Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztanga,Gruszka Turbiny N/75 AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jak powinna zachowywać się ta sztanga co leci od gruszki przy turbałce na postoju bez obciążenie?

Wiem że u mnie turbo nie pompuje, chociaż wydaje mi się ze przy ok 4/5tyś obr je słysze. Na pewno słysze jakiś gwizd ale może to nie turbo.

Po odpaleniu, na postoju wkręcam auto na pełne obroty od 900 do odcinki, to ta sztanga w jakimś zakresie powinna się ruszać, czy nie?

U mnie ona nawet nie drgnie, może ma się poruszać podczas jazdy pod obciążeniem?

Czy właśnie wyczaiłem czemu turbo nie ładuje?

Opublikowano

Na postoju nie będzie sie ruszac, tylko pod obciązeniem.

Opublikowano
  • Autor

Ale któryś z użytkowników pokazywał filmik, i przy wyższych obrotach chyba ok 5tyś sztanga dobre 1,5cm się porusszała. A kilkoro użytkowników potwierdziło że u siebie mają taksamo i wszystko działa

Opublikowano

To mi się tak rusza :D. Na luzie wkręce go na obroty i przy ok 5 tys sztanga sie rusza :D

Opublikowano
  • Autor

No właśnie. I tak 5 użytkowników mówi że ma się ruszać a nastepnych 5 ze sie nie rusza i dalej jestem wpiz****

Opublikowano

To napisz tu jak dojdziesz do tego jak ma być, bo ja też już nie wiem czy mam dobrze czy źle :-)

Opublikowano
  • Autor

Najlepiej jakby ktoś był z okolic Krakowa w posiadaniu B5 Q Avanta AEB który dałby sie przejechać:)

Opublikowano

Kwestia jest co tymi testami chcecie osiągnąć, bo to czy auto jest sprawne i turbo ładuje dowiecie się tylko z logów choc w aeb nie do końca bo nie ma mapsesora, na 100% prawde powiem manometr podpięty do kolektora.

Edytowane przez ?ukasz13

Opublikowano

Powiedz mi proszę. Gdzie podpiąć ten manometr. Właśnie wiem ze robiąc logi, nie dowiem się nic o turbinie a chodzi o to że mi jakby nie ladowala na 100 procent. Podczas przyspieszania czuć ewidentne braki mocy l wtedy turbo jakby mniej tzn ciszej syczalo.

Opublikowano
  • Autor

Kwestia jest co tymi testami chcecie osiągnąć, bo to czy auto jest sprawne i turbo ładuje dowiecie się tylko z logów choc w aeb nie do końca bo nie ma mapsesora, na 100% prawde powiem manometr podpięty do kolektora.

Ja wiem że turbo mi nie pompuje. Chce się dowiedzieć co jest przyczyna bo na pewno nie samo turbo. Nie dawno po regeneracji, ostatnio miałem ją w ręce. bez luzów itp. małe szanse że ona winna. pospinane i szczelne wszystko jest

Opublikowano

nie macie problemu z turbiną...

Vacu podpinacie na kolektor dolotowy, turbo załacza spalina, a największą spaline mamy na obciążonym silniku, ruszysz gruszke naciskając linkę gazu na max, turbo otwiera się jak ma dużą dawkę spaliny. kupta se Vacu, pomierzta, logi wam huka dadzą, szczelność układu. Mi biło do 0,6bar i sie kończyło bo dziurami dmuchało...

Opublikowano

Vacu podpinacie na kolektor dolotowy

Dzięki za odpowiedź. Możesz doprecyzować ??:D

Opublikowano

Vacu podpinacie na kolektor dolotowy

Dzięki za odpowiedź. Możesz doprecyzować ?? :D

Vacu podpinacie na kolektor dolotowy

Dzięki za odpowiedź. Możesz doprecyzować ?? :D

Vacumetr podpinasz żeby sprawdzić pod i nadcisnienie na kolektorze. Żółte punkty, to wężyki gdzie można się wpiąć.

1a2a1206b2db0195gen.jpg

Opublikowano
  • Autor

No ok. Gruszka u mnie ok, N75 rozsypany. Ale jak się to wszystko podepnie na krótko tzn bez n75 tylko na trójniku i wpina manometr to turbo bije 0,1?

Czy to już jego koniec?

Opublikowano

252875431_1_644x461_silnik-vw-audi-a4-b5

Ja mam taki silnik :D



Vacu podpinacie na kolektor dolotowy

Dzięki za odpowiedź. Możesz doprecyzować ?? :D


Vacu podpinacie na kolektor dolotowy

Dzięki za odpowiedź. Możesz doprecyzować ?? :D

Vacumetr podpinasz żeby sprawdzić pod i nadcisnienie na kolektorze. Żółte punkty, to wężyki gdzie można się wpiąć.

1a2a1206b2db0195gen.jpg

Powiedz mi czy ten dolny punkt to przwod do DV >?? :D Tak mi sie wydaje. Czyli wypinam przewod od DV "robie" Trójnik który wpinam w kolektor i do jednej cześci wpinam manometr a do drugiej przewod od DV ?? :D

Opublikowano

Tak, możesz się pod wężyk DV-ki wpiąć śmiało.

Opublikowano

Tak, możesz się pod wężyk DV-ki wpiąć śmiało.

a powiedz mi czy zwyklym manometrem do 1 bar zmierze prawidlowo ? Czy potrzebny jest vacuometr do zmierzenia pod nadcisnien ??

Opublikowano

Zwykłym manometrem do 1 bar zmierzysz doładowanie.

Opublikowano

Zwykłym manometrem do 1 bar zmierzysz doładowanie.

a ile powinno ono wynosić?

Opublikowano

Seria 0.6

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.