Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka przepalonej żarówki - sporadycznie


cosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od jakiegoś czasu zaświeca mi się sporadycznie kontrolka przepalonej żarówki z tyłu (i rzeczywiście nie świeci), po jakimś czasie gaśnie (i żarówka świeci).

Najczęściej pojawia się to podczas wciskania pedału hamulca, ale nie zaobserwowałem czy zawsze.

Autoscan wykazał coś takiego:
-------------------------------------------------------------------------------
Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8E2.LBL
Controller: 8E0 907 279 F
Component: int. Lastmodul RDW 0517
Coding: 00011
Shop #: WSC 06325
VCID: 351DA2D71C59
1 Fault Found:
00984 - Left Tail Light (M4)
57-00 - Electric Circuit Failure
-------------------------------------------------------------------------------

Co może być przyczyną usterki? Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem podobny przypadek również w tylnej lampie. Powodem był urwany z jednej strony żarnik w żarówce. Raz stykało i było ok , klepnąłem w lampę i już błąd. Wymiana żarówki pomogła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może być brak styku w oprawie żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie, to może być uszkodzona żarówka jak pisze Osaaa, bo kiedyś mój ojciec miał podobne objawy i wymiana poskutkowała. Nie wpadłem na to, bo niedawno ją wymieniałem.

Ostatnio jakoś często je wymieniam jak nie z lewej to z prawej, obojętnie czy tanie czy bosch'owskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było i okazało się że był słaby styk i wytopił się styk w zarówce aż przestała całkiem świecić

Wysłane za pomocą Commodore 64

Edytowane przez lucjan0681e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaśniedziały styk w kostce przy lampie, objawy identyczne, błąd, np wciskam stop i jest ok. z czasem żarówka zamiast świecić tylko lekko się żarzyła... ogólnie wyjmij lampę i rozepnij kostkę, popraw styk. na pewno nie zaszkodzi :) wcześniej miałem Audi 80B4 i tam nigdy nie występowały tego typu problemy.... ale wtedy to było AUDI- przewaga dzięki technice! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b4 nie było ani fisu , ani kontroli spalonych żarówek więc jakie miałbyś mieć problemy. Albo świeciło albo nie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b4 nie było ani fisu , ani kontroli spalonych żarówek więc jakie miałbyś mieć problemy. Albo świeciło albo nie i tyle.

haha, nie chodziło mi o problemy typu kontrolka spalonych żarówek, ale o problemy typu zaśniedziała masa itp. Niestety porównując te 2 samochody widać że dawniej bardziej był nacisk na jakość niż teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, wymieniłem żarówkę i po problemie. Ale mała podpowiedź, nie składaj lampy na świecącej żarówce. Ja tak zrobiłem i ... wymiana żarówki po raz kolejny. Rozgrzany żarnik bardzo łatwo strząchnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...