Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cisnienie


kubabkb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie powinno byc prawidłowe cisnienie w kolach w audi a4 b6 1.9 TDI 130 koni kola 195/65/15 Matador, wiem ze niby ma byc z tylu i z przodu po 2,4 , ale moj wulkanizator zawsze jak zmienia mi opony pompuje 2,2 z przodu i tyl 2,4 , co o tym sadzicie , ma racje ze tak powinno byc , tyl wiecej przod mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam obciazaone auto przez 4 osoby plus bagaze to mam za kazdy razem dopompowywac do 2,8? czy moge jezdzic na tym 2,4, sami wiecie nie chce mi sie co troche zmieniac cisnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmienisz to zniszczysz opony.

Na wlepce masz podane

- ciśnienie na 2 osoby

- ciśnienie przy pełnym obciążeniu.

Stosuj się do tego a będzie bezpieczniej i taniej dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmienisz to zniszczysz opony.

Na wlepce masz podane

- ciśnienie na 2 osoby

- ciśnienie przy pełnym obciążeniu.

Stosuj się do tego a będzie bezpieczniej i taniej dla ciebie.

Wszystko zależy od tego jaka jest masa auta i jakie mamy zamontowane opony (niekoniecznie wyznacznikiem będzie nośność opony).

Przykładowo Audi kupiłem z budżetowymi oponami 235/45R17 94W jak dobrze pamiętam, a więc nośność powinna być wystarczająca.

Tymczasem jazda na ciśnieniu wg zaleceń producenta kończyła się tym, że bardziej ścierały się brzegi opon. Ewidentnie więc oznaka zbyt niskiego ciśnienia, bo zbieżność była kontrolowana i jest prawidłowa.

Dopiero dobicie tyłu na 2.9-3bary i przodu na 2.8-2.9bara wyeliminowała ten problem.

W mojej ocenie wina leży po stronie słabych opon, gdzie parametr nośności nie ma nic wspólnego z faktyczną nośnością opony. W markowej oponie nie powinno być takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Fido, czyli jak juz np. skoncze trase z przykładowo z 4 osobami w aucie plus bagaznikiem zaladowanym , mam zmniejszyc cisnienie z odrazu do 2,4 i bedzie git?

Edit

opony na jakich jezdze to Matador 195/65/15

Edytowane przez anapolon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie od razu.

Niedopompowane koło przy pełnym obciążeniu skutkuje jej większym zużyciem na brzegach oraz większe nagrzewanie się opony.

Zbyt duże ciśnienie wpływa niekorzystnie na komfort jazdy oraz ścieraniem się bardzie środka bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...