Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ON zalany w PB


Esprit512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, kupiłem u niemca uszkodzone A4 1.8T 150KM 2000r. Niemka wlała Oleju napędowego do benzyny. Szkopy wypompowały całą ropę z baku i odpalili silnik. wkręca sie na obroty i je trzyma lecz niemiłosiernie dymy. od czego zacząć sprawdzanie? filtr juz mam nowy ale auto przyjedzie dopiero jutro na podwórko. od czego sie zabrać by to chodziło z powrotem dobrze ? pozdrawiam.

Do Admina: miałem juz konto kiedys wiec nowicjusz nie jestem i w przywitalni nie pisze ,,czesc jestem Łukasz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi, ale czym? Ropą? Spalonym olejem? Zalej do pełna bak, i pojeździj trochę, przepal go, możliwe że ma jeszcze trochę ropy w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi, ale czym? Ropą? Spalonym olejem? Zalej do pełna bak, i pojeździj trochę, przepal go, możliwe że ma jeszcze trochę ropy w sobie.

Dymi na biało i to bardzo intensywnie. Przy dodaniu gazu chmura jest tak na oko średnicy 2metrów. w dymie wyczuwałem zapach spalonego Diesla

Nie pisze z pierwszego bo niestety nie mam dostępu do skrzynki pocztowej na któej było konto a hasła za boga nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej go do pełna wymień filtr paliwa "dej mu na zimnym i będzie gitarra" napewno dymienie nie zniknie ci po przejechaniu 20 km musisz trochę nabić km zeby wszystko sie uformowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak kiedyś wlałem ON do benzyniaka.

Dymił mi jakieś 150-200 km, aż się diesel wypalił z wszystkich zakamarków.

Nie ma rady - trzeba to wyjeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj poziom olejuw silniku, niespalona ropa ścieka do miski i rozżedza olej podnosząc jego poziom!!! benzyna w dieslu szkody nie zrobi, jedynie zapłon przyśpieszy ale diesel w benzynie może uszkodzić elementy wymagające smarowania!!!


nigdy nie spuści się do zera, zawsze coś zostanie, a dymienie ustąpi po pewnym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ja nalałem dawno temu ropy do Poloneza benzynowego, ale przepalił wszystko...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Correct[emoji16] ale metodologia podobna[emoji1]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz prawie lata. Audi po 100km przestało dymic. wymieniłem można powiedzieć wszystko w silniku. głowica tłoki rozrządy turbina. śmiga jak ta lala tylko że teraz problem pojawił się inny:

Licznik wymienić muszę i nie wiem jak z tym immo zrobić. Licznik to jeagger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...