Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TFSI cisnienie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z cisnieniem oleju. Jak jade wolno tak do ok 130 km/h jest wszystko ok ale jak troszke go przycisne i przypiluje ok 170km/h to wyswietla sie kontrolka cisnienia oleju. Ale jak tylko stane zgasze go i ponownie (od razu) odpale wszystko wraca do normy i sytuacja sie powtarza jak znowy przycisne. Jak myslicie co sie tam moze dziac?????pozdro

Opublikowano

Rozgrzać silnik, manometr zamiast czujnika ciśnienia i sprawdź jaka sytuacja na wolnych obrotach oraz przy ok 3-4 tys.

Opublikowano

Coś mi się wydaje,że smok jest zapchany,trzeba zrzucić miske wyczyścić smoka i sprawdzić w jakim stanie jest pompa oleju.Radziłbym zająć się tematem jak najszybciej bo można sobie narobić jeszcze większych problemów.A i przy okazji powiedz na jakim oleju jeździsz bo to też rozjaśni temat.

Edytowane przez Hołowczyc20

Opublikowano
  • Autor

mobil 1 5w 30 esp formula


Coś mi się wydaje,że smok jest zapchany,trzeba zrzucić miske wyczyścić smoka i sprawdzić w jakim stanie jest pompa oleju.Radziłbym zająć się tematem jak najszybciej bo można sobie narobić jeszcze większych problemów.A i przy okazji powiedz na jakim oleju jeździsz bo to też rozjaśni temat.

mobil 1 5w 30 esp formula

Opublikowano

Ohohoho niczym na mineralnym lotosie hahaha.

Sądzicie że wymianą na 'normalny' olej do tego płukanką da rade sie tego pozbyć ?

Wydaje mi sie że jednak że trzeba by było rozebrać motor. :D

Opublikowano

Procedura pomiaru ciśnienia:

2.0TFSI (BGB/BPG/BWE/BUL/BYK/BPJ/BWT)

temperatura oleju: minimum 80st.C (wentylator chłodnicy musi się włączyć jeden raz)

ciśnienie przy podwyższonych obrotach (pomiędzy obrotami jałowymi a ok. 1200-1300rpm): 1,2...1,6 bar

ciśnienie przy 2000rpm: 2,7...4,5 bar

ciśnienie przy obrotach jałowych: nie sprecyzowano

Potem powtórz pomiar na oleju 5W40 Motul X-cess z obowiązkową płukanką przed wymianą :hi:

Opublikowano
  • Autor

Ohohoho niczym na mineralnym lotosie hahaha.

Sądzicie że wymianą na 'normalny' olej do tego płukanką da rade sie tego pozbyć ?

Wydaje mi sie że jednak że trzeba by było rozebrać motor. :D

jesli rozebrac motor co masz na mysli czyszczenie miski i smoka czy cos wiecej???

Opublikowano

jesli rozebrac motor co masz na mysli czyszczenie miski i smoka czy cos wiecej???

No czyszczenie miski i smoka,ale nie zaszkodziłoby też zajrzeć pod klawiaturę,a po tym wszystkim zalać jakąś tańszą oliwę na około 1000km i tuż przed zmianą płukankę np Millersa,Liqui Moly.Po płukaniu zalać oliwę 0W40 i tu też jest kilka możliwości Liqui Moly,Millers,Neste,Motul X-Max,Ravenol,Valvoline itp.

Opublikowano

Możesz kupić specjalną oliwę na której silnik chodzi przez 15 minut (lub dłużej - jeśli jest mocno zasyfiony) - wlewa się ją tuż po spuszczeniu starego oleju (z wlaną płukanką).

Po tym czasie wlewa się docelowy olej ----> 5W40, oczywiście na pusty silnik :)


http://www.larsson.pl/olej-czyszczacy-xado,784,news.html

http://xado.pl/autochemia/preparaty-do-silnika/dla-ukladu-olejowego/olej-pluczacy

Edytowane przez BeyerBrown

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.