Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór szerokości opon


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam audi a4 b6 i fele 16. Obecnie mam opony 205/55 16r. Jakiej maksymalnie szerokości moge założyć opony tak żeby nic nie obcierało przy skręcaniu itp.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć taką wlepkę na słupku od strony kierowcy. Sugeruje ona jakie opony można założyć, chociaż zależy to też pewnie od tego jakie masz zawieszenie.

2ytpp3q.jpg

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wlepkę. Czyli z wlepki wynika że na 16 moge założyć 215/55 a na 17 235/45

Czy wejdą mi na felgi 16 opony 225/55 lub 235/55 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaka szeroka jest felga. Ja proponuję zastosować się do wskazań producenta, czyli zakładać takie rozmiary jakie zaleca, aby nie było zbyt dużych różnic średnicy kół. Sam jestem na etapie zakupu opon. Mam 235/45 R17. Chciałem założyć węższe, ale ostatecznie postanowiłem zostać przy tym, co zaleca producent i kupiłem ten sam rozmiar.

Rozumiem, że chciałbyś szersze - na pewno fajniej wyglądają, ale będziesz miał mniejszy komfort w koleinach. Przemyśl to. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chciałbyś szersze - na pewno fajniej wyglądają, ale będziesz miał mniejszy komfort w koleinach. Przemyśl to. ;)

Potwierdzam, kupiłem audi a4 b6, zamontowane na nim koło o rozmiarze 225/40 18R.

Świetnie trzyma drogi, ale... kiedy są duże koleiny trzeba się mocno pilnować, cytując klasyka: "miota nim jak szatan".

i też mam pytanie, szykuje się do zakupu felg stalowych pod zimowe opony, rozmiar opony ok, sprawdzone na tabliczce.

Jak sprawdzić i dopasować szerokość felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie czy na felgę 16, 7,5 cala mogę założyć opony 205/60 chodzi mi o zimówki czy opona nie będzie za wąska na tą felgę ma ktoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam rozmiar 225/55/16 i czy na tą felgę 7,5J mogę założyć 205/60 czy nie będzie głupio wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...