Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alarm się włącza


lukasz271186

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z alarmem wlącza mi się jak postoi trochę na słońcu. Zauważyłem ze po zamknięciu drzwi pasażera miga światełko w podsufitce i swieci oświetlenie w drzwiach. Po podpięciu vaga pokazuje mi że jest problem z drzwiami kierowcy. Sprawdziłem styki w kostce przy zamkach jednych i drugich drzwi i wszystko wyglada ok nie są zaśniedziałe. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styk może być dobry ale przewód już nie. Sprawdź czy nie pęknięty bo takie są objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód sprawdziłem styki oczyściłem tak na pewności.Dziwi mnie trochę że tylko jest problem w upalne dni jak jest chlodno to nie ma problemu. Jak się dziś pobawiłem drzwiami znaczy kilka razy otwierałem i zamykałem drzwi to lampki pogasły i było dobrze dopóki znów nie otworzyłem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na przerwany przewód jak już kolega nadmienił. Otwórz drzwi wciśnij krańcówke że niby zamknięte i ugniataj te gumę którą idą przewody do drzwi przy zawiasach . Zobaczysz czy zapali lampka.

On jest przerwany i jak go sprawdzałes mógł łączyć akurat.

No chyba że gdzieś woda stoi, gotuje się w słońcu i robi zwarcie ?

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro usterką jest też zależna od temperatury to może faktycznie wilgoć, woda?? Sprawdź te przewody w charmonijce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś trochę samochodu i faktycznie gąmbka pod wykładziną jest wilgotna teraz się suszy. Mam pytanie czy te kostki co są przy słupku z przodu jak rozłaczę żeby wyczyścić to cos się stanie czy trzeba odpinac akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności odepnij aku. Uważaj na żółtą kostkę to poduchy. Zwarcie i bum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując dzisiejszy brak słońca wziąłem farelkę żeby wysuszyć dywanik i jednocześnie dmuchało troche na te kostki co są przy słupku i swiatełka swieciły normalnie dla próby farelke na chwilę przystawiłem do zamka drzwi i zaczeło wszystko wariować więc wydaje mi sie że winny jest zamek kable są całe. Mam pytanie czy można zrobić tak aby nie wymieniając zamka spiąć kable ze sobą tak aby sygnalizowało że drzwi są są cały czas zamknięte?


Mam pytanie czy bez tej wtyczki co jest na zdjęciu będzie działał alarm?

http://wrzucaj.net/gZh


Wszystko już jest dobrze temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...