Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki podczas kręcenia na postoju


Gentleman

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

co może byc przyczyną stukotu, przeskakiwania czegoś podczas kręcenia kierą na postoju. Najbardziej odczuwalne na zimnym silniku po odpaleniu, lecz na ciepłym też. Nic nie piszczy, kiera nie skacze, pompa nie wyje, jest tylko metaliczny jak mi sie wydaje stukot, tak jakby cos z czegos zeskakiwało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo magiel albo końcówki drążka kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowki dosc szybko mozna zweryfikowac, co natomiast jesli cos z maglem ? Jak to sprawdze? Czego tam sie moge spodziewac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez to jest

stukot jakby sprezyna przeskakiwala, ale przeciez w a4 sprezyna stoi w miejscu nie kreci sie...

tez nie wiem co to jest, magiel sie nie blokuje obawiam sie ze moze to byc zwrotnica badz przegub ew maglownica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie elementy zawieszenia są sztywne to pewnie sanki do pospawania.

Ale czy w B7 przypadkiem te sanki nie były już poprawione? Problem ten dotyczył B6 chyba tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kurde może wreszcie rozwiążę swój problem z pukaniem przy skręcaniu :) U mnie dzieje się tak ze słychać metaliczny stuk przy kręceniu kierownicą podczas postoju, podczas ruszania tylko wtedy gdy w momencie ruszania kręcę kierownicą np gdzieś tam na parkingu, a przy hamowaniu nic takiego nie usłyszałem a jestem na takie stuki uczulony :)

EDIT: U mnie winien był łącznik stabilizatora a dokładnie górne połączenie które się poluźniło , ale bład był jakby po części trochę mój bo dałem srubę która tam była a nie nową, stara była za krótka i nie sięgała do konca gwintu gdzie było lekkie jego zbicie przez co śruba była zabezpieczona przed odkręceniem. Teraz jest wszystko oki i błoga cisza :)

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...