Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki silnik załozyć ? 2.7 BITURBO czy 4.2 V8


daniooo77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,mam problem i zagadke !! mam bude a4 b6 z silnikiem 3.0 quarto 4x4 z zatartym silnikiem chce włozyc cos do niego silnik z piekla rodem

mysle o 2.7 z modelu b5 na turbinach lub 4.2 fsi z modelu b7 jakie to mogą być koszty z montażem ,zawieszenie skrzynia hamulce? licze ze jednostka 2.7 koszt podstawy około 4-5 tys plus przeróbka z 8 tys nie wiem jak z tym 4.2 fsi? koszt samego silnika licze około 12 tys? skrzynie chce manual nie wiem jak to zgraci jak koszty wyliczyć chce żeby to w miare chodzilo i tez nie dużym kosztem?

proszę o odp dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 4.2 od eSy jest w technice MPI, 4.2FSI był montowany w RS4...

Jak ma być porządnie przy 4.2 to parę rzeczy oprócz silnika byłoby do ogarnięcia - pow. 300KM to obowiązkowa byłaby zmiana zawiasu, hamulcy i układu napędowego by jazda była bezpieczna i bezawaryjna :hi:

Bez modów bezpieczniejszym silnikiem jest w tym przypadku 2.7BiT... teoretycznie nawet skrzyni nie musiałbyś zmieniać bo automat 5HP19FLA był zestawiany również z tą jednostką. W późniejszym terminie ogarnąłbyś resztę gratów a dopiero w następnej kolejności wystroiłbyś silnik w okolice 300KM :)

PS.

Jaki jest kod zatartego silnika? ASN, AVK, BGN, BBJ... :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha :D

Półosie, przeguby, wały i inne mechanizmy poukręcają się na dzień dobry jakby wsadził taki silnik w miejsce niedawno zmarłego 3.0 :D

Przy zwykłym 4.2 też... ale dopiero po jakimś czasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo grubo albo wcale :naughty: żeby mnie było stać.... Tymczasem sprzedaję asna na graty i szukam 2.7. Z tym, że trzeba znaleźć zdrowy motor co wcale nie jest takie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta.

ogarnełeś sobie kolego ten swap na 2.7 BiT ???

a co chcesz wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie myślałem nad swapem bo myślałem że silnik mi sie wysrał ale nie jest z nim tak źle jednak. poczekam aż padnie i wtedy sie pobawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...