Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zegary się nie świecą, rozrusznik kręci


pawel666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów!

Moja dziunie dopadła dziwna przypadłość i liczę, że ktoś z fachowców podpowie mi gdzie szukać problemu. Opis usterki.

Po przekręceniu kluczyka w pozycji gdzie powinny się palić zegary, nie paliło się nic. Totalnie nic, nawet kilometraż się nie podświetlił. Jakby wcale kluczyka w stacyjce nie było. Jednak o dziwo, rozrusznik żwawo kręcił, jednak nie odpalił, można było to powtarzać wielokrotnie.

Po kilkunastu próbach "zabawy" z kluczykiem tzn. ciągłe wyłączanie i włączanie, spowodowało ,że zegary się zapaliły. I Auta zapaliło od 1 strzału.

Problem nie pojawia się ciągle, jest sporadyczny ale bardzo uciążliwy. Nigdy auto nie zgasło podczas jazdy, zdarzały się jednak przypadki ( właśnie teraz), że pomimo, że immobilaizer zapalał się i normalnie podczas uruchomienia gasł ( kontrolka), auto od razu gasło.

Auto podpięte pod Vaga, pokazało tylko błąd imo i airbaga brak napięcia, jakby nie dostawało prądu . Orientuje się ktoś z Panów.

Moje typy są 3:

oczywiście kostka stacyjki--

zaśniedziałe przekaźniki/ stopki

ew. jakiś przeklęty kabelek, trudny do zlokalizowania.

Pozdrawiam i liczę na Was!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek sprawdź tą kostkę stacyjki, przeczyść styki i zobacz co będzie. Mozesz też sprawdzić kostki licznika.

Czy przy przekręceniu kluczyka gaśnie Ci oświetlenie wnętrza?

Jakiej firmy masz licznik? Nie masz z nim innych problemów? Jak nie chce Ci się go wykręcać to Możesz zapodać jego zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek sprawdź tą kostkę stacyjki, przeczyść styki i zobacz co będzie. Mozesz też sprawdzić kostki licznika.

Czy przy przekręceniu kluczyka gaśnie Ci oświetlenie wnętrza?

Jakiej firmy masz licznik? Nie masz z nim innych problemów? Jak nie chce Ci się go wykręcać to Możesz zapodać jego zdjęcie.

Chciałem od razu zamówić kostkę, tylko podobno idą 2 typy i nie wiem jaka muszę wsadzić.

Kolego nie powiem Ci jaki mam licznik, auto mam od 5 lat, w tym temacie nie miałem żadnych problemów.

Teraz tylko zaczęły się pojawiać jakieś małe elektryczne problemy. Tak samo żółte "kolory" na desce mają słabe nasycenie, ale tu mogę podejrzewać mogę albo słabą masę albo jakieś zabrudzenia na stykach , ew. zimne luty na desce. Wszystkie czerwone kontrolki palą się bardzo mocno i równo. Żółte po prawej stronie ( tu gdzie licznik) palą się jakby dostawały za słaby prąd.

Oświetlenie wnętrza działa tak jak je ustawie, aż do zamknięcia kluczem drzwi. Jeśli coś Ci to powie jest to wersja po lifcie, ale bez Visa. Dzisiaj po robocie usiądę i popatrzę jak to wygląda z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się do tematu bo u mnie jest ten sam problem. Czy rozwiązał ktoś ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpinam się do tematu bo u mnie jest ten sam problem. Czy rozwiązał ktoś ten problem??

Kolego jestem od jakiegoś czasu po wymianie kostki stacyjki.

Wszystkie problemy ustąpiły i nie pojawiły mi się do tego czasu.

Wymiana zajęła ok 30 min i to bez zdejmowania koła kierownicy, gdzie "forumowi fachowfy" zawsze nakazywali. Aby okręcić koło kierownicy potrzebujesz jakiś specjalną gwiazdkę " z dziurką". Ja takiego klucza nie mam, więc zdjąłem dolną osłonę i bez problemu wymieniłem kostkę.

Dostęp jest łatwy, nawet dla takiego amatora jak ja.

Po wymianie mogę tylko powiedzieć, że "stacyjka" chodzi zdecydowanie ciężej. Na starej przekręcenie kluczyka było bardzo "miękkie", dosłownie jak masło, zero oporów. Na nowej wyczuwalny jest zdecydowany opór.

Wydaje mi się, że stara już po prostu "się wychodziła".

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...