Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje filmik schodzenia z obrotów od posiadacza silnika AHL


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy czy jesteście w stanie mi nagrać filmik jak u was auto schodzi z obrotów oczywiście na postoju po prze gazówce do 3000/4000 obr/min ? Pytanie do posiadaczy silnika AHL. :) Dzięki za pomoc :) Chciałbym zobaczyć czy tak jak u mnie czy szybciej.

Tutaj filmik ode mnie jak u mnie schodzi z obrotów. Czy nie za wolno według Was ?

https://www.youtube.com/watch?v=ayKUVoJG0Mo&feature=youtu.be

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy spadaniu chwilowo zawiesza się na 1200, czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma tak samo, chociaż nie zawsze :decayed: . Też nie mogłem się do tego przyzwyczaić zmieniając samochód na a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wygląda na to, że ten typ tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze zbyt wolnym spadaniem obrotów podczas jazdy przy zmianie biegów. Ktoś miał podobny problem? Silnik AHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak,gdy silnik nagrzany do 90,bo pojeździłem troszkę :) To gdy zapodam na luz podczas jazdy,to przez kilka sekund trzyma na 1200-1300(czasem normalnie opada)a gdy lekko dodam gazu to spada i stabilizuje się.

Na zimnym ok.

Może to wina przepustnicy?

Dodam też że czasem w ogóle ssanie się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak,gdy silnik nagrzany do 90,bo pojeździłem troszkę :) To gdy zapodam na luz podczas jazdy,to przez kilka sekund trzyma na 1200-1300(czasem normalnie opada)a gdy lekko dodam gazu to spada i stabilizuje się.

Na zimnym ok.

Może to wina przepustnicy?

Dodam też że czasem w ogóle ssanie się nie włącza.

Mam to samo :) Na zimnym silniku obroty spadają od razu momentalnie, tylko trochę się nagrzeje już sporo wolniej opadają.

Nie wiem w końcu czy to normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika(dobrego)i mówił ze to może być wina przepustnicy,że adaptacja i czyszczenie nic nie da,jedynie wymiana,ale nie opłaca się używki tylko dobry zamiennik,ceny oryginałów zaczynają się od 900zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nike166 ja bym chciał żeby u mnie tak idealnie spadały :) nie szukaj dziury w całym.

A co do innych, to też mi powoli spadają na ciepłym silniku, ale podejrzewam, że to może być przez zjechane styki w przepustnicy pod czarnym deklem i czyszczenie nic nie pomaga. Ssanie nie włączało się zimą a jak zrobiło się ciepło zaczęło się włączać :kox: a na to wszystko mechanicy nasi wspaniali czepiają się pękniętego kolektora wydechowego, że od tego niby trzeba zacząć żenada :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nike166 ja bym chciał żeby u mnie tak idealnie spadały :) nie szukaj dziury w całym.

A co do innych, to też mi powoli spadają na ciepłym silniku, ale podejrzewam, że to może być przez zjechane styki w przepustnicy pod czarnym deklem i czyszczenie nic nie pomaga. Ssanie nie włączało się zimą a jak zrobiło się ciepło zaczęło się włączać :kox: a na to wszystko mechanicy nasi wspaniali czepiają się pękniętego kolektora wydechowego, że od tego niby trzeba zacząć żenada :doh:

Z tym ssaniem to dokładnie jak u mnie, w zime nie działało, a w teraz działa w gorące dni :D Myślę, że to jakiś typowy problem tego silnika tylko gdzie szukać rozwiązania :D Myślę, że po wyjechaniu z fabryki wszystko działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym ssaniem to różne rzeczy sie dzieją,jak i z obrotami,czasem jest ok a czasem wolno opadają,może to wina mieszanki paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...