Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sterownika silnika


Sroczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie głównego komputera tego w podszybiu w B8. Chciałem go wymienić, ponieważ mój uległ uszkodzeniu i jeżeli zamienie go z innego silnika to silnik będzie palił? Jeżeli nie to co trzeba zrobić, żeby to wszystko chodziło. Dodam, że mój silnik to CAGC 120km, a komputer chciałbym wziąć z silnika CAGA 143km. Może wydawać się że zadaję głupie pytania ale dla mnie teoretycznie powinno działać, bo podobno te silniki różnią się tylko oprogramowaniem, a wszystko inne jest to samo. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest ochrona komponentu..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby zmienić wszystkie moduły które posiadają ochronę komponentu żeby sterownik silnika pracował jak wcześniej to silnik zapali? Bo wydaje mi się że jak zmieni się wszystko co mogłoby blokować pracę to teoretycznie powinno działać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie takie proste :)

wymiana sterownika silnika wiaze sie z wizyta w ASO celem przuczenia VINU oraz kluczyków ON LINE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd sterownik będzie "wiedział" że został przerzucony do innego auta jak wszystko co miało ochronę komponentu zostanie zmienione? Teraz pytam z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, pochodzą z rozbitego legalnie kupionego anglika i chciałem to zrobić jak najtańszym kosztem. Tylko że sterownik silnika z anglika to z silnika CAGA, a ten do którego chce włożyć sterownik i moduły to silnik CAGC, czy silnik po takim zabiegu bedzie odpalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, pochodzą z rozbitego legalnie kupionego anglika i chciałem to zrobić jak najtańszym kosztem.

A ty chcesz wymieniac wszystkie sterowniki :)

Tutaj dochodzi masa kodowań i ustawień

Tylko że sterownik silnika z anglika to z silnika CAGA, a ten do którego chce włożyć sterownik i moduły to silnik CAGC, czy silnik po takim zabiegu bedzie odpalał?

Pisze ci jeszcze raz ;

Aby auto moglo odpalic po wymianie sterownika silnika trzeba jechac do ASO , odblokowac go on line wraz z przyuczeniem kluczyków .

Tutaj wspołgra kilka modułów ; KOMFORT - blokada kolumny-stacyjka- kluczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wydaje mi się, że przekodowanie sterownika silnika potrzebne by było tylko żeby dalej współpracowalo z resztą zakodowanych modułów, ale gdyby zmienić te moduły razem ze sterownikiem silnika tak, żeby to było jak oryginalnie to nie dzialaloby to? No bo co wtedy trzeba by było przekodowac skoro wszystko co ma jakiekolwiek blokady zostałoby zmienione w komplecie, nawet razem z kluczykiem od anglika i działało by jak we wcześniejszym aucie. Nie wiem może to źle rozkminiam, ale biorę to na logikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten rozbitek jest taki sam z wyposazeniu jak u ciebie ( skrzynia , naped , ABS , KOMFORT , GATEWAY ) ?

Jak dla mnie najprosciej i taniej jest kupno takiego samego sterownika

Kodowanie w ASO lub poza ( tu sa rózne ceny) I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyposażeniu nie jest identyczny bo z komfortu ma dodatkowe oświetlenie na nogi i w drzwiach, skrzynia, ABS, napęd raczej to samo, no i inny moduł centralnej elektryki chyba będzie miał, ponieważ ma zwykłe lampy, a mój ma ledy. Co to jest dokladnie GATEWAY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 CP obejmuje sterownik silnika? Jakiego bys sterownika nie mial to i tak bedziesz musial udac sie do kogos kto zakoduje lub tez wylaczy immobiliser - bez tego nigdzie nie pojedziesz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyposażeniu nie jest identyczny bo z komfortu ma dodatkowe oświetlenie na nogi i w drzwiach

Oswietlenie nie idzie z KOMFORTU a drzwi maja osobne sterowniki

no i inny moduł centralnej elektryki chyba będzie miał, ponieważ ma zwykłe lampy, a mój ma ledy.

To ci LEDY ani bix nie beda chodziły

Poza tym tam jest jeszcze sterowanie ; ogrzewanie siedzen czujik jakosci powietrza,czujnikdeszczu/swiateł itd.

Co to jest dokladnie GATEWAY?

Tzw.bramka ..........idzie tam komunikacja ze wszystkich sterowników w aucie

Bez niego nic nie bedzie działac

Jesli chcesz wymienić sterownik z wersji 143KM to nie wiem czy czasem nie trzeba jeszcze zrobic adapatcji poszczególnych funkcji

( wtryski ,EGR sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu jest niemożliwe żeby przełożyć wszystko tak żeby działało jak we wcześniejszym aucie bez wizyty w aso? To znaczy:

Sterownik silnika, moduł gateway, moduł centralnej elektryki i resztę modułów z ochroną komponentów, immobilizer, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bys chcial nigdzie nie jechac tylko wymieniac, to musialbys wymienic pewnie wszystkie moduly ktore maja CP, sterownik silnika, licznik no i miec stare kluczyki - ale sensu w takiej operacji to nie widze.

Do tego dochodzi jeszcze kodowanie wszystkiego odpowiednio, no i pytanie czy sterowniki z dawcy sa kompatybilne z tym co jest w biorcy.

Edytowane przez kuebk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie wszystkiego odpowiednio co oznacza?

I co dokładnie oznacza CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dokładnie oznacza CP?

AUDI zabezpiecza moduły elektroniczne swoich aut a tym samym mają pod kontrolą wymianę części między samochodami. Polega to na tzw "ochronie komponentu" gdzie dany moduł elektroniczny jest przypisany do danego samochodu i tym samym nie będzie on funkcjonował w innym aucie, względnie będzie, ale jego funkcjonalność będzie mocno ograniczona.

do poczytania:

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=86981

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaha no to o ochronie komponentu wiem tylko nie wiedziałem że to CP. I właśnie o to się rozchodzi żeby wymienić wszystkie moduły z CP to powinno działać bez żadnych blokad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaha no to o ochronie komponentu wiem tylko nie wiedziałem że to CP.

Component Protection

Zmień wszystkie sterowniki i zdaj relację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...