Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odszkodowanie za uszczerbek z OC i NNW - jak załatwić?


Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności, o ile nie potrzeba było interwencji lekarza, należy zamówić holowanie i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, by inni uczestnicy ruchu drogowego mogli swobodnie przejechać.

holowanie do auta które może zjechać samo? Jakie zabezpieczenie - uprzątnięcie kawałka plastiku czy samochodu z drogi bo jak byli ranni to auta nie ruszasz

likwidacja szkody komunikacyjnej ubezpieczeniowej
Zgłoszenie szkody i dyspozycję wypłaty odszkodowania można przerzucić na firmę, która specjalizuje się w tego typu sprawach. Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na załatwianie formalności.

Zamiast z TU załatwiaj formalności z inną firmą :mysli:

W większości wypadków kwota powinna pokryć koszty reperacji i wymiany oryginalnych części.

mówimy o wizytach na szrocie?

Wówczas trzeba zlecić wykonanie niezależnego kosztorysu

wtedy piszemy czego nie uwzględnili za pierwszy razem i ciągamy likwidatora z TU, a o niezależnych pisałem wcześniej

Ważne jest, by wybrać dobry serwis samochodowy. W przeciwnym razie jazda samochodem będzie niebezpieczna,

chyba dlatego rozdziela się szkody na całkowite i częściowe (oczywiście po wielu całkowitych auto da się przywrócić do używalności i tego nie neguję, ale dobry serwis

Miałem pisać, że już lepiej na stronie są opisane porady, aż nie przeczytałem o "Pamiętaj, że szkoda z OC musi być zgłoszona do 5 dni od daty jej powstania!" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij udać się do psychologa o opinię odnośnie Twojego stanu, żę na pewno masz uraz do kierowania autem, że czujesz się nie pewnie za kółkiem itp... bo zapewne tak jest ? ;)
Do tego orzeczenie lekarskie od jakiegos ortopedy...dobrze opisane...rehabilitacja czy była zakończona jesli tak to opis z zakończenia rehabilitacji.
Jeśli auto wjechało Ci w tył auta, najprawdopodobniej szyja Cie bolała itp, wystepuje przy takich kolizjach tzw "efekt smagnięcia biczem" i na pewno coś tam z odcinka szyjnego można podciągnąć pod uszczerbek na zdrowiu....
Oc ze sprawcy wypadku + z Twojego NNW + z ubezp które np wykupowałeś dodatkowo.
Do tego dojazdy na rehabilitację itp liczą się do wypłaty odszkodowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nad czym tu sie rozwodzić dynamical to najprawdopodobniej naganiacz firmy, którą tak uparcie reklamuje "Znalazłem fajny tekst na ten temat".

Żadnej porady, nawet zainteresowania problemem, tylko zaraz zewnętrzny link do firmy, która (sądząc po "fachowym" opisie) zdaje się walczyć o wyższe odszkodowania przy pomocy młotka - powiększając rozmiar szkody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

włączając się w temat dodam o dodatkowych kosztach związanych z ograniczeniem zdolności do wykonywania dotychczasowych czynności. Zazwyczaj jest to liczone w godzinach na dobę x stawka z OPS zwyczaj 12-15 PLN. Również koszt dojazdu na codzienną rehabilitację to paliwo + opłata dla kierowcy.

Uszczerbek uzależniony jest od obrazu MR: zazwyczaj za zmiany radiologiczne 1-5% a za dolegliwości bólowe 2- 15%. Wiek nie ma znaczenia, ważne czy wcześniej się nie leczyłeś na odcinek C kręgosłupa.

Zawsze trzeba w pismach zastrzegać możliwość dalszych szkód w przyszłości

Jak by co to pisz - odpowiem.

Marek

Edytowane przez gymnocalycium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Wam tylko tekst do przeczytania, żebyście mogli się dowiedzieć tego co ja. Jaki jest problem ze zgłoszeniem się do firmy, która nam to bezkosztowo naprawi, a należność za to ściągnie z TU? Przynajmniej nie bawisz się w walkę o pieniądze, bo zawsze wszystkie wyceny są zaniżone. Prawda jest taka, że jakość tego, jak będziemy obsłużeni zależy od naszego TU a nie sprawcy, bo zgłaszamy się do niego. Ja znalazłem swoje ubezpieczenie samochodu w Gliwicach dzięki tej firmie http://silesiaubezpieczenia.pl/i będę ją polecać, bo w razie czego wiem, że zajmą się mną kompleksowo. A wy dalej uważajcie, że wszystko wiecie najlepiej, do pierwszej stłuczki...

Taaaa... a czemu na przykład nie moge sam powalczyć i kasę wytargowaną zostawić sobie a nie dać twojej polecanej firmie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a czemu na przykład nie moge sam powalczyć i kasę wytargowaną zostawić sobie a nie dać twojej polecanej firmie??
Bo się tu zalogował wyłącznie po to by polecać firmę

Przynajmniej nie bawisz się w walkę o pieniądze, bo zawsze wszystkie wyceny są zaniżone.

Jeśli się komuś nie chce, to może sobie wynająć nawet do podcierania d... ale tu ludzie oczekują porad jak walczyć o swoje, a nie komu dać zarobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla odświeżenia ... Moją sprawą zajeła się prywatna kancelaria prawna za 20% wywalczonej sumy... Z czasem dam znać jak sprawa się będzie toczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij że 20 % to zazwyczaj kwota netto + 23 % VAT to ponad 40 %

Zwróć uwagę dokładnie czy przypadkiem nie jest to kwota netto bo się zdziwisz jak przyjdzie do wypłaty a tu ledwo co połowa wywalczonej kwoty Ci wpłynie.

Poza tym to Ci się tylko wydaje że 20 % bo to 20 % od wywalczonej kwoty a kancelaria jeszcze pociągnie sobie koszty zastępstwa które od pozwanego a to też nie sa małe więc kancelaria wyjdzie na tym dużo lepiej niż Ty

No chyba że się mylę

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie zapomnij że 20 % to zazwyczaj kwota netto + 23 % VAT to ponad 40 %
Bożyczku drogi, Ty widzisz i nie grzmisz? Kolego 20% + VAT , wygląda tak: Odszkodowanie np 10000 zł. Prowizja firmy 20%, czyli 2 tyś, plus VAT 23% (460 zł). Jeśli zatem 2000+ 460 zł razem 2460 zł stanowi (według Ciebie) ponad 40% sumy odszkodowania, która wynosi 10000 zł, to chylę czoła przed Twoim nauczycielem matematyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przed nauczycielem tylko spotkałem się z takimi kancelariami które tak kręciły że liczyły tak jak napisałem czyli 23 % vatu przytulały od całej kwoty dla siebie a klientowi wypłacały nie tak jak napisałeś tylko tak jak wyżej to opisałem.

Więc trzeba uważać na to co się podpisuje bo nie każda kancelaria to w uczciwy sposób wyjaśni klientowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT naliczany jest do ceny usługi (czynności prawnych). Nie może dotyczyć pełnej wartości odszkodowania.


spotkałem się z takimi kancelariami które tak kręciły

Nie może być, taki przekręt można zrobić tylko raz... To jak z jedzeniem muchomorów - one są jadalne, ale tylko raz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tak powinno być natomiast osobiście byłem w szoku jak przeczytałem z uwagą to podziękowałem.

Dlatego trzeba być uważnym i czytać umowy ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zapis mam w umowie.

1. Z tytułu wykonania niniejszej umowy Zleceniobiorca otrzyma honorarium w postaci premii od

sukcesu w wysokości 20% (w tym VAT) (słownie: dwadzieścia procent) od wszystkich świadczeń

przyznanych Zleceniodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


od wszystkich świadczeń
To bardzo niekorzystny zapis. Współpracuję z inną kancelarią (z pozoru droższą), której umowa gwarantuje firmie 30% prowizji z naliczonym VAT, ale prowizja nie jest naliczana od udokumentowanych kosztów leczenia i rehabilitacji, dojazdu do placówek medycznych, czy kosztów wykonania podjazdów i adaptacji pomieszczeń na potrzeby osoby niepełnosprawnej. Tak wiec ta z pozoru droga firma, w końcowym efekcie okazuje się o połowę tańsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Na szybkiego mi wyliczyli prawe 8 tys za : koszty leczenia(prawie 3tys) + utrata pensji (5 miesiecy x 1000zl)

Do tego jeszcze uszczerbek + jakies tam pierdoly ból itp ...

Czyli od tej oczywistej kwoty tez bedą liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od tej oczywistej kwoty tez bedą liczyć.

Podpisałeś

od wszystkich świadczeń

Zawsze jednak możesz zerwać umowę i wycofać udzielone pełnomocnictwo - do 14 dni bez żadnych konsekwencji (ustawa to gwarantuje). Później także można, ale już nie zerwać umowę, a odstąpić od jej warunków, powołując się na niekorzystne zapisy w umowie (tzw klauzule abuzywne).

ciężko cię człowieku zrozumieć. Korespondujesz ze mną na PW, po czym podpisujesz umowę z jakąś badziewną kancelarią, która gwarantuje sobie zysk od wszystkich należnych ci świadczeń. Gdyby np Twoje obrażenia skutkowały niepełnosprawnością i uzyskałbyś prawo do renty, to w myśl tej umowy, oddawałbyś im co miesiąc 20% renciny!!! Nie mówiąc o 20 % z kosztu wykonania podjazdów i adaptacji pomieszczeń na potrzeby osoby niepełnosprawnej (w niektórych przypadkach są to kwoty powyżej 100 tyś zł).

Co to za firma, która z góry przewiduje ile dostaniesz?! Tego nikt nie wie, bo wiele zależy od ubezpieczyciela, a jeszcze więcej od zdrowotnych następstw wypadku (bywa, że ujawniają się znacznie później). Takie wyliczenie, to wróżenie z fusów i jest co najwyżej szacunkową kwotą zgłoszonego roszczenia, a nie uzyskanego odszkodowania.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat... ;)

Więc tak dzięki koledze z forum sprawa ruszyła gdzie nikt nie chciał tego wziąść... Już pare złoty ubezpieczalnia wypłacila dobrowolnie gdzie upierali się że moje obrażenia są na skutek starości(mam 32lata) a nie kolizji. Szykują się kolejne zwroty utraconych pensji, dojazdów, kosztów leczenia itp ... Także jest ok, coś się dzieje ...

Także z w pełni mogę polecić kolegę:)hak64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...