Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieszaki układu wydechowego


Szati 1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio mam mega wibracje na wydechu, takie że aż klapa bagaznika drży :kwasny: Kat usunięty. Czy kupić drogie wieszaki ORI czy jakieś zamienniki po 9zł za sztuke? Bo gdy złapie tłumik w ręce to wibracje ustają dlatego obstawią opcję z wieszakami.

Edytowane przez Szati 1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukał bym przyczyny gdzie indziej. Łącznik elastyczny na odcinku gdzie masz usuniętego kata jest nowy? Oryginalne wieszaki gumowe czy aftermarketowe moim zdaniem niczego nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki to lepiej orygianły. Wstawiałem u siebie jakieś zamienniki i już widzę że guma popękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik był zmieniany 4 lata temu przy wywaleniu kata. Ale ten ostatni wieszak ma dość wyrobione te gumowe otwory. Zainwestować w ORI ten łącznik czy szkoda robić koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałem oba nowe oryginalny i zamiennik jeśli chodzi o twardość podobnie pewnie trwałość gumy lepsza w oryginalnym. Jeśli nie jesteś pewny czy to to brałbym zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamówie zamiennik i to złącze elastyczne i zobacze efekt :) bo na biegu jałowym ciężko z tymi drganiami :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, dziś wstawiam nowe wieszaki do tłumików i przed pierwszym tłumikiem wstawiam złącze elastyczne (plecionkę). Napisz czy u ciebie pomogły same wieszaki.


Zrobiłem tak jak napisałem. Wieszaki i plecionkę kupiłem Bosala. Po tym zabiegu zniknęły drgania wydechu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy wiecie Panowie ile jest tych wieszaków, konkretnie w AFNie?

Czy wszystkie są takie same?

Edytowane przez izek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki są 3 z bosala to koszt 30-40zł. Gumy w dwóch wieszakach są takie same ale różnią się aluminiowym uchwytem, trzecia guma jest w kształcie litery Y ją się montuje na profilu blaszanym.

Edytowane przez Tobike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa Panowie, wymieniłem wieszaki i dalej są drgania. Plecionka jak nowa więc nie ruszałem. Nie wiem gdzie szukać dalej problemu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wcześniej że pozbyłem się drgań przez wstawienie plecionki 150 mm w miejsce pierwszej złączki przed pierwszym tłumikiem. Dospawałem do niej rurę po parę cm i skręciłem dwoma złączkami bo chciałem żeby była demontowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię ale 4 lata temu wymieniałem ten krótki odcinek wstawiając zamiennik od Gruchota wraz z nową plecionką i do dzisiaj jest w bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że jednak nie. Złącze elastyczna dodałem przed pierwszym tłumikiem a nie katalizatorem. Oryginalna plecionkę mam przed puszka katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...