Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne grzechotanie podczas dodawania gazu 1.8t AVJ


kajto14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem ze swoim Audi a4 b6 1.8t AVJ . Podczas dodawania gazu ( na zimnym i ciepłym silniku ) słychac dziwne grzechotanie , rzężenie w silniku . Auto dzisiaj tj ( 16.07.2015 ) wrociło z naprawy . W aucie zostały wymienione nastepujace rzeczy :

- Kompletny rozrzad ( pasek , pompa wody , rolka prowadzaca , napinacz )

- Napinacz hydrauliczny łancucha rozrzadu wraz z uszczelkami ( napinacz oryginalny )

- wymienione sprzegiełko alternatora

-czyszczenie smoka oleju ( zapaliła sie kontrolka oleju , przed naprawa na wolnych obrotach na rozgrzanym silniku bił 1,5 bara , powyzej 2tys . obrotów 4,5 bara . Po czyszczeniu na wolnych bije 1,5 bara a na wysokich 6,5 bara )

Byłem pewien ze to dziwne grzechotanie to wina napinacza ale po naprawie wciaz jest to samo . Mam do wymiany jeszcze sonde lambde za katalizatorem ( po podpieciu do vaga pokazuje awarie ) . Mechanik twierdzi ze własnie praca tego silnika moze byc spowodowana awaria tej sondy , jezeli po jej wymianie dalej bedzie to samo to obstawia na hydraulike.

Mechanik podczas wymiany napinacza ogladał góre i mowi ze wyglada bardzo ładnie ( tzn wałki , szklanki itp ) . Panewki tez sa w niezłym stanie ( ogledziny podczas czyszczenia smoka )

Dodam ze auto nie dawno sprowadziłem z niemiec i praktycznie nim nie jezdziłem ( zrobilem około 50 km łacznie z wizyta na serwisie )

Prosze was o pomoc , moze któs z was spotkal sie z czyms takim w swoim aucie . Pod spodem link do filmiku z praca mojego silnika .

Pozdrawiam

Edytowane przez kajto14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzwiek nie pochodzi z tyłu bloku gdzie znajduje sie napinacz , . Licho nie moze byc złozony bo oddałem auto do pozadnego serwisu który specjalizuje sie w naprawach aut grupy vag .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniał bym się w kierunku napinacza. Taki dźwięk dobiegają cy z tyłu głowicy to pewnie napinacz bo niby co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniał bym się w kierunku napinacza. Taki dźwięk dobiegają cy z tyłu głowicy to pewnie napinacz bo niby co?

Napinacz jest nowy , wczoraj załozony , kupiony oryginalny zadna chinszczyzna wiec jak moze to byc jego wina ? Wczesniej przed wymiana na vagu pokazywał problem z napinaczem , dzisiaj podpinał znow kompa przy mnie i ten poblem juz nie wystepuje. Przykładam ucho do dekla zaworów i nie słychac stuków z niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dzwiek nie pochodzi z tyłu bloku gdzie znajduje sie napinacz , . Licho nie moze byc złozony bo oddałem auto do pozadnego serwisu który specjalizuje sie w naprawach aut grupy vag .

Mechanik twierdzi ze własnie praca tego silnika moze byc spowodowana awaria tej sondy

No niby się specjalizują w "vagach", a twierdzą że druga sonda ma wpływ na pracę silnika :facepalm:

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz jest nowy , wczoraj załozony , kupiony oryginalny zadna chinszczyzna

jak ori to ile mechanik skasowal? :naughty:

lancuch wymieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz i jego wymiana kosztowała mnie 1300 zł . Był wymieniony sam napinacz bez łancucha i własnie to jest przyczyna tego grzechotania / brzeczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pieknie mnie zrobil ;/ ale uwazasz kolego ze mimo to nowy chinczyk to bedzie tak grzechotał , mimo ze autem prakycznie nie jezdze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed wymiana grzechotalo? jesli tak to lancuch masz wyciagniety, 115 zl okolo kosztuje febi(IWIS) z rabatem ;) na forum dostaniesz takie fanty , nie przeplacaj u nieuczciwych mechaniorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotało Kuba . A po wymianie samego napinacza dzwiek dalej pozostał . Dzieki za rade poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...