Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Kto już założył zimowe opony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja do PL będe musiał prawdopodobnie na moich "kapciach zajechać w grudniu" :blink:

i stąd moje pytanie.. ma ktoś odśnieżarkę do wynajęcia? :gwizdanie:

Wystarczy pierwsza lepsza dokładka do zderzaka i masz już pług :decayed:

Opublikowano

Panowie ale po co? Przecież nasze autostrady są dokładnie odśnieżane przez zawsze dobrze przygotowanych drogowców, którym żadne śniegi nie są straszne :rolleyes:

Opublikowano

Panowie ale po co? Przecież nasze autostrady są dokładnie odśnieżane przez zawsze dobrze przygotowanych drogowców, którym żadne śniegi nie są straszne :rolleyes:

:polew: :polew: :polew:

już chyba bardziej pewna będzie dokładka :decayed:

Opublikowano

miałem założyć 2tyg tamu ale, że się pogoda poprawiła więc dopiero dziś Bridgestone Blizzak 225/45/17

Opublikowano

Ja tez dzisiaj zalozylem dopiero UG 7+ na 15 i mam pytanie

jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

Na 16 w letnich mam jak na naklejce we wszystkich po 2,4 bara a tu do tego rozmiaru nie wiem :embarrassed:

Podpowie ktos?

Opublikowano
jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

2,2 bedzie ok

Opublikowano

przyjmuje się, że w zimie zwiększa się o 0,2 bara od zalecanego przez producenta aby skompensować zmiany temperatury zimą

Opublikowano
jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

2,2 bedzie ok

to ile do 205/55/16? :cool1:

Opublikowano
jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

2,2 bedzie ok

:no:

raczej 2,6 jeśli pompuje teraz ponieważ gdy temp. spadnie ciśnienie też spadnie.[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 21:24_________________________________________________

jakie dac cisnienie w oponach 195/65/15

2,2 bedzie ok

to ile do 205/55/16? :cool1:

musisz sprawdzić w instrukcji ile zaleca producent do tej wielkośći i dodać 0,2 tak to się odbywa "Dlaczego kompensacja odbywa się akurat o 0,2 bara? Wynika to z pewnego rodzaju uśrednienia zakresu zimowych wahań temperatury w naszym klimacie."

Opublikowano

raczej 2,6

2,6 do 15" :shocked: to do 18" ze 4 chyba... :kox:[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 21:29_________________________________________________

musisz sprawdzić w instrukcji ile zaleca producent do tej wielkośći i dodać 0,2 tak to się odbywa

ja mam niby 2,2 przód a 2,0 tył ale dałem wszystkie 2,2 i jest ok... nie przesadzajmy... :gwizdanie:

Opublikowano

opisałem co i jak wyżej po prostu przeczytaj :cool1: a ktoś jeździ na 18 w zimę? :gwizdanie: a 2,6 tyczyło się 16 tak na marginesie mój błąd

Opublikowano
2,6 do 15" to do 18" ze 4 chyba...

:good:

ja mam niby 2,2 przód a 2,0 tył ale dałem wszystkie 2,2 i jest ok... nie przesadzajmy...

dokladnie tak

a jesli pojezdzisz troszke zima na suchym asfalcie z wiekszymi predkosciami i opony sie juz nagrzeja to co zrobisz z cisnieniem w oponach? bo wiadomo ze cisnienie sie zwiekszy pod wplywem temp.

Opublikowano

opisałem co i jak wyżej po prostu przeczytaj :cool1: a ktoś jeździ na 18 w zimę? :gwizdanie: a 2,6 tyczyło się 16 tak na marginesie mój błąd

np. Somes planuje :tongue4: to jeszcze mi powiedz ile zapakowałeś do swoich zimowych 17" i koniec OT :naughty:

Opublikowano

opisałem co i jak wyżej po prostu przeczytaj :cool1: a ktoś jeździ na 18 w zimę? :gwizdanie: a 2,6 tyczyło się 16 tak na marginesie mój błąd

np. Somes planuje :tongue4: to jeszcze mi powiedz ile zapakowałeś do swoich zimowych 17" i koniec OT :naughty:

podziw dla Somesa :naughty: jak sprawdze to Ci powiem mi pakował wulkanizator :tongue4:[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 21:40_________________________________________________

2,6 do 15" to do 18" ze 4 chyba...

:good:

ja mam niby 2,2 przód a 2,0 tył ale dałem wszystkie 2,2 i jest ok... nie przesadzajmy...

dokladnie tak

a jesli pojezdzisz troszke zima na suchym asfalcie z wiekszymi predkosciami i opony sie juz nagrzeja to co zrobisz z cisnieniem w oponach? bo wiadomo ze cisnienie sie zwiekszy pod wplywem temp.

zwiększy się dlatego właśnie jakieś mądre głowy wyliczyły że daje się więcej 0,2 bara by skompensować te wszystkie zmiany temp. zewnętrze i wewnętrzne, to nie mój wymysł :hi:

Opublikowano

Od wczoraj na zimowych bucikach Conti Winter ts810 205/55 R16, zobaczymy jak sie spisza..

Opublikowano

ja tez od środy na zimówkach :)

Kleber Krisalp HP 205/55/16

Opublikowano

Ja od poniedziałku na zimoweczkach Dunlop SP WINTERSPORT 3M 205/55/16 :hi:

Opublikowano

KENOiX, ile napompowales do 17" ? :)

Opublikowano

Już od ponad 2 tygodni śmigam na Firestone 205/60/15

a z letnich swoich i kolegi takie coś sobie do ogródka zrobiłem :oklaski:

2CmHA.jpg

Opublikowano

Zmieniłem w dni tego pierwszego śniegu na zimowe buciki.. Nokian 195/65/R15

PS. Oczywiście w celu pobawienia się na jednym z pól w celu sprawdzenia :):quattro:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.