Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ahl grzechoty w silniku (film)


barlit177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam grzechoty w silniku po dodaniu gazu. na wolnych obrptach jest ok. zauwazylem tez ze roznie reaguje na pedal gazu. raz ciagnie w miare fajnie a nie raz tak jak by ja troche zamuliło i pozniej rusza dopiero. Co to moze byc?

https://www.youtube.com/watch?v=0Mjpks4gCvQ

Edytowane przez barlit177
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor dolotowy, w srodku sa klapki ktore własnie tak klepia, jak bys odłaczył wezyk podcisnienia od gruszki na kolektorze to powino przestac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglys podlas jakies foto co odlaczyc? Specjalista od silnikow nie jestem i nie chciałbym czegos popsuć ;-) da się to jakos naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.directupload.net/file/d/4084/quxrtzug_jpg.htm Jak odłaczysz kostke od tej gruszki to powinno przestac. Czy da sie naprawic? Przez wymiane kolektora, ktory jest drogi, a uzywany nie da pewnosci ze nie bedzie taki sam. U mnie samo sie zepsuło i samo sie naprawiło wiec nic wiecej nie pomoge.

Edytowane przez Gutterman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gruszka jest wymienna i da się to odkręcić i te klapki wyjąć, robiłem to ale nic konkretnego nie pomogło raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odlacze ten kabel i odpalę silnik żeby sprawdzić to nic się nie stanie z silnikiem? W sensie czy nic sie nie popsuje?

Faktycznie sprawdziłem i to od tego ;-) i teraz mam takie pytanie. Jak mogę to naprawić? I co ewentualnie moze sie poprawic jak to zrobie poza denerwujacym grzochotaniem? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie, mnie też drażnią dźwięki dochodzące z dolotu... Jak to naprawić?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymiana całego kolektora... Ale co z tą gruszką przy kolektorze się mogło stać, że tak stuka na obrotach? Z AHL-a od np: passata podejdzie kolektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większość przypadków za wadliwe działanie (jeśli "wajcha" ruszającą klapkami jest cala) odpowiedzialna jest membrana w tej gruszce

Edytowane przez woytazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja sprzedałem więc mnie już nie drażni. ;) teraz szukam a6 c5 2.4-2.8 manual sedan? Może coś ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, nie grzechocze żadna Gruszka, membrana tylko klapy, wystarczy ta cała gruszke z membrana wyjąć jak to nazywacie i wyjąć klapy z kolektora, tam jest jeden taki plastik który wydłuża kolektor ssący w zależności od obrotów i takie pierścienie które usstywniaja te klapy żeby właśnie nie klepały, wystarczy wyjąć i rozgiac i trochę pobawic się w mechanika kaskadera xd jutro wstawię zdjęcia jak to zrobiłem :-D

W weekend nawał pracy..

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...