Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Przegrzane tarcze/klocki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pełne (niewentylowane) tarcze. Wczoraj zapaliłem hamulce. Ciśnienie mi skoczyło, bo samochód nagle przestał hamować. Przyznaję, że wcześniej dałem wycisk swojej A4 na zakrętach. Po zatrzymaniu się poczułem smród spalenizny. Wydawało mi się, że zagotowałem płyn hamulcowy, ale po ostrożnym odkręceniu zbiorniczka okazało się, że płyn jest chłodny. Doszedłem do wniosku, że to jednak smród z klocków.

Czy po takim przegrzaniu wydajność hamulców spadnie? Coś powinienem z tym zrobić, czy po prostu przyzwyczaić się do tego, że w moim ADRze są słabe hamulce..?

Opublikowano

Mam pełne (niewentylowane) tarcze. Wczoraj zapaliłem hamulce. Ciśnienie mi skoczyło, bo samochód nagle przestał hamować. Przyznaję, że wcześniej dałem wycisk swojej A4 na zakrętach. Po zatrzymaniu się poczułem smród spalenizny. Wydawało mi się, że zagotowałem płyn hamulcowy, ale po ostrożnym odkręceniu zbiorniczka okazało się, że płyn jest chłodny. Doszedłem do wniosku, że to jednak smród z klocków.

Czy po takim przegrzaniu wydajność hamulców spadnie? Coś powinienem z tym zrobić, czy po prostu przyzwyczaić się do tego, że w moim ADRze są słabe hamulce..?

Jeżeli uszczelnienia tłoczków w zaciskach pozostały całe to nie powinno to oddziaływać na skuteczność hamulców.

Po d*pie najprędzej mogły dostać uszczelniacze oraz osłony łożysk. Szczególnie na tylnej osi.

Opublikowano

Największym błędem po takim rozgrzaniu hamulców jest zatrzymanie się.

Powinieneś ostrożnie przejechać 1-2km, ostygłyby baz szkody dla nich.

Opublikowano
  • Autor

Największym błędem po takim rozgrzaniu hamulców jest zatrzymanie się.

Powinieneś ostrożnie przejechać 1-2km, ostygłyby baz szkody dla nich.

Tak też zrobiłem, później zatrzymałem auto bez hamowania. Mimo tego smród pozostał.

Opublikowano

Jeżeli klocki się przypaliły to do wymiany bo straciły swą wartość i słabo będzie hamował.[br]Dopisany: 01 Listopad 2008, 08:35_________________________________________________No i ciekawe w jakim stanie są tarcze.

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli klocki się przypaliły to do wymiany bo straciły swą wartość i słabo będzie hamował.[br]Dopisany: 01 Listopad 2008, 08:35_________________________________________________No i ciekawe w jakim stanie są tarcze.

Powiem tak - tarcze wymieniałem w tym roku, zrobiłem na nich niecałe 30.000km. Na klockach zrobiłem jakieś 2.000km. Nie chce mi się znów wszystkiego wymieniać. Póki co hamuje dobrze.

W następną niedzielę hamulce dostaną wycisk na torze w Ułęży, więc wtedy będzie wiadomo czy coś jest do wymiany.

Opublikowano

Wszystko powinno być dobrze. Mocno przegrzane i spalone klocki zaczną piszczeć i kiepsko hamować - wtedy do śmieci z nimi.

Za mocno przegrzane tarcze mogą się powyginać i będą bić.

Ale jak chłodzisz hamulce to nic się nie powinno stać.

Opublikowano
  • Autor

Wszystko powinno być dobrze. Mocno przegrzane i spalone klocki zaczną piszczeć i kiepsko hamować - wtedy do śmieci z nimi.

Za mocno przegrzane tarcze mogą się powyginać i będą bić.

Ale jak chłodzisz hamulce to nic się nie powinno stać.

Wiem jak dbać o tarcze, na pewno nie oblałem ich wodą, jak to kiedyś ktoś tu zrobił. :decayed: Klocki nie piszczą, tarcze nie biją, ogólnie hamulce tak samo dobre jak wcześniej, czyli chyba wszystko ok. :)

Dzięki Pany za odp. :th:

Opublikowano

prawdopodobnie klocki masz marnej jakości

pamietasz co zalozyleś?

Opublikowano
  • Autor

pamietasz co zalozyleś?

Pamiętam, że nie oszczędzałem...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.