Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak mocy awx


wojtaszek18

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio pojawil mi sie problem, dodając gazu auto bardzo powoli przyśpiesza jakby nie ładowalo turbo, raz na jakiś czas działa poprawnie ale dzis to już całkiem muł. otwieram maske i sciskam wąż od turbo i jest miekki, druga osoba dodawala gazu i w sumie mało co twardnieje a z tego co pamietam to przy okolo 2000obr był twardy, obstawiam,że albo zapiekły się łopatki w turbinie albo cos z egr. niestety nie mam vaga takze nie mam jak sprawdzic, no chyba, że któryś z forumowiczów byłby chętny ;-) akurat jutro nie mam jak być na zlocie w rzesz, w tygodniu mogłbym podjechac do chętnego klubowicza z okolic jarosław- przeworsk- łańcut- rzeszów;-) oczywiscie nie za friko;-) jak macie jakies pomysły co by to moglo byc to proszę o podpowiedz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kompa to wróżenie z fusów. Jeszcze lepsze byłyby logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też mi się tak wydaje, że trzeba podpiąc i zobaczyć.


w sumie ja mam styl jazdy bardzo spokojny i obstawiam, że przez to wlasnie mi osadzil się nagar, byłby jakiś chętny do sprawdzenia z ww okolic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nagar, to będzie inna usterką a komp powie jaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ochotę kupić sobie interfejs ale nie wiem jaki bylby najlepszy do audi b6 i nowszych co polecicie??


pany problem nadal nie rozwiązany, jutro bedę robil pełną diagnostykę komputerem ale jak do tej pory wyczyszczony EGR, wąż podcisnienia z gruszki turbo sprawdzony, widac, że jest lekki luz na króćcu z vacum pompy ale czy to by moglo miec taki wplyw?? auto czasem ciągnie a po chwili juz mułowaty, obstawiam albo ten zawor n 75 albo zapieczone lopatki. co myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeszcze może być dziura w dolocie, dziura przed przepływomierzem, uszkodzony przepływomierz, uszkodzony mapsensor, uszkodzone okablowanie silnika, uszkodzony egr, uszkodzona klapa gasząca, a może tandem pompa no i może nieszczelność na układzie podciśnienia. A i jeszcze zostają filtry paliwa i powietrza. Sprawdź to wszystko, a nóż widelec trafisz na usterkę.

A tak poważnie bez logów, to tylko szklana kula pomoże, sam widzisz ile jest możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kresek dobrze napisał...

przyczyn może być wiele a jedną z nich może być luźny króciec pompy podciśnienia

odwiedź stronę viaken i zaopatrz się w kabel

w dziale diagnostyka wszystko jest dokładnie opisane i wystarczy poświęcić kilka godzin na czytanie

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam problemem okazał się być uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania ten na rurze dolotowej.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim podpiąłem vag posprawdzalem weże podcisnienia, egr wyczyściłem ale wiedze, że dalej z tamtąd olej się sączy, i po podłączeniu kompa wyszło, że jest błąd tego czujnika( dokladnie nie wiem co tam pisalo bo to akurat znajomy podpiął) i mówi, że na 95% to jest ten czujnik, zakupiłem nowy w szik ale po około 50km rozwaloło go tzn odpadła ta część górna czujnika gdzie jest napisany model itp.(reklamacje uznano)kupiłem więc używany z passata o tym samym nr. ale nie wiem czy chodzi tak jak przed usterką, niby się wkręca ale jakoś nie do końca. im wyższy bieg to bardziej mulasty jest, czy ma ktoś może jakies propozycje?? w przyszłym tyg zmienię filtr powietrza, a i mniej więcej przepływomierz ile powinien pokazywać?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...