Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za niska Wycena szkody Audi a4 b8 2010 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić o wycenę mojego zdarzenia. Dodam że auto stało na parkingu pod moją pracą a drugi kierowca wjechał w moje auto podczas cofania ja nie byłem obecny przy zdarzeniu , (mieszkam w holandii) po czym sporządziliśmy potrzebną dokumentacje . Po około 2 tyg dostałem pismo z mojej ubezpieczalni wraz z pieniędzmi przesłanymi na moje konto w kwocie 671 euro to jest około 2800 zł. Czy jest to uczciwa wycena za naprawę 2 elementów. Spróbuje dołączyć fotki.


Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na polskie warunki wycena jest zaniżona! Błotnik jest na pewno do wymiany, a nie naprawy. Zderzak także powinien zostać zakwalifikowany do wymiany, choć można go naprawić (z tym, że to już niewiele ma wspólnego z fachową robotą). Samo malowanie dwóch elementów z demontażem zderzaka, to koszt blisko 2 tyś zł. Jeśli do tego doliczysz koszt zakupu uszkodzonych elementów (błotnik i zderzak), to będziesz miał obraz całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę,ostatnio się pytałem o koszt malowania zderzaka w serwisie Audi jest to 1000 zł od elementu ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem takie samo uszkodzenie co się okazało zaraz za błotnikiem w tym miejscu jest pas przedni z plastiku czy tam kompozytu który praktycznie zawsze pęka . Koszty kilkukrotnie większe niż Ci wypłacili.

Bez rozebrania a przynajmniej wyjęcia reflektora nie do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedz :drunk: . Właśnie rozmawiałem z expertem który wyceniał auto powiedział że nie ma konieczności wymiany części na nowe :kox: . Czekam na odp z mojej ubezpieczalni co dalej mam zrobić dla mnie jest to bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co on myśli szpachlować to, czy wymieniać na używane części ? :facepalm:

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odp z mojej ubezpieczalni że mogę zrobić tzw drugą ekspertyzę w niezależnym warsztacie (przez ubezpieczenie AC nic nie mogę sam zrobić , ze wszystkim muszę się skonsultować z moją ubezpieczalnią) tylko nie wiem czy to coś pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie napisałeś od razu, że szkoda ma być likwidowana z AC, a nie OC sprawcy (to zasadnicza różnica). Przy szkodach z AC, to ubezpieczyciel dyktuje warunki - zgodnie z zapisami w umowie - a bywa tak, że umowa zawiera klauzulę, że wymiana części na nowe i oryginalne przysługuje tylko, gdy auto jest na gwarancji, bądź nie ma jeszcze 5 lat.


Dostałem odp z mojej ubezpieczalni że mogę zrobić tzw drugą ekspertyzę w niezależnym warsztacie

Jest jeszcze taka możliwość: przesyłasz fotki uszkodzeń do ASO z prośbą o wyliczenie kosztu naprawy. Taką wycenę przesyłasz wraz z odwołaniem od decyzji ubezpieczyciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się mojego ubezpieczyciela dlaczego muszę zgłaszać szkodę którą poniosłem nie z mojej winy do naszej ubezpieczalni a nie do ubezpieczalni winowajcy , odpowiedział mi krótko że jest takie prawo jeżeli mam ubezpieczenie AC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się mojego ubezpieczyciela dlaczego muszę zgłaszać szkodę którą poniosłem nie z mojej winy do naszej ubezpieczalni a nie do ubezpieczalni winowajcy , odpowiedział mi krótko że jest takie prawo jeżeli mam ubezpieczenie AC .

Co za bzdet. Jeśli masz wskazanego sprawcę, to szkodę zgłaszasz do ubezpieczyciela sprawcy. Niby dlaczego masz tracić zniżki na AC, skoro szkoda nie z Twojej winy?

Jedynym odstępstwem od powyższej zasady, jest szkoda spowodowana przez n/n sprawcę (nieustalonego).

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest to wszystko bardzo nie zrozumiałe . Mam dwie możliwości (od mojego ubezpieczyciela) .

Pierwsza - Zrobić dodatkową (ja zrozumiałem aneks lub coś podobnego , nie wiem jak to się fachowo nazywa) ekspertyzę do pierwszego orzeczenia. Tylko jak to będzie niezależna ekspertyza jak będę musiał powiedzieć że to jest już druga :)

Drugie - Naprawa w serwisie Audi (mam pozwolenie od ubezpieczyciela) tylko jak oni chcą to zrobić bez wymiany części :facepalm: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na pytanie: Masz sprawcę, czy nie? Ustalono kto wjechał w Twoje auto? Jeśli tak, to zgłaszasz szkodę od ubezpieczyciela sprawcy (zachowasz wtedy wszystkie swoje zniżki.


Zrobić dodatkową wycenę

Po co? Dodatkowa ekspertyza jest niezbędna, gdy ubezpieczyciel twierdzi, ze szkoda powstała w inny sposób niż to zgłosiłeś, lub gdy stwierdza, ze auto było już naprawiane, bądź uszkodzone części są zamiennikami, a nie oryginałami.

Naprawa w serwisie Audi

Rozumiem naprawa bezgotówkowa. To rozwiązanie jest rozsądne, bo to serwis będzie walczył z ubezpieczycielem o zwrot kosztów naprawy, a zrobią to zgodnie ze sztuką, czyli z wymianą uszkodzonych elementów, a nie babraniem się szpachlą, i klejem do plastiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie bezgotówkowa , nie wyobrażam sobie płacić serwisowi za naprawę z własnej kieszeni. Serwis może wywalczyć większe pieniądze od ubezpieczalni jak już jest sporządzony raport (ekspertyza)? W innym przypadku nie ma możliwości wymiany części ponieważ koszt naprawy byłby na pewno większy ( zderzak 800 e , błotnik 400 e , 1 godz pracy to 120 euro a według ekspertyzy potrzebny czas na naprawę to 11 godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, śmieszna sytuacja. Ale tak jak pisali wyżej, jeżeli masz sprawcę to jedziesz z jego OC. Jeżeli nie masz musisz z własnego AC. Jest też taka opcja jak regres i wtedy np jeżeli są jakieś problemy z typa ubezpieczalnią przez OC to bierzesz na swoje AC ale spadają Twoje zniżki (są też TU które mają ochronę zniżek np jedna szkoda w roku) i wtedy można myśleć o naprawie z własnego AC...

W serwisie też robią kosztorysy i chyba taniej od takich niezależnych. Jednak w serwisie ta kwota będzie kosmiczna i żadne TU Ci nie wypłaci pewnie tyle co wyceni aso :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian2007

Sorry, kończę sie udzielać w tym wątku, bo jesteś tak samo niereformowalny jak Twój ubezpieczyciel. Któryś raz z kolei pytam, Czy masz ustalonego sprawcę szkody???

Likwidacja szkody z OC, a z AC to zupełnie inne procedury, przy czym przy szkodzie z AC, to ubezpieczyciel dyktuje warunki (zgodnie z zapisami w umowie. Napisałem ci wyżej, że wycenę kosztów naprawy może zrobić warsztat, któremu zlecasz robotę (przy czym wcale nie musi to być ASO). Taką wycenę wysyłasz ubezpieczycielowi do akceptacji, jeśli zaś ubezpieczyciel się nie zgodzi, to odstawiasz auto na naprawę bezgotówkową.

Zamiast zadawać kolejne pytania w rodzaju, co może serwis, a co ubezpieczyciel, albo co by było gdyby?

Zrób tak jak napisałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przepraszam ale wczoraj czytając nie było tych pytań nie wiem dlaczego może pisaliśmy w tym samym momencie . Pisałem w siódmej odp że tu cytat "

Pytałem się mojego ubezpieczyciela dlaczego muszę zgłaszać szkodę którą poniosłem nie z mojej winy do naszej ubezpieczalni a nie do ubezpieczalni winowajcy , odpowiedział mi krótko że jest takie prawo jeżeli mam ubezpieczenie AC " to MUSZĘ SPRAWĘ zgłosić do mojej ubezpieczalni. Jutro zobaczę co mi odpiszą z audi wysłałem tam zdjęcia . Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają!!! Masz ustalonego sprawcę, czy nie?


odpowiedział mi krótko że jest takie prawo jeżeli mam ubezpieczenie AC " to MUSZĘ SPRAWĘ zgłosić do mojej ubezpieczalni.

Bzdet! Prawo mówi, że jeśli szkoda nastąpiła nie z winy ubezpieczonego to koszt naprawy pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Dlatego pytam już n-ty raz, CZY MASZ USTALONEGO SPRAWCĘ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ustalonego sprawcę , mam formularz wypełniony (jest to specjalny formularz w którym strony wpisują swoje dane i rysują przebieg zdarzenia) standardowe procedury kolizji , wypadku znam , tylko zmylił mnie fakt że mam AC oraz pytałem się holendrów z mojej pracy co mam w tej sytuacji zrobić (później potwierdzone przez mojego ubezpieczyciela) że mam OBOWIĄZEK zgłoszenia jeżeli mam AC każdej kolizji , wypadku czy to z mojej winy czy nie mojej do mojego ubezpieczyciel. Dlatego zgłupiałem .Przepraszam za tyle pytań ale sam tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam OBOWIĄZEK zgłoszenia jeżeli mam AC każdej kolizji
Możliwe, że tam funkcjonuje bezpośrednie rozliczenie szkody (rozwiązanie niedawno wprowadzone u nas). Polega to na tym, że zgłaszasz szkodę do swojego ubezpieczyciela, on pokrywa koszt naprawy, po czym występuje z regresem do ubezpieczyciela sprawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo powiedział mój ubezpieczyciel tu to działa na razie tylko jak ma się AC . Tak więc dam znać co dalej . Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...