Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie ze skrzyni?


Mietko

Rekomendowane odpowiedzi

(edytując post)

Mam pytanie: Czy ten "trzymacz skrzyni" - na którym opiera się łapa z poduszką przyskrzyni jest taki sam co przy skrzyni z b7??

Edytowane przez Mietko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(edytując post)

Mam pytanie: Czy ten "trzymacz skrzyni" - na którym opiera się łapa z poduszką przyskrzyni jest taki sam co przy skrzyni z b7?? [/size]

Jeśli chodzi o podporę skrzyni ,to tak jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego ładnie można się dowiedzieć na tym forum to mam kolejne pytanie, otóz: Dziś została włożona do mojej b6 nowa skrzynia HCF z audi b7 (2007r) (stara poszła na złom bo była zajeżdżona wraz z uszczypanymi trybami ) ale wyszedł taki mankament po założeniu, że lewarek/ dżwignia zmiany biegów z b6 nie pasuje pod tą skrzynie z b7, gdyż biegi są odwrócone czyli na miejscu jedynki jest 2 na 3 -4 na miejscu 5 jest 6. Czy jest to spowodowane właśnie innym lewarkiem wraz cięgnami??? Proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego ładnie można się dowiedzieć na tym forum to mam kolejne pytanie, otóz: Dziś została włożona do mojej b6 nowa skrzynia HCF z audi b7 (2007r) (stara poszła na złom bo była zajeżdżona wraz z uszczypanymi trybami ) ale wyszedł taki mankament po założeniu, że lewarek/ dżwignia zmiany biegów z b6 nie pasuje pod tą skrzynie z b7, gdyż biegi są odwrócone czyli na miejscu jedynki jest 2 na 3 -4 na miejscu 5 jest 6. Czy jest to spowodowane właśnie innym lewarkiem wraz cięgnami??? Proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony:)

musisz wymienić cięgna ,lewarek zostaje

to są nr wybieraków do skrzyń hck,hcf

drążek podnoszący 8E0711271H

drążek przełączający 8E0711151 J lub L

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę aktualnie ciężka sprawa z tymi numerami katalogowymi. Bo nigdzie nie zlazłem używek. A jak sa to inne numery całkiem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ogarniam po zdjęciu jak wygląda, od jutra biorę się za szukanie tych dokładnie numerów.


W końcu mogę powiedzieć, że temat "wycie ze skrzyni" został zakończony:) . Wszystko chodzi jak należy. (skrzynia 700zł , wybierak 170zł + robota). Dzięki panowie za każdą pomocną odpowiedź w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam skrzynię multitronik 7 biegową i nie oriętuje sie czy też jest tak jak w manualu lożysko oporowe i tak dalej po wrzuceniu D lub R i S słychac to chrobotanie na ciepłym przechodzi przy jeżdzie biegi zmienia płynnie bez jakis szarpań przyspieszenie też ok ma przejechane 210.00 olej wymieniony 40 tyś temu . Pytam bo wolę dmuchać na zimne słyszałem ile kosztuje taka skrzynia .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co to może wyć. Dźwięk słychać podczas jazdy na 1 biegu oraz na 2, przypomina to dźwięk jakbym jechał na wstecznym. Także podczas jazdy gdy jadę na luzie z wciśniętym sprzęgłem i wrzucę 2 nadal trzymając sprzęgło to takie wycie się pojawia. Tak naprawdę nie muszę do końca wrzucać 2 żeby to usłyszeć, wystarczy lewarek biegów skierować w stronę 2 biegu do pojawienia się oporu i już jest to charakterystyczne wycie. Na wyższych biegach niż nie słychać. Na postoju ciężko też wchodzi 1 oraz wsteczny. W mieście przy dojeździe do świateł tuż zanim auto się zatrzyma wrzucam 1 bo jest łatwiej niż na postoju. Skrzynia do wymiany czy regeneracja?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...