Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima działa lecz nie chłodzi


Damian_a4b5

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z klima w audi a4b5 1.9tdi klima sprawna załącza sie ,trzyma cisnienia ,szczelna swierzo nabita lecz nie chłodzi na wylocie temp 20stopni gdzie na dworze temp 15stopni podejrzewam ze moga to byc klapy lecz nie jestem pewien bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dodam ze przewody jeden chłodniejszy od drugiego pomózcie bo nie mam juz pomysłow co moze byc nie tak . tak samo jest gdy bez klimatyzacji puszcze nawiew na najchłodniejszy to jest tak samo temp w srodku wieksz niz na dworze a powinno wiac chłodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tak podejrzewam bo wszystko gra do momentu nawiewu zamiast zimne leci cieplejsze niz na dworze jutro sie zabiore za rozbieranie i zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podpinany 0 błedów dlatego juz nnie mam pojecia co jest


podejrzewałem wczesniej tez czujnik temp wewetrznej ale komp nic nie wywalił


sprawdzałem tez na samym klimatronicu i pokazuje 0 błedów a ktos wie jak dostac sie do tych klam tak aby nie rozbierac całego kokpitu ?czy inaczej sie nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek klapy temperatury jest przy nogach pasażera - ten bliżej komory silnika (są dwa, a nie pamiętam koloru). Jedna śrubka jest lekko problematyczna, ale przy odrobinie chęci sobie poradzisz. Oczywiście musisz zacząć od wyjęcia schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ok tam faktycznie moge zajrzec ale wiem ze tam gdzie znajduje sie chłodniczka z tamtymi klapami moze byc problem chodzi o dojscie bo chyba zez rozbierania kokitu sie nie obejdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten silniczek, do którego dojście jest najtrudniejsze Cię nie interesuje, bo odpowiada tylko za kierowanie nawiewu na szybę/nogi - nie ma nic wspólnego z temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli który silniczek moze miec cos wspólnego z tym ze nie chłodzi klimatyzacja w srodku?? bo ja juz polowli głupieje co moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za regulację temperatury odpowiada silniczek (chyba z białym cięgnem), który znajduje się przy nogach pasażera bliżej komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szykac mam pod schowkiem i tam sprawdzic chyba ze siliczek moze byc dobry ale moze nie otwierac klapki i tez bd lipa


jutro sie wezme do roboty i to oblukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że sprężarka włącza się przy +18 C? Piszesz, że na zenątrz 15. Może Ty zaczekaj, aż temperatura na zewnątrz wzrośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dosłownie chwilke temu na vagu i wywaliło bład 64767 blad sporadyczny wiecie moze co to za bład??wczesniej na innym kompie nie wywalało zadnego błedu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...