Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzegielko nie załącza się i klima nie dziala


Audi_B6_Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dluzszego czasu walcze z nie dzialajaca klima w mojej audi a4 b6 2004. Mianowicie auto mam od 6 miesiecy i klima nigdy nie dzialala od kiego mam to auto. Teraz tak pojechalem na sprawdzenie, klima zostala nabita itd, dalej nic, econ guzik sie palil i nie dalo sie go wylaczyc, podlaczylem kompa i blad sensor do wymiany, sensor wymieniony, econ znikl, lecz dalej nic. Sprawdzilem i okazalo sie ze kompresor jest do wymiany bo byl zatarty. Nowiutki kompresor zostal zainstalowany, klima na nowo nabita lecz dalej nic. Sprawdzilem i przy wlaczonej klimie sprzegielko sie nie kreci. Podpielem miernik aby sprawdzic napiecie. I teraz mam tak, na plusie ( z tego co pamietam niebieski kabelek mam 7v (gdzies doczytalem ze ma byc 14v?) na minusie mam takze 7v, a chyba powinno byc na 0 lub minusie. Bezpieczniki sprawdzone, jedyne pytanie czy to moze byc czasem przekaznik? Jesli tak to czy ktos ma pojecie ktory przekaznik to jest, najlepiej jesli ktos by mogl podac numer, dostalem sie do tych przekaznikow i zauwawazylem 2x 370, 53 itd. Szukalem jakiejs rozpiski ale nie moge nigdzie tego znalezc. Sprawdzilem kompa i zero bledow, nic kompletnie.

Z góry dzieki za jakiekolwiek dorady bo ja juz rece rozkladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do prawdziwego serwisu klimatyzacji a nie do nieuka który ma tylko maszynkę do nabijania klimatyzacji i jego wiedza kończy się na jej obsłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sprężarke na krotko do aku i zobacz czy się załaczy. Może być padniety presostat

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w prawdziwym serwisie klimatyzacji, to zostalem poinformowany ze mam problem z elektryka I oni nie sa w stanie mi pomoc, wyslali mnie do ASO, dlatego pisze tutaj, Dzisiaj po robocie podlacze sprezarke na krotko I zobaczymy czy hula sprzegielko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy bedziesz mial pewnosc ze sprężarka jest sprawna. Jezeli tak to zdejmij wtyczke z presostatu i zobacz czy załączy sie klima jak zmostkujesz kostke. Ja tak miałem u siebie wymieniłem presostat i wszystko bylo ok

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, nowy presostat kupiony i zamontowany dzisiaj, dalej nic. Nie mialem zbytnio czasu podlaczyc sprezarki na krotko do aku bo czasu bylo juz brak. Powiem tylko tyle ze sprezarka jest nowa wiec domyslam sie ze nie powinno byc problemu (chociaz nigdy nie wiadomo) podlacze na krotko w sobote jak bedzie dzien wolny, jedyne co mnie nurtuje, to gdzies sie doczytalem ze wentylator powinien sie wlaczyc przy uruchomieniu klimy a tak sie nie dzieje, ma ktos jeszcze jakies pomysly???

Edytowane przez Audi_B6_Fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nagrzane wnętrze to u mnie wentylator klimy włącza się od razu, ale na zimnym silniku po wyjeździe z garażu gdy nie potrzebuje schładzać wnętrza nie sprawdzałem. Na pewno wtedy nawet jeśli się kręci to wolno bo go nie słychać tak jak zwykle.

Nie znam się na klimie ale myślę że jeśli na krótko będzie działać to wykluczysz chociaż niesprawność od strony mechanicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, sprężarkę wymieniłeś na nową kompletną z kołem pasowym i sprzęgiełkiem ? :naughty:

Drugie pytanie, to czy Twoja sprężarka na pewno posiada sprzęgło elektromagnetyczne załączające elektrycznie napęd ? :kox:

Według mojej wiedzy sprężarka od modelu B6 ma stały napęd poprzez sprzęgło zrywalne, którego zerwanie następuje właśnie w przypadku jej zatarcia :hi:

Natomiast regulacja jej wydajności od zera do maximum jest wykonywana elektrozaworem , sterowanym falą PWM o zmieniającym się wypełnieniu, na który sygnał podaje jednostka sterująca klimatyzacji :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowa sprezarka calkowita. sprężarka od modelu B6 ma stały napęd poprzez sprzęgło zrywalne, zgadza sie, sprezarka chodzi, sprzegielko tez bo jest przykrecone na 3 srubki, jest tam zawor ktory odpowiada za wlaczenie i wylaczenie chlodzenia po wcisnieciu guzika econ. Problem polega na tym ze mimo ze to wszystko chodzi dalej nie idzie zimne powietrze. Dalej nurtuja mnie te wentylatory. Ja widze tylko jeden ktory jest odpowiedzialny za chlodzenie silnika. Niestety nie wlacza sie on odrazu gdy klima ma chodzic.

Ok podlaczylem kompa tak dla sprawdzenia i wyskoczyl mi blad sensor g62 high pressure sensor, blad zostal skasowany, i teraz niespodzianka, klima sie uruchamia lecz problem polega w tym ze wlacza sie jedynie na obrotach powyzej 1500 nawet na econ kiedy nie chce zeby klima chodzila, w momencie kiedy auto stoi na swiatlach i obrotow nie ma klima automatycznie nie dziala :-o jakies dorady w tej kwesti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był numer błędu, pojawia się ponownie za jakiś czas po skasowaniu ?

Żadnych innych błędów nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam, blad sie juz nie pojawia od skasowania, ale klima dalej chodzi bez mozliwosci jej wylaczenia jak mam powyzej 1500 obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z elektrozaworem sterującym wydajnością pompowania czynnika w układzie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...