Skocz do zawartości
IGNOROWANY

różnica między silnikami 120 KM a 160 KM


krzysiek-wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o weryfikację:

poszukuję od kilku dni używanego silnika CDHA (1,8 TFSI 120 km).

Niestety z tą mocą jest trudny do znalezienia.

Natomiast duży wybór jest silników o mocy 160 km.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc jaka jest techniczna różnica między tymi dwoma silnikami.

Z tego co widzę to słupek jest ten sam (oznaczenie CDH), czyli róznice powinny być w osprzęcie.

Znajomy sugeruje, że różnica może być w turbinie i oprogramowaniu,

czy dobrym tropem idziemy?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w turbinie to nie jestem pewien ale oprogramowanie jest na pewno inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny soft

(info od osób zajmujacych się na co dzień modyfikacjami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze 1.8 wolnossące z 99 roku ma 125 kuni a super nowoczesne 1.8TFSI 120 kuni, ok rozumiem soft... ale że audi wystawia takie silniki do swojego topowego modelu, ja stając na światłach z takim b8 gdzieś tam je lykam :decayed: troszke żenujące

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze 1.8 wolnossące z 99 roku ma 125 kuni a super nowoczesne 1.8TFSI 120 kuni, ok rozumiem soft... ale że audi wystawia takie silniki do swojego topowego modelu, ja stając na światłach z takim b8 gdzieś tam je lykam :decayed: troszke żenujące

Bo są miejsca gdzie od 120KM jest mniejszy podatek niż od 160KM, dlatego audi wypuszcza egzemplarze w takiej a nie innej mocy by inni odbiorcy mieli wybór.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze 1.8 wolnossące z 99 roku ma 125 kuni a super nowoczesne 1.8TFSI 120 kuni, ok rozumiem soft... ale że audi wystawia takie silniki do swojego topowego modelu, ja stając na światłach z takim b8 gdzieś tam je lykam :decayed: troszke żenujące

Bo są miejsca gdzie od 120KM jest mniejszy podatek niż od 160KM, dlatego audi wypuszcza egzemplarze w takiej a nie innej mocy by inni odbiorcy mieli wybór.

jakie to miejsca? podatek od ilości koni? prosze cię, gdzie? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to miejsca? podatek od ilości koni? prosze cię, gdzie? :decayed:

Na przykład Holandia :-) Belgia chyba też, ale nie jestem pewien na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niższa moc, mniej zanieczyszczeń, niższy podatek.

I na pewno wolnossacym 125 nie objedziesz doladowanego 120km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia również. I napewno nie łykniesz 120KM 1.8TFSI swoim wolnossącym 1.8, to że ktoś się z tobą z pod świateł nie ściga to nie znaczy że ma wolniejsze auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt 1.8tfsi ma wiecej momentu dostepnego nizej ale wazy wiecej o 200kg niz b5(mowie o manualach) a czasowo setke osiagaja w tym samym czasie, mysle ze z odrobina umiejetnosci da sie to zrobic tymbardziej ze objezdzalem juz super wynalazek zwany TSI w 1.4 polo moment podobny do b8 moc bodajze 120 km rowniez turbodoladowany i lzejszy :decayed: deklarowane 125 kuni w katologu definiuje ze auto musi miec minimum te 125, a czasem jak wiadomo fabryka robi prezenty, nie wjezdzalem na hamownie ale podejrzewam, że jakas tam odchylka od serii jest

pondro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem jak wiadomo fabryka robi prezenty, nie wjezdzalem na hamownie ale podejrzewam, że jakas tam odchylka od serii jest

Fabryka robi prezenty także tym od TFSI :-) Często 120 konne 1.8 TFSI na hamowni pokazują 130-140 kucy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja stając na światłach z takim b8 gdzieś tam je lykam

jakie to miejsca? podatek od ilości koni? prosze cię, gdzie?

Prosze sobie wyobrazic ze w tych dziwnych miejscach na takie zachowanie ludzie pukaja sie w glowe. Co gorsze: to jest zarazliwe i coraz wiecej takich dziwnie pukajacych sie jest u nas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...