nie trzeba co upraszcza pracę.

Opublikowano
  • Autor

Obstawiam lewy zewnętrzny przegub. Wewnętrzne z reguły sie nie psują.

Wyjęcie lewej półosi z przegubami jest dość proste, ale jest kilka mało typowych śrub do odkręcenia, Np Imbus 19mm żeby odkręcić półoś od piasty czy nasadka 21mm (albo klucz do dużych świec :) ) do jarzma zacisku hamulcowego. Etka o ile mnie pamięć nie myli podaje ze trzeba rozpiąć górę zawieszenia. Na całe szczęście nie trzeba co upraszcza pracę.

Dzięki wielkie za pomoc, powiedz mi o ile wiesz jaki koszt tej przyjemności bo nigdzie nie znalazłem przegubu zewnętrznego na alledrogo ?

Opublikowano

Dzięki wielkie za pomoc, powiedz mi o ile wiesz jaki koszt tej przyjemności bo nigdzie nie znalazłem przegubu zewnętrznego na alledrogo ?

słabo szukałeś....

1. http://allegro.pl/przegub-audi-a4-b8-a5-q5-1-8-2-0-tdi-3-2-fsi-42x27-i5085517662.html

2. http://allegro.pl/przegub-zew-audi-a4-b8-a5-q5-1-8-2-0-tdi-3-2-i5436252680.html

3. http://allegro.pl/przegub-audi-a4-a5-q5-2-0tdi-2-0-tdi-2-0-tfsi-3-2-i5048811422.html

powinien pasowac nr 8k0 498 099 DX - nówka w ASO ok 1000 zł

W Intrcarsie masz http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3130211515340-0024683-O30006-przegub-napedowy-zewn.html

A najlepiej uderz na priva do TOM77 . Będzie lepiej i taniej niż na alledrogo czy IC

Edytowane przez zbigor

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wielkie za pomoc, powiedz mi o ile wiesz jaki koszt tej przyjemności bo nigdzie nie znalazłem przegubu zewnętrznego na alledrogo ?

słabo szukałeś....

1. http://allegro.pl/przegub-audi-a4-b8-a5-q5-1-8-2-0-tdi-3-2-fsi-42x27-i5085517662.html

2. http://allegro.pl/przegub-zew-audi-a4-b8-a5-q5-1-8-2-0-tdi-3-2-i5436252680.html

3. http://allegro.pl/przegub-audi-a4-a5-q5-2-0tdi-2-0-tdi-2-0-tfsi-3-2-i5048811422.html

powinien pasowac nr 8k0 498 099 DX - nówka w ASO ok 1000 zł

W Intrcarsie masz http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3130211515340-0024683-O30006-przegub-napedowy-zewn.html

A najlepiej uderz na priva do TOM77 . Będzie lepiej i taniej niż na alledrogo czy IC

Dzięki wielkie, faktycznie słabo szukałem :facepalm: ale nic teraz wiem co i jak pojeżdzę jeszcze chwile i go zmienie dowiem sie tylko ile u mojego mechaniora bedzie to kosztować. Dzieki za pomoc mozna zamykać.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

panowie odswieze temat potrzebuje wymienic oslone przegubu zewnetrznego prawego (od strony pasazera) i mam pytanko aby wyjechac przegubem ze zwrotnicy musze odkrecic dwa dolne wachacze ????? i jaki jest rozmiar klucza do odkrecenia sruby w piescie 19mm ??? ten wsadowy imbus ???

Edytowane przez lukas309

Opublikowano

Z lewej strony od kierowcy nie musisz odkręcać zawieszenia i wyjmiesz półośke. Odkręcasz tylko przegub wewnętrzny od flanszy i zewnętrzny z piasty i półośke wyjmujesz bez problemu.
Zle przeczytałem, jeśli chodzi o prawą stronę robisz to samo co z lewej plus do tego odkręcasz dolny wahacz od zwrotnicy i odginasz zwrotnicę za tarczę hamulcową by wyjąć półośke.

Edytowane przez Kodzak33

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.