Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stukanie w silniku ?


Rafikk1983r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam nieciekawy problem z moją audiczją, a mianowicie, w trakcje pracy silnika słychać niepokojące dźwięki. Dodam ze auto chodzi sprawnie, chyba nie ma zastrzeżeń ale po odgłosie silnika martwię sie ze zapowiada coś złego. Dzięki z góry za jakiekolwiek rady.

Filmik:

https://onedrive.live.com/redir?resid=97F17E9E754EB853!659&authkey=!APbDc2YKJbNgYVI&ithint=video%2cMOV

Pozdrawiam

Odświeżony link do video:

https://onedrive.live.com/redir?resid=97F17E9E754EB853!659&authkey=!APbDc2YKJbNgYVI&ithint=video%2cMOV

Edytowane przez Rafikk1983r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk masz tylko z przodu w okolicach grila??

Sprawdzałeś na sucho czy np kręcąc ręcznie łopatami z wentylatora chłodnicy,czy klimy coś sie np nie zaciera lub nie stuka np śmigłowce o obudowę???

Może i łożysko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno cos wpadło i smigła wentylatora o to ocierają... odpal silnik na zimno i zwróc uwage kiedy dzwiek powstanie - jednakowo jak przy włączonej klimie wentylator chłodnicy sie załącza czy nie ma on zwiazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest odrazu jak tylko odpalę silnik, czasami bardziej słyszalny, czasami mniej. Zastanawiałem sie tez czy coś nie ociera, oslana na lampę ta klapka zaginęła i podejrzewam ze mogla po prostu spaść na dół ale tylko sie domyślam bo świecąc latarka jej nie dostrzegłem . Furka ma nalatane 280kk wiec jakaś awaria jest możliwa tym bardziej ze przez 5 lat nic z silnikiem nie musiałem robić oprócz rozrządu wymiana. Dlatego obawiam sie najgorszego

Jest możliwości pokręcić ręcznie łopatkami wentylatora bez ściągania zderzaka, trochę nie mam na to warunków. Ale coś trzeba zrobić. Dźwięk jest tylko w okolicy grilla. Zdarzało sie ze stukanie całkowicie ucichło. dzisiaj np dwa razy stukało jak na filmiku a raz trzeba było dobrze przyłożyć ucho i sie w słuchać. Dziękuje bardzo za rady. Każda wskazówka na wagę złota.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest odrazu jak tylko odpalę silnik, czasami bardziej słyszalny, czasami mniej. Zastanawiałem sie tez czy coś nie ociera, oslana na lampę ta klapka zaginęła i podejrzewam ze mogla po prostu spaść na dół ale tylko sie domyślam bo świecąc latarka jej nie dostrzegłem . Furka ma nalatane 280kk wiec jakaś awaria jest możliwa tym bardziej ze przez 5 lat nic z silnikiem nie musiałem robić oprócz rozrządu wymiana. Dlatego obawiam sie najgorszego

Jest możliwości pokręcić ręcznie łopatkami wentylatora bez ściągania zderzaka, trochę nie mam na to warunków. Ale coś trzeba zrobić. Dźwięk jest tylko w okolicy grilla. Zdarzało sie ze stukanie całkowicie ucichło. dzisiaj np dwa razy stukało jak na filmiku a raz trzeba było dobrze przyłożyć ucho i sie w słuchać. Dziękuje bardzo za rady. Każda wskazówka na wagę złota.

Pozdrawiam

Witam kolegów,

zauważyłem wczoraj podobne stukanie w moim BLB, gluche stuki u dołu silnika po rozruchu zimego. Dwumas, łańcuszek napędu pompa/wałki wraz z napinaczami nowe.

Jeżeli ktoś rozwiązał ten problem będę wdzięczny za podpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku można wiele wróżyć. Może być dwumas jak i również rolka albo napinacz paska.

Zżuć pasek osprzętu i sprawdź czy jest ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np śmigłowce o obudowę???

:polew::P

Witam,

Miałem podobny temat... sprzęgło dwukierunkowe alternatora + napinacz paska rozwiązały problem.

Pozdrawiam

I według mnie tu właśnie leży problem :)

Na biegu jałowym dokręć kierownicę do któregoś oporu i posłuchaj czy nie pojawiają się bardziej niepokojące odgłosy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...