Jump to content
IGNORED

Czy jest w A4 B5 tryb czasowy wycieraczek ?

Duro
 Share

Recommended Posts

Nie wiem jak u was, ale u mnie z pozycji 0, żeby je włączyć to dźwignię należy przełączyć w górę:

1. Wycieranie przerywane

2. Powolne wycieranie

3. Szybkie wycieranie

-1. Jednorazowe wytarcie szyby.

W instrukcji jest też napisane że przerwy w poszczególnych stopniach regulowane są w zależności od prędkości jazdy, ale pewnie dotyczy to aut po II lifcie, bo do takiego mam instrukcję.

U mnie tez tak jest, ale wkurza mnie ze nie mozna zmieniac tempa czasowek bo nawet w polonezach mozna to robic i nie wierzylem ze w audi czegos takiego nie ma, wiec zapytalem.

Fakt, kiedyś jeździłem nissanem primerą z 95r. Nie miał elektrycznych szyb, fabrycznego centralnego zamka, o klimie nie wspomnę, a taka opcja jednak była.

A jak myślicie, zmiana samej manetki w tym przypadku pomoże, czy trzeba będzie coś więcej z elektryką grzebać?

W mojej golfinie 3 też były czasowe a zmiana czasu odbywała sie poprzez kilkukrotne właczenie i wyłaczenie wycieraczek czasowych.

Im wiecej i szybciej robiłem ten manewr to czas przerwy był krótszy

Nie mam pojecia na jakiej to działało zasadzie ale działało.

U mnie w passacie programuje się częstotliwość pracy wycieraczek. Robi się to w następujący sposób. Włączamy wycieraczki na czasowe wycieranie. Po jednym wytarciu szyby wyłączamy wycieraczki i od tego momentu możemy sami ustawić częstotliwość ich pracy. Jeżeli od wyłączenia wycieraczek odczekamy np. 7 sekund i po tych 7-miu sekundach ponownie je włączymy na pracę czasową to z taką częstotliwością będą pracowały do ich wyłączenia. Dodam jeszcze, że nie mam regulacji częstotliwości w manetce. Może w Audi jest podobnie.

no wlasnie, w VW, Seatach ( nie wiem jak w skodzie) sa przekazniki od wycieraczek ktore mozna samemu programowac co do szybkosci dzialania wycieraczek czasowych, w sumie kiedys tam myslalem nad zmiana samego przkaznika od wycieraczek z VW, ale pomysl umarl bo kumpel sprzedal golfa 3ke i nie bylo dawcy przekaznika

w polonezach to jeszcze można było mieć w standardzie regulację wysokości pasów i kolumny kierownicy, ale co z tego :?: w innych markach to były opcje i mnie to też dziwiło, do czasu... :wink4:

nie trzeba zmieniać manetki i nie trzeba dawać dodatkowych kabli - zmienić tylko trzeba przekaźnik sterujący wycieraczkami. W tej chwili nie pamiętam czy ten z możliwością sterowania to 229 czy 99 ale raczej 99. Da rade wymienić to ustrojstwo przez otwór nad bezpiecznikami

nie trzeba zmieniać manetki i nie trzeba dawać dodatkowych kabli - zmienić tylko trzeba przekaźnik sterujący wycieraczkami. W tej chwili nie pamiętam czy ten z możliwością sterowania to 229 czy 99 ale raczej 99. Da rade wymienić to ustrojstwo przez otwór nad bezpiecznikami

przerabiałeś to to wiec powiedz jak będziesz tym sterował skoro nie będzie tej dźwigni z regulacją??? a tylko proponujesz przekaźnik wymienić???

przerabiałeś to to wiec powiedz jak będziesz tym sterował skoro nie będzie tej dźwigni z regulacją??? a tylko proponujesz przekaźnik wymienić???

Kolega z tym przekaźnikiem to rację ma :evil: a do ciebie kolego co w cuda nie wierzysz to:

jak do tej pory włączyłeś czasowe wycieraczki to latały w ściśle określonym czasie (prawda/fałsz) a po wymianie tego magicznego przekaźnika na wersję proponowaną przez kolegę twój przekaźnik będzie się uczył w prosty sposób dajesz czasowe po czym je wyłączasz i np po 2s włączasz co równa się wycieraniu szyby co 2s, albo wyłączasz znów na 7s i włączasz:) twoje wycieraczki śmigają co 7s :naughty:

ps dziwo że w audi seryjnie takich przekaźników nie wkładali bo seat vw posiada tak owe.

przeczytaj to co napisałem wcześniej - "da rade wymienić przez otwór nad bezpiecznikami" - przedostatni na głównej listwie patrząc od brzegu i na spokojnie będzie działał no chyba ze nie masz obecnie w swoim trybu czasowego w ogóle

mam tylko bez możliwość regulacji czasu[br]Dopisany: 08 Październik 2009, 20:22_________________________________________________odgrzewam ponownie kotleta u mnie w aucie są tylko takie przekaźniki 213 204 jakiś nie oznaczony i 202 i tu zonk którego trzeba wymienić?????dodam ze mam czasowe jak włączę raz do góry ale nie da sie zmienić czasu przerw piszecie o jakichś 199 albo 99 nie mam ani takiego ani takiego ba piszecie ze powinny byc tam dwie listwy z przekaźnikami u mnie jest tylko jedna co robić???który to który???

znow odgrzewam kotleta panowie ma ktos może zdjęcie przekaźnika zamontowanego juz pod kierownicą????[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 18:47_________________________________________________a i mam jeszcze pytanie bo tak sobie pomyślałem ze jeżeli by w starym przekaźniku (który mam i nie ma w nim regulacji czasu )wymienił by element odpowiedzialny właśnie za przerwę miedzy biegami na taki element którym sie da sterować to była by płynna regulacja problem polega na tym tylko od jakiego to elementu elektronicznego zależy ???bo np. jesli to byłby rezystor to potencjometr załatwił by sprawe w zupełności można było by go wyprowadzić na zewnątrz przekaźnika i nim regulować czas pracy wycieraczek????[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 19:05_________________________________________________patrzyłem ostatnio w poszukiwaniu tych przekaźników od wycieraczek i nie nalazłem ich a przynajmnie o takich numerach ja w temacie[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 19:06_________________________________________________nikt nic nie odpisze??? n ten temat??? panowie nie osłabiajcie mnie!!!! dzis odkryłem iż u mnie odpowiedzialny za czasowe wycieraczki jest przekaźnik siemens o numerze 229

Kolego, główna "listwa" bezpieczników prawdopodobnie wygląda u Ciebie jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item819817442_bezpiecznik_przekaznik_audi_a4_1_9_tdi_90k_b5_98r.html i jest zamontowana tak jak jest pokazana na fotce tzn przekaźnik 213 od drzwi - zatem przekaźnik 229 jest drugi od "środka". Dokonaj zakupu 99 od jakiegoś VW i wymień - ma działać. Wydaje mi się że gmeranie w elektronice nie jest tu najlepszym rozwiązaniem (aczkolwiek pewnie możliwym)

Kolego, główna "listwa" bezpieczników prawdopodobnie wygląda u Ciebie jak na tej aukcji http://www.allegro.pl/item819817442_bezpiecznik_przekaznik_audi_a4_1_9_tdi_90k_b5_98r.html i jest zamontowana tak jak jest pokazana na fotce tzn przekaźnik 213 od drzwi - zatem przekaźnik 229 jest drugi od "środka". Dokonaj zakupu 99 od jakiegoś VW i wymień - ma działać. Wydaje mi się że gmeranie w elektronice nie jest tu najlepszym rozwiązaniem (aczkolwiek pewnie możliwym)

jest identyczna listwa poszukam takiego przekaźnika i spróbuje podmienić zobaczymy co wyjdzie

jest identyczna listwa poszukam takiego przekaźnika i spróbuje podmienić zobaczymy co wyjdzie

jak kolega nie znajdzie tego przekaźnika niech da znać na PW mam znajomego co handluje częściami VW/OOOO może coś znajdzie u siebie. Co do rezania elektroniki nie bawił bym się w to :wink4: :wink4: :wink4: