Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z czujnikiem temperatury klimatyzacji


WaskiKR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów:) Mam mały problem wzasadzie duży. W aucie rodziców po wymianie rozrzadu ( był demontowany przód)przestał dobrze działąć czyjnik od klimatronika ten przed chłodnicą ( nr 4B0 820 535 A).

dcdbfb41de75715725309dacfedb5876.jpg

Klima jest swieżo napełniona 2 tygodnie temu. I wszystko było ok aż do wymiany rozrządu.Problem polega natym że czujnik pokazuje złe wartosci temperatury strasznie zaniżone.Czujnik wyswietla swoje wartosci na wyswietlaczy przy zegarach. Po włączeniu auta pokazuje nawet - 40c jednak powoli ta temperatura rośnie. Mechanik kazał kupić nowy czujnik. I teraz pytanie co to za czujnik jest skoro nie ma dla niego zamiennika ani nic a orginał można dostac tylko w ASO? I czy jego miejsce jest żeczywiscie przed chłodnicą tylko? Kupiłem taką używkę wraz z wtyczką i elektryk podpioł mi go wraz z wyminą kostki bo ponoć w starej były zetlałe styki.Przejżał wiązke i wydawało się wszystko że zresztą jest ok. Auto pokazuje np 8c czy góra 10c kiedy na dworze jest od15c do 18c. Auto było podpiete do kompa i wszystkie błędy zostały skasowane. Dodam też ze wdalszym ciąguna nowym już czujniku auto po dopaleniu na starcie mieży temperature od około -40c i tak dochodzi do tych 8 do 10c po pewnym czasie. Z tego co się orjetowałęm i elektryk mi mówił ten czujnik odpowiada za działąnie klimatronika na skutek czego i temperatur jakie pokazuje nie pozwala klimie się załączyć a wrecz włąncza ogrzewanie. Może ktoś z was miał podobny problem i wie gdzie szukać jeszcz eusterki.

Kolega ma też taką A6 ale on ma już inny czujnik (8Z0 820 535) takie coś

mH8G6-M2LGyOdtakwAMZz7Q.jpg

i dla tego czujnika jest już zamiennik do dostania wszedzie a dla mojego nie, wie może ktoś czym to też może być spowodowane?

Edytowane przez WaskiKR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...