Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 95r. 1.6 ADP] Wymiana łożyska przedniego?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy powyzej 60-70km/h zaczyna dosc głosno huczec,

huczy tak przy jezdzie do przodu i przy skrecaniu w prawo, jak skrece w lewo to cisza! Wrzucenie luzy, nie ma wpływy na ten hałas , tak samo wcisniecie hamulca nie ma na to wpływu. Najprawdopodobniej łozysko do wymiany. I teraz pytanie jak sie zmiena łozysko w naszych A4? jest jakas specjalna metoda? Czy poradze sobie sam?

Dziękuje z góry za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany potrzebna jest prasa. Trzeba wyprasować stare i wprasować nowe łożysko. Jak masz to dasz radę. Najpierw upewnij się czy da się ściągnąć tarcze hamulcową z piasty.

U mnie nie dało się :| i mechanik zabrał się do tego z młotkiem. Odczepił wahacze i wyjął całą zwrotnice. Zaczął napier.... młotkiem i połamał tarcze hamulcowe, i jak się potem okazało uszkodził czujnik abs. Co prawda ja zapłaciłem tylko za nowe klocki i łożysko, ale nerwy itp... Byłem tam ostatni raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj własnie wymieniłem cały rozrzad sam :-) bez demontażu przodu ( tylko reflektor, poł zderzaka i chłodnica) A przy łozysku chodzi mi o to czy są jakie haczyki czy wszytko normalnie jak w przecietnym autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo, no to pogratulować odwagi oraz zdolności manualnych

aczkolwiek nie da sie ukryć że 1.6 to najprostszy rozrząd

ale i tak gratulacje

co do samego lożyska to tak jak w większości aut

nie ma niespodzianek

wystarczy patrzec i mysleć

no i prasa przyda sie jak cholera

powodzenia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko reflektor, poł zderzaka i chłodnica)

A po co chłodnice ściągałeś wystarczy odkręcić 15 śrub i 10 min roboty i przód wyjeżdza 15 cm do przodu i już masz miejsce na wymiane rozrządu.

346c24f3e2e014db.jpg

Łożysko najgorzej wycharmać ze zwrotnicy , bez prasy bedzie ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozrządzie zderzak musi być zdjety no i chłodnice odchodzą na bok w całości - koniec OT a swoją drogą rozrząd to poważna sprawa i robota po omacku to ryzyko.

a z łożyskiem to daj sobie spokój sam i daj ludziom zarobić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, staneło na tym ze wymontowuje samemu zwrotnice z łozyskiem i zanosze do wyprasowania i wprasowania do kogos.

Rozsądne podejście, bo resztę zrobisz sam.

PS: jak nie masz klimy to łatwo jest wyciągnąć chłodnicę, jeśli jest klima, to wygodniej odsunąć cały przód, lub zdemontować pas przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Podłącze się do tematu i zapytam jakie łożyska polecacie ? Kurcze, ja wymieniałem łożysko z tyłu i kupiłem CXa i teraz żałuję jak cholera, bo nie przejechałem jeszcze nawet 5000 km, a łozysko znowu do wymiany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CX[dobre i tanie], ARD[ekomoniczne], Optimal[mega shit!!], ceny od 30 do 60zl , moim zdaniem najgorsze ale 5tys km to za mało ....moze krzywo było wprasowane?? CX powinien z 10-20tys km pożyć.

Ja jak wykoncze CXa to kupuje jakies ori.

[ Dodano: 03-03-2007, 20:41 ]

Łożysko wymienione, poradzi sobie kazdy kto juz kiedys robił przy auach i ma srednie pojecie o mechanice. Huczenie ustało, problem wyeliminowany.

Czas pracy (rozbieranie, wybicie starego i wprasowanie nowego i składanie) : 2-3godziny.

Założyłem łożysko CX bo już takie kupiłem dawno temu. Zobaczymy ile wytrzyma.

Przy wymianie łożyska warto sprawdzic te elementy ktore sa wtedy na wierzchu czyli : stan tarcz i klocków hamulcowych, stan osłon gumowych przegubów i stan sworzni w wahaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Ja mam 1.9 TDI AFN '97 rok i też mi zaczęło szumieć łożysko, po tym jak wpadłem w dziure (!)... Jakie łożysko polecacie do przedniego koła? Wiem, że najlepsze oryginalne, ale niestety fundusze mi nie pozwalają... Doradźcie coś... Będe wdzięczny...

P.S. Czy warto kupować na allegro? Jeśli tak, to czy znacie jakiegoś zaufanego sprzedawcę?

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CX w cenie 50zl bo akurat nie mieli innego,oryginalnie siedzialo FAG,napewno godne polecenia sa SKF,a te nonemy z allegro odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pojawił sie nieoczekiwany problem. Otórz, mam Audi po I liftingu z '97 roku. I teraz nie wiem jaki typ łożyska będzie pasowal do mojego wozu. Czy te od modelu '98, czy te jeszcze z '97. Jest między nimi znacząca różnica w cenie i średnicy. Nie wiecie może jak to sprawdzić? Nie jestem mechanikiem i nie mam możlwiości rozebrania koła na podwórku, a jadąc do mechanika chciałbym mieć już kupione łożysko. A żeby kupić muszę znać oznaczenie. Z tego co wiem, to starsze AFN miało 5723, a nowsze ma 5423. Mam wszystkie książki serwisowe, ale nie mam pojęcia gdzie tego ewentualnie szukać... Będę bardzo wdzięczny za pomoc...

P.S. Nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby nie robić bałaganu na forum. Jednak jeżeli Admin sobie zażyczy, to mogę utworzyć odrębny temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pilnie potrzebuję pomocy czy w moim autku Audi A4 1Z 1.9 TDIz 95 czeba ściągać cały wahacz żeby wymienić łożysko???????????????

Mam w górze wóż i część już rozebrałem i niewiem jak dalej postępować....

PS.Na warsztacie mechanicznym w firmie :)

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy skręcie w prawo "szumi, buczy itp" wiem już ze to łożysko :wallbash: teraz:

1. czy jest róznica między prawym a lewym łożyskiem?

2. co grozi gdy sie nie wymieni na czas- zatarcie to na pewno a co jeszcze?

3. od czego zależy trwałość łożyska- jakości materiału to na pewno...?

4. cena SKF i katalogowy nr jak ktoś zna do AHU ?

* nie odświeżaj proszę starych wątków - lukaszr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...