Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z pompą paliwa po swapie na Quattro.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem po swapie skrzyni i dołożeniu quattro. Chodzi o padające pompy paliwa. Dzisiaj znowu trzecia pompa przestała chodzić.

Paliwa w zbiorniku jest ok za 100zł więc rezerwy raczej nie ma.

Nowa pompa paliwa wytrzymała od lutego do czerwca i się zatarła - mechanik, który ją wymieniał mówił że benzyna była czarna. Potem kupiłem używaną pompę (czekając na rozpatrzenie gwarancji tamtej) - wytrzymała ok 3 tygodnie i zdechła.

Czy ma ktoś pomysł co może być na rzeczy? Może coś z kodowaniem ? Może źle podłączone wężyki w baku? Wie ktoś jak dokładnie fukcjonuje przelewanie się paliwa z tych dwóch komór w zbiorniku? Czy to pompa jest odpowiedzialna za tłoczenie paliwa z jednej komory na drugą ? Dodam, że jeszcze nie mam podłączonego kabelka od pływaka po stronie kierowcy do licznika - dlatego wskazówka poziomu paliwa szaleje. Dodam że teraz ta pompa (używka) zatarła się przy ok 20-30L paliwa w baku. Ostatnim razem ta co pochodziła najdłużej (nowa) zatarła się przy ok 10-20L benzyny w baku. Jeśli to ma jakieś wogóle znaczenie.

Co zmienia kodowanie zbiornika ośka/quattro ? Czy pompa dostaje jakieś wyższe/niższe napięcie ? Czy to tylko informacje dla licznika że ma brać dane z obu pływaków ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Jeśli zmieniałeś ośke na Q to zmieniałeś też bak. W jakim stanie był? jak benzyna była czarna to płukałeś układ ?

Czyściłeś zbiornik ?

Opublikowano
  • Autor

zbiornik był czysty, benzyna zrobiła się czarna od spalonej pompy. Tak powiedział mechanik

Opublikowano

Sprawdź jaki bak zamontowałeś, czy na pewno był od 1.8 T, najlepiej odczytaj oznaczenie na pompie.

Z tego co przeglądałem benzynki w q miały bardziej skomplikowany system zasilania/ powrotu / wyłapywania oparów. Czy system rurek był kompletny w Twoim baku?

Ja akurat mam diesla więc problemu nie było.

Moim zdaniem kodowanie nie ma znaczenia, bo w liczniku dotyczy jedynie poziomu paliwa.

Możesz sterownik silnika przekodować z 00002 na 00003 ale nie powinno wpływać na sterowanie pompą.

Edytowane przez bobikos

Opublikowano
  • Autor

Bak jest 1.8t.

Opublikowano

Bak jest 1.8t.

Ale czy z modelu Quattro? ?

Opublikowano
  • Autor

inny by nie wszedł

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.