Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie ze skrzyni?


Mietko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu "wyje" mi (chyba łożysko?) w skrzyni. jadac 0 -70 km/h prawie tego nie słychać (choć delikatne szemranie jest) lecz powyżej 70km/h słychać "wycie" coraz bardziej ( bieg 5 i 6- najwyraźniej słychać). Po dodaniu delikatnie gazu lub wciśnięciu sprzęgła "wycie" ustaje. Dziś znajomy mechanik wykluczył inne opcję "wycia" oprócz tej ze skrzynią dodając, że jjeśli to ona, to lepiej będzie kupić używkę niż bawić się w naprawę łożysk. I tutaj zwracam sie z prośbą o pomoc w wyleczeniu problemu ( - sam jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę :) ). Czy ktoś miał podobnie lub wie co to jest ?. Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dręczy mnie podobne szuranie i też sie zastanawiam skąd ono dobiega ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po wciśnięciu sprzęgła wycie ustaje ,stawiałbym na uszkodzone łożysko oporowe sprzęgła ,miałem uszkodzoną skrzynię ,ale wyła cały czas,sprawdź jeszcze stan oleju w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kupić używkę . A skąd wiesz na co trafisz. Prawdopodobnie masz uszkodzone łożysko ale to trzeba jeszcze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podjadę do drugiego i zobaczymy co powie...

P.S. Radex121 a jaki przebieg ma twoja a4 ?? -kiedyś gdzieś wyczytałem, że w skrzyniach 6 biegowych przy 300 tys km padają łożyska w skrzyni.... ale czy to prawda była...

Edytowane przez Mietko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej padały skrzynie GBA montowane od 2002 do 2003 ,też ją miałem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyła cały czas ,jak dociskałem drążek podczas jazdy wycie się nasilało ,po porównaniu z "nową" skrzynią luzy miał mechanizm różnicowy,muszę się zebrać i rozebrać skrzynię wtedy będę wiedział co tam się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wizycie u mechanika i..

za dużo wam nie powiem wycie dochodzi z okolic skrzyń i ze skrzyni więc sie nawet nie zastanawiałem i nie myślałem długo tylko powiedziałem aby rozbierali skrzynie wysłali do zakładu od skrzyń i niech naprawiają ;)

używanej nie kupuje bo nie wiadomo na co sie trafi

i tak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na wiadomość co dokładnie poszło i jaka cena.. PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak skrzynia rozebrana 4 łożyska po zacierane do wymiany koszt 1800zl w moim przypadku ;) + montaż na auto wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jak kupować łożyska to tylko z serwisu oryginalne coś koło 100 zł za jedno. Wiec co jeszcze doszło do 1800 zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej bede wiedział jak bede w kraju i pod jade do chłopaków bo tak przez telefon to tylko dowiedziałem sie z grubsza o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po większych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że zakupie używaną skrzynie a moja stara GBA pójdzie na złom. Poczytałem, poprzeglądałem archiwa i wybór pada na skrzynie o kodzie HCF (jest kilka na aledrogo). Co będzie mi do niej potrzebne jeszcze? ( chciałbym wszystko zawieść do mechanika żeby tylko wziął, zrobił i nic nie szukał). A może ktoś ma jakiegoś poleconego sprzedawce od skrzyń itp który nie zachachmęci i nie sprzeda jakiejś trefnej skrzyni?? .Czy od tej "nowej" skrzyni nie poprzestawia się coś, że autko będzie paliło więcej lub wzrosną obroty przy tej samej prędkości co w GBA???? Dzięki z góry za pomoc

Edytowane przez Mietko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to skrzynia waha sie w cenach od 600-800zl + montaż demontaż wyjdzie z 1200 chyba ze temat ogarniesz sam .

Jak naprawisz skrzynie to wiesz ze masz zrobioną ale zapłacisz więcej a z używką nie wiadomo chyba ze po małym przebiegu trafi sie skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie skrzynia kosztowała 600zł(HCK) +250zł wybieraki i łapa z poduchą ,wymieniałem sam,nie liczę oleju który i tak miałm wymieniać

poprawiłem ceny (błędny wpis)

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości ile za olej ?

bo u mnie tez jest wymieniony tylko jeszcze nie mam dojścia do papierów co i ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...