Treść opublikowana przez slaw86
-
[B5 AHU] Ciężko pracujący układ po zmienie pompy
Witam mam pewien problem bo po zamontowaniu nowej używanej pompy wspomagania (o tej http://allegro.pl/item1161416256_vw_passat_b5_audi_a4_pompa_wspomagania.html) koło kierownic pod koniec obrotu max prawo/lewo ciężej się obraca, ale jak dodam gazu to lżej. Nie wiem czy coś źle zrobiłem, może trzeba odpowietrzyć układ czy coś jest nie tak z pompą? nr pompy jest ten sam co miałem (ciśnienie 100bar). płyn svag mineralny do przekładni hydraulicznych. dodam że na pompie był wyczuwalny luz obracając kołem pasowym prawo-lewo nie wiem czy to normalne...
-
[B5 AHU] Czy POMPA WSPOMAGANIA z 1.8 podejdzie do tdi
witam jestem na etapie poszukiwania pompy wspomagania, czy pompa z b5 1,8 podejdzie do AHU ? dokładnie z tego linka http://allegro.pl/item1071298482_pompa_wspomagania_audi_a4_b5_stan_idealny.html w odpowiedzi kupującego na pytanie o nr części dostałem taki nr: "110bar ZF M 7681 502 109" [br]Dopisany: 14 Czerwiec 2010, 23:50_________________________________________________nikt nie wie ?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
znajomy miał tej samej firmy kraft... i nie uwierzycie ale kula sworznia wypadła podczas parkowania po niecałych 10tys km filtry to knecht nie kraft
-
[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje
łożysko wisko czy trzeba pompę wspomagania zdemontować ?
-
[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje
u mnie niemal że identycznie... ma ktoś może schemat jak to łożysko wydrzeć ;(
-
[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje
tylko czego ono takie drogie ;( logiczne byłoby że na zimnym obroty wiatraka mniejsze, a na rozgrzanym olej czy tam coś w środku wiska zmienia objętość i obraca sie pełną mocą...tyle że u mnie nie ma różnicy czy zimny czy rozgrzany obraca sie z taką samą prędkością- nie wiem czy to tak ma być czy nie, a zatrzymać na rozgrzanym nie próbowałem
-
[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje
teraz tak, co powinienem wymienić: http://allegro.pl/item936486227_lozysko_visco_wisko_audi_a3_a4_a6_1_8_1_9_tdi.html czy http://allegro.pl/item930858789_sprzeglo_wisko_audi_a4_a6_vw_passat.html jak zdiagnozować uszkodzenie jednego albo drugiego ? hałasuje niezależnie czy silnik rozgrzany czy zimny, napinacz delikatnie drga podczas pracy, wisko można zatrzymać podczas pracy silnika czy to na zimnym czy nagrzanym silniku
-
[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje
Lukas4334 rozwiązałeś zagadkę co to tak hałasuje, bo mam podobny problem...wymieniłem już napinacz paska, łożyska alternatora bez sprzęgiełka alternatora bo nie mam. czyli pozostaje łożysko wisko i pompa wspomagania bo na pompie cieczy zaledwie 30tys km przejechałem ciężko sie wymienia łożysko wisko, jeżeli w ogóle jest rozbieralne ?
-
Navi na laptopa
bardzo nie praktyczne rozwiązanie, laptop zajmuje dużo miejsca i podgląd trasy jest niebezpiczny. kupuj nawigacje na systemie windows CE i pakuj automapę. :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Problem z włącznikiem podgrzewania tylnej szyby
ten włącznik jak jest załączony to jest w takiej samej pozycji jak jest wyłączony, świeci sie tylko żółty trójkąt. sprawdz czy grzeje szyba i/lub lusterka jak występują podgrzewane.
-
Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?
odgrzewam temat czy jak zmienie samą manetkę na taką z przełącznikiem czasowym to już będzie to działać ?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
ja w tamtym tygodniu przekręciłem 300 000km i nadal śmiga aż miło :gwizdanie:
-
[B5 ACK] Klocek nie "bierze" w dolnej części tarczy
kurka mam to samo...miesiąc temu wymieniałem klocki i płyn 1kkm zrobiłem i dalej nie równomiernie zużywają sie klocki. zacisk rozebrałem, prowadnice przeczyściłem ale przyznam że nie sprawdziłem jak tłoczek przy wymianie(oring na tłoczku cały) może to być przyczyną ? dzieje sie tak od zewnętrznej strony tarczy...
-
[B5 AHU] Czyszczenie odpływów wód podszybia - fotostory
u mnie wyglądało to tak po pół roku od ostatniego czyszczenie rozwiązałem to wstawiając plastikową tulejkę w miejsce zwężenia gumowej przelotki w odpływie
-
[ALL B5] Jak zdjąć boczek oparcia siedzeń
podejście nr 2- udane dla potomnych :gwizdanie: trzyma się na trzech (góra, środek i dół) metalowych zaczepach dość mocnych... najpierw górny przesuwamy do szyby i do siebie; następnie środkowy zaczep, odpychamy boczek z wnętrza auta i do siebie; zaczep na dole, cała ta wyściółka boczna w dół i do siebie... i już jest zdjęte
-
[ALL B5] Jak zdjąć boczek oparcia siedzeń
kurka męczyłem się z tym z godzinę..dobrze że deszcz zaczął padać bo jeszcze by się coś połamało.... nie ma w książce "A4 sam naprawiam" opisu jak to zdjąć (przynajmniej nie widziałem)... postępowałem wg tego opisu: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_demontaz_boczkow_bagaznika_w_avancie-t72472.0.html no i lipali, ruch minimalny do góry jest ale do siebie ani milimetra... No i nie wiem mam się z tym siłować czy to jakoś inaczej zdemontować?? pomocy
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
przebieg 295 8XXkm temp 87 vag-com 311-2 grupa 003 grupa 008 grupa 011 jak to wygląda ???
-
[B5 ALL] Jaki jest koszt wymiany manżety przegubu ?
wymieniałem w tamtym roku zewnętrzna osłona przegubu LOBO (nr katalogowy chyba 303-314) 34zł wymiana 50zł
-
[ALL B5] Kierunkowskazy przestały działać
podczepiam sie pod temat. problem zaczął sie od tego że włączony kierunkowskaz prawy/lewy nie mruga w ogóle, tylko świeci bez przerw, pomyślałem że przycina sie przerywacz parę razy mocniej włączyłem/wyłączyłem awaryjne i zaczęły działać...i tak do wczoraj ja na kierunek a tu nic zero reakcji, rozebrałem przerywacz i w pewnych miejscach po poruszaniu korpusu z elektromagnesem działa ale nie zawsze. czy jak działają postojowe prawa/lewa strona auta to brak kierunkowskazów jest z winy przerywacza czy to może być też dzwignia przy kierownicy ???
-
[B5 1Z] Moja a4
nie ma takiej tragedii z reflektorami gorzej z kierunkowskazami jakieś na wzór S4 były by lepsze ale faktycznie po tych kosztach miałbyś zespolone po lifcie
-
[B5 1Z] Moja a4
reflektory sam zmieniałeś czy były???
-
Plastuchowe 1.8T i takie tam duperele
a w moim były :polew: te wydają mi sie lepsze na niskobudżetowego moda http://moto.allegro.pl/item525410060_nowy_kierunkowskaz_migacz_przedni_audi_a4_s4.html ale tak jak reszta mówi zespolone po II lifcie
-
[B5 AFB] Przeróbka nadkola
opisu brak czym nacinałeś kratki ?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
można brać jeżdzę na wahaczach od tego sprzedawcy co prawda dopiero 2tys km ale oryginały to oryginały (przynajmniej na takie wyglądają)
-
[ALL B5] Montaż podświetlanych kratek nawiewów w modelach A4 przed II liftem
dobrze wiedzieć bo już licytowałem z angola takie jedne :gwizdanie: