Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięta szyba przednia. Jaki zamiennik?


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio strzeliła mi szyba. Myślałem, że to z winy twardego zawiasu ale jak się później okazało pęknięcie nie poszło dalej nawet 1mm mimo jazdy po kiepskich drogach (rozpórki spełniają zadanie). Wychodzi na to, że spustoszenia dokonało mycie auta zimną wodą ok godz 13 w pełnym słońcu. Nie wiem co teraz robić. Chce ją sobie sam wymienić ale nie wiem na co. Kupić zwykły zamiennik jak większość ludzi z tej aukcji : http://allegro.pl/szyba-przednia-audi-a4-b5-nowa-pas-uszczelka-wysyl-i5400984941.htmllub tej http://allegro.pl/szyba-przednia-czolowa-audi-a4-b5-uszczelka-dowoz-i5381466679.html czy szukać ori używanej szyb gdzieś na złomie? Kiedyś kumpel przerabiał temat szyby i szukał używki ale mimo objechania kilku szrotów dobrej sztuki nie znalazł (odpryski ,głębokie rysy czy wyszczerbione krawędzie przy demontażu). Boje się, że te najtańsze zamienniki będą do wyrzucenia po pierwszej zimie. Ma ktoś zdanie o takich szybach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w a4 mam 'laminated' w passku ' pilkington' i obie sobie chwale, w audi jak kupiłem owa była założona, w passacie wymieniałem 5 lat temu i wygląda jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie jest tak strasznie. Chyba warto poszukać pilkingtona zamiast brać no name.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tak zrobię. Dzięki za zainteresowanie.


Zamieszczam odp jednej z firm która sprzedaje te tańsze szyby po 170zł:

"

Dzień Dobry,
Sprzedawana szyby są bardzo dobrej jakości.
Płacąc za Pilkingtona z naszej wiedzy zapłaci Pan jedynie za znaczek.
Koszt szyby Pilkington wraz z dostawą to 300 zł brutto."
Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się dobrze zastanów czy warto oszczędzać? Zawsze sami wymienialiśmy szyby, do momentu, aż szybę postanowił wymieniać właściciej jakiegoś bmw. Cena samej szyby ok 700 zł. Po wymianie coś tam chciał docisnąć, poprawić i pieniądze plus robota poszły się rozmieniać. Od tego momentu mój mechanik wszystkim radzi: jedź człowieku do fachowców, jak pęknie to im. Masz Audi, a nie stać Cię, że żeby zapłacić na "parę groszy" za wymianę?
Twoja wola rób co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymieniać sam i pewnie dałbym radę ale dzwoniłem do Janczara w Olsztynie. Cena mnie zdziwiła. Sama szyba pilkingtona to koszt ok 300zł a on krzyknął 380zł za taką już w wymianą. Auto zostawiam na 3 godz i po sprawie. Tak też uczynię.

Co do oszczędzania to ne miałem planów sam jej wymieniać z powodu oszczędności tylko pewności, że będzie to dobrze zrobione. Janczar jest raczej znany i ma dobre opinie także nie powinno być lipy.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...