Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem z przegubem


dragon661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem na forum ale takiego czegoś jak u mnie w audi nie znalazłem. Otóż od nie dawna jestem jego właścicielem i wiedziałem przy zakupie, że miało uderzony prawy przód ale geometria ok i wszystko inne też ( np.:ABS ).Teraz zaczął stukać przegub zewnętrzny i pojechałem do mechanika go wymienić. A tu problem :( zamówiony w sklepie przegub nie pasuje i po głębszych oględzinach stwierdzono, że nie ma takiego przegubu w takim audi jak moje ( że istnienie tego przegubu w moim autku jest nie możliwe).Obdzwonili w sklepie wszystkie hurtownie, dzwonili też do jednego serwisu audi i nic!!! Przegub nie do dostania ( ale ja mówię, że przecież od czegoś ten przegub musi być skoro jest u mnie założony).Wiem też, że takie modele przegubów są tylko w autach z grupy VW. Może ktoś wie jak tego poszukać ( nie ma na moim przegubie żadnych numerów). Po drugiej stronie jest już normalny przegub oryginalny audi, który już kiedyś był wymieniany.

Ten przegub ma takie ilości zębów:

uzębienie zewnętrzne od strony koła 38

uzębienie wewnętrzne od strony koła 30

Ilość zębów obręcz ABS 45

Od czego ten przegub może być??? W sklepie mówili, że żadne audi nie ma takich ilości zębów.

Auto stoi w warsztacie i nie wiem co mam robić czy zakładać stary bo nie mam pojęcia jak tego szukać. Zastanawiam się tylko jaki mechanik, który naprawiał to auto po stłuczce mógł zrobić coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktoś wstawił półoś ze zwrotnicą od A4 2.4/2.6 w automacie.

Jest to przegub nr 8D0 4980 99C - nr SPIDAN 22747[br]Dopisany: 29 Październik 2008, 20:48_________________________________________________

Od czego ten przegub może być??? W sklepie mówili, że żadne audi nie ma takich ilości zębów.

Są niedoinformowani ;) przegub był montowany w:

AUDI A4 2.4/2.6 (Autom.),

2.4/2.6 Quattro (przedni) 95-01;

VW Passat 2.3VR5

(Autom.) 96-00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Według ilości zębów ten przegub co mi podałeś jest taki sam jak mój. W sklepie byli w szoku skąd ja ten numer wziąłem, ja na to zna się spetsa :). Jutro rano będzie do odbioru więc jutro wam napisze czy rzeczywiście będzie pasował.

Mam nadzieję, że będzie wszystko pasować!! Dziękuję i pozdrawiam. Jutro odpisze jak się to skończyło.[br]Dopisany: 30 Październik 2008, 07:50_________________________________________________Jednak okazało się, że ten przegub, który mi podałeś nie pasuje do mojego audi :(

Przegub ten istnieje ale nie pasuje. Teraz mam założony stary przegub z nowym smarem w środku i z nową gumą. Może trochę na nim pojeżdżę. Jednak jak się całkiem rozpadnie to już nie mam pojęcia co wtedy zrobić.

Może ktoś mi powie co trzeba wymienić i jaki może być tego koszt aby założyć oryginalny przegub do tego audi? Czy w ogóle jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jak się ten przegub rozpadnie to skończy się tylko na całej półosi. Chociaż gdzieś wyczytałem, że jeszcze jakiś wahacz czy McPersona całego( nie pamiętam dokładnie a sam nie za bardzo się na tym znam).W każdym razie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc-Persona w Audi nie ma, wahaczy też nie trzeba zmieniać, najwyżej będziesz musiał zmienić zwrotnicę, półośkę i przegub na taki jaki był montowany ori w twoim Audi. No i łożysko jeśli w zwrotnicy będzie złe lub wcale go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jak się ten przegub rozpadnie to skończy się tylko na całej półosi. Chociaż gdzieś wyczytałem, że jeszcze jakiś wahacz czy McPersona całego( nie pamiętam dokładnie a sam nie za bardzo się na tym znam).W każdym razie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Tak jak zauważył KrzyHo w A4 nie ma McPersona, być może będzie konieczna wymiana części o których wspomniał. Podaj proszę numer oryginalny półosi na jakiej jest zamontowany przegub o którym piszemy. (powinien być wytłoczony na półosi) Zobaczymy co się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzisiaj sprawdzę ten numer półosi to napisze wieczorem( chyba, że go na niej nie znajdę).Od piątku śmigam na starym przegubie trochę wibruje i na ostro skręconych kołach go słychać, jestem ciekawy ile jeszcze pociągnie. Staram się jeździć w miarę delikatnie i spokojnie. Dzięki koledzy za zainteresowanie moim przypadkiem :)[br]Dopisany: 03 Listopad 2008, 11:59_________________________________________________Ten przegub o którym napisał spetsu sprowadzili u nas w sklepie ale nie pasował. Ilość zębów się zgadzała na półoś i z drugiej strony na zęby przegub pasował, jednak te zęby które są od abs-u były jakby większe niż te które są potrzebne . Problem teraz jest taki, że wszystko pasuje oprócz abs-u ( ilość zębów się zgadza ale są jakby większe czy szerzej rozstawione). Numeru z półosi nie udało mi się rozszyfrować, jest przytarta i trochę rdzy złapała.

Jeśli to pomoże to przegub musi być prawie taki sam jak napisał wcześniej spetsu, prawie bo musi mieć taką samą ilość zębów ale tam gdzie są te zęby na abs musi być mniejsza średnica, jakby drobniejsze ząbki.

Kurcze taki mały przegub a nie wiadomo od czego:([br]Dopisany: 03 Listopad 2008, 18:51_________________________________________________Powiem Wam jeszcze, że dziś byłem w dłuższej trasie i na nowym smarze w przegubie go trochę mniej słychać :) Może tak szybko się nie rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...