Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6]17 cali czy 18 cali funkconalność, praktyka, uzytkowanie co lepsze?


boseron

Rekomendowane odpowiedzi

17" to ładnie wyglądają na B5, natomiast B6 jest masywniejsza i na niej wyglądają na małe (giną przy bryle samochodu). Dlatego uważam że do B6 to minimum 18". Bierz takie bo jak kupisz mniejsze potem możesz żałować.

ja kupiłem w lato 17" i teraz zastanawiam się nad zminą na 18". naprawdę 17" wydaje się mała. a co sądzicie o oponach 225/45 R18? co by nie obniżać za bardzo profilu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ..z doświadczenia wiem , ze wszelkie pomysły z rozmiarem opony nie przejdą ..Kupisz troszkę wieksza ..to bedzie ocierać ..beda kłopoty :thumbdown:

Lepiej trzymać sie kalkulatora :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczułki...

Jak wygląda sprawa ET w 18stkach ?? ile powinno wynosić ?

Puki co latam na serii -> 16"

Idzie zima-trzeba inwestowac w "gąsienice"

Natomiast na lato kusi mnie rozmiar 18"...tylko to ET ?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0d 35 do 45 ET, 45 bedą bardziej schowane, 35 wystające

Tylko, że wypadałoby popatrzeć jeszcze na szerokość felgi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0d 35 do 45 ET, 45 bedą bardziej schowane, 35 wystające

Tylko, że wypadałoby popatrzeć jeszcze na szerokość felgi .

Kolego , przecież nie piszę z kosmosy tylko z doświadczenia :wink4:

mam 245x35x19x8,5 ET35 + dystans 5mm , zawias -20mm i nic się nie dzieje. Aczkolwiek przy 4 osobach na dobrej chopce opona może przytrzeć o rant no ale umówmy się że kolega nie założy 245x35x19 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w lato 17" i teraz zastanawiam się nad zminą na 18". naprawdę 17" wydaje się mała. a co sądzicie o oponach 225/45 R18? co by nie obniżać za bardzo profilu

Nie kombinuj, przelicz w kalkulatorze i dobierz zgodnie z tym. Wtedy będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na nasze drogi to 18 wlasciwy wybor

czemu wprowadzacie chlopaka w blad??

na nasze drogi wlasciwym wyborem sa 16. uwaznie mozna jezdzc na 17 ale po co miec Audi na 17 i jezdzic uwaznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 wyglądaja najlepiej na b6 ale czy ja mam auto do jazdy zeby sienie przejmowac czy do podziwiania go pod domem, mysle ze 17 i onizony zawias -30mm tez bedzie robił wrazenie a komfort jazdy znacznie lepszy niz na 18-kach, lansowac to sie mogą 20-latki nie urazając nikogo oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak założył 18". Na 17" też musisz uważać ale w mniejszym stopniu. Za jakiś czas jak obok Ciebie stanie B6 na 18" to mozesz żałować że takie małe załozyłeś. Poza tym jeśli komuś marzy się duża fela to niech nie rezygnuje tylko ze względu na drogi. Nie bądźcie minimalistami. Równie dobrze można napisać żeby nie kupować A4 bo zawieszenie delikatne i trzeba uważnie jeździć. Mi znajomy kiedyś powiedział żebym sprzedał 17" i kupił mniejsze bo opony drogie i musze strasznie na nie uważać (to było pomyślane rozsądnie tak jak ta wasza propozycja jazdy po polskich drogach na 16"). Ale mu podziękowałem za rade. Wolę się pomęczyć na 17" ale za to cieszy mnie autko :wink4: Nie ma co tego tak przeliczać, do B6 minimum 18" i bez minimalizmu, to autko zasługuje na 18" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...... wybór jest naprawde cięzki, a jak wygląda sprawa jezeli chodzi o przyspieszenie bo mam wrazenie ze na 18 koło musi wykonać wiekszy obrót niz na 17 i zdaje sie ze przez to traci na zrywności, choc pewni srednica w obu przypadkach jest podobna razem z oponami czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze przyspieszenie jest gorsze. szczerze to lepiej weź 17 bo na 18 będzie miał słabsze hamulce i gorsze przyśpieszenie, wieksze spalanie, a i zawieszenia dostanie po d*p..

i zmien podpis pod postami bo to zdjecie z prawej wyglada jak skoda fabia kombii :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale nie ma porównania do twojego czerwonego forda mondeo combi :polew:[br]Dopisany: 05 Listopad 2008, 00:53_________________________________________________zdjecia to indywidualna sprawa a zmiany są planowane tylko wszystko w swoim czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale nie ma porównania do twojego czerwonego forda mondeo combi

Dopisany: 05 Listopad 2008, 00:53

zdjecia to indywidualna sprawa a zmiany są planowane tylko wszystko w swoim czasie

Do tego jak go nazwales -"forda mondeo kombii" :polew:- porownania nie ma, bo to RS4 kolego.

a zdjecie po prostu zwazylo ci sie okrutnie, bo nie zmieniles rozdzielczosci na optymalna. to mialem na mysli. takze zanim cos napiszesz -pomysl, ze to forum A4 i nikt tu zlosliwy nie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem byc złośliwy tylko po co sie czepiasz moich zdjec, sa jakie są, to moja druga a4 kupiona cakiem niedawno i zdjec nie mam lepszych wiec nie musza sie wszystkim podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja Ci troszkę spróbuję wytłumaczyć, co kolega @endriuu miał na myśli. Nie chodzi o to, że wykonanie zdjęć jest nie takie, tylko troszkę źle są przygotowane, przez co ich widok traci wiele na jakości. Spójrz na zdjęcia innych. Chyba widzisz różnicę. Trzeba najpierw zmienić ich rozdzielczość w jakimś programie graficznym. Jeśli nie wiesz jak, podeślij mi je mailem. Ja Ci je przygotuję.

Teraz na temat felg. Na wiosnę mnie to czeka... kupno alu. Napewno nie kupię większych niż 17 cali. Swoje autko najczęściej oglądam w środku :). Jak je widzą inni mniej mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie, jak chcecie się kłócić w taki sposób to na priv. A co do większego spalania i słabszego przyśpieszenia między 17" a 18" to już nie przesadzajcie że odczujecie różnicę. To nie F1 gdzie się liczy każda setna sekundy. W normalnym użytkowaniu nawet tego nie zauważycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...